Омакор : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Абботт Лабораториз ГмбХ, Германия
- Діюча речовина:
- Омега-3 жирные кислоты (Omega-3 fatty acids)
- ATX-класифікація:
C10AX06 - Омега-3-триглицериды, включая другие эфиры и кислоты
C10AX06 - Омега-3-триглицериды, включая другие эфиры и кислоты
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Омакор виготовляється у капсулах. Препарат містить – етилові ефіри омега-3-ненасичені жирні кислоти, етилові ефіри ейкозапентаєнової кислоти, етилові ефіри докозагексаєнової кислоти.
Показання
Омакор використовується у складі комплексного лікування хворих, які перенесли інфаркт міокарда.
Також він може входити до схеми лікування пацієнтів, у яких була виявлена ендогенна гіпертригліцеридемія в тому випадку, якщо дотримання дієти не дозволило досягти потрібного терапевтичного ефекту.
При лікуванні хворих на гіпертригліцеридемію IV типу препарат може бути використаний самостійно, а при терапії хворих на ендогенну гіпертригліцеридемію lIb/III типу він застосовується у складі комплексного лікування.
Протипоказання
Важливим приводом відмовитися від призначення Омакора є наявність в анамнезі хворого на гіперчутливість до компонентів препарату та гіперхіломікронемії І типу та вторинної ендогенної гіпертригліцеридемії. Також він не призначається для лікування дітей віком до 18 років.
З особливою обережністю Омакор застосовується для лікування тих, хто отримує терапію антикоагулянтними препаратами і приймає на добу більше 4 капсул лікарського засобу, а також хворих, які схильні до розвитку кровотеч і страждають порушенням функції печінки.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Незважаючи на те, що у Омакора не було виявлено ембріотоксичної дії, його прийом вагітними, у зв'язку з відсутністю клінічного досвіду, може використовуватися для лікування цієї категорії хворих лише у крайніх випадках. Якщо препарат призначається жінці на стадії лактації, то вирішується питання про припинення вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Омакoр призначений для перорального прийому. Капсули ковтають повністю, запиваючи водою і не розжовуючи. Препарат бажано вживати під час їжі. Тривалість лікування та дозу препарату визначає лікар. Якщо немає інших рекомендацій, то після перенесеного інфаркту міокарда хворий повинен приймати по 1 капсулі раз на добу.
При терапії гіпертригліцеридемії дорослі приймають по 1 капсулі 2 рази на день. При низькому терапевтичному ефекті дозу можна збільшити до 2 капсул 2 рази на добу.
Передозування
На даний момент офіційно не зареєстровано жодного випадку передозування Омакором. Якщо ви помітили, що хворий випадково прийняв велику дозу препарату, йому необхідно негайно промити шлунок і забезпечити прийом адсорбентів.
Побічні ефекти
Іноді прийом Омакора викликає розвиток різних побічних ефектів, таких як нудота, блювання, абдомінальні болі, порушення травлення, здуття, розвиток гастритів та кишкових кровотеч. Також лікування препаратом може стати причиною виникнення у хворого запаморочення, головного болю, зниження артеріального тиску, підвищення рівня лейкоцитів у крові, кропив'янки, висипу та свербежу.
Умови та термін зберігання
Омакор рекомендується зберігати в сухому темному місці. Термін придатності кошти 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію