Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Омник виробляється в капсулах з модифікованим вивільненням. Діюча речовина Омника – тамсулозин.

Показання

Омник застосовується в терапії дизуричних розладів, що виникають при доброякісній гіперплазії передміхурової залози.

Протипоказання

Омник не призначається при непереносимості тамсулозину, вираженої печінкової недостатності та ортостатичної гіпотензії. Використання Омника потребує особливої обережності при призначенні його пацієнтам із тяжкою формою ниркової недостатності.

В окремих випадках прийом Омника може викликати різке зниження артеріального тиску, що може стати причиною розвитку непритомних станів. При перших ознаках гіпотензії пацієнт повинен лягти або сісти і залишатися в такому положенні до повного зникнення симптомів.

Перед початком лікування Омником хворий повинен пройти ретельне медичне обстеження, яке допоможе виключити інші захворювання передміхурової залози, що характеризуються подібною клінічною картиною. Перед початком лікування і під час прийому препарату хворий повинен систематично проходити ультразвукове дослідження органів малого тазу.

Омник може використовуватися у складі комплексного лікування разом з атенололом, еналаприлом, ніфедипіном, оскільки в ході дослідження не було виявлено взаємодії цих препаратів. При сумісному прийомі Омника та циметидину можливе незначне збільшення концентрації тамсулозину в сироватці крові, що не потребує корекції дозування. При сумісному вживанні фуросеміду та Омника можливе незначне зниження у сироватці крові концентрації тамсулозину, але кількість препарату все одно залишатиметься у терапевтичному діапазоні.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Омник не використовується в терапії жінок, які годують і лактують.

Спосіб застосування та дози

Капсули Омніка призначені для перорального прийому. Препарат рекомендується приймати щодня по 1 капсулі після їжі. При ковтанні капсули не рекомендується розжовувати або подрібнювати.

При незначних чи помірних захворюваннях печінки корекція дозування не проводиться.

Передозування

При прийомі Омника не було зафіксовано випадків гострого передозування. Однак при тривалому прийомі препарату у підвищених дозах у хворого можуть виникнути зниження артеріального тиску, тахікардія. У цьому випадку пацієнту призначають симптоматичне лікування та проводять заходи, спрямовані на швидке видалення лікарського засобу з його організму.

Побічні ефекти

Омник може викликати легкі запаморочення, відчуття серцебиття, напади ортостатичної гіпотензії, головний біль та алергічні реакції. У поодиноких випадках можливий розвиток ретроградної еякуляції.

Умови та термін зберігання

Омник слід зберігати у місцях, які добре захищені від проникнення вологи, світла та маленьких дітей. Тривалість зберігання Омника – 4 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії