Орнідазол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Орнідазол виготовляється у формі таблеток і капсул. Діючий компонент – орнідазол.

Показання

Орнідазол застосовується для лікування запально-інфекційних захворювань спричинених чутливою до орнідазолу мікрофлоро, таких як:

  • амебіаз (амебна дизентерія, амебний абсцес печінки або мозку);

  • лямбліоз;

  • хвороби сечостатевої системи, збудниками яких є Trichomonas vaginalis.

Крім цього, препарат використовують у терапії інфекційних захворювань, які викликані анаеробними мікроорганізмами. Орнідазол використовують для профілактики інфекційних ускладнень під час проведення хірургічних операцій.

Препарат призначають у комплексній терапії бактеріальних вагінозів.

Орнідазол використовують для усунення Helicobacter pylori в терапії пацієнтів, які страждають на пептичну виразку шлунку або кишківника.

Протипоказання

Орнідазол не використовується в терапії пацієнтів, які страждають на непереносимість орнідазолу, а також інших похідних нітроімідазолу. Його не призначають дітям, яким не виповнилося 3 років, хворим з органічними захворюваннями головного мозку.

З обережністю слід поставитися до призначення Орнідазолу дітям, пацієнтам літнього віку, хворим із захворюваннями головного мозку, дисфункцією печінки, порушенням кровотворення, а також тим, хто страждає на хронічний алкоголізм.

У зв'язку з тим, що Орнідазол порушує концентрацію уваги, під час його прийому краще відмовитися від керування транспортними засобами та механізмами, робота з якими потребує швидких психомоторних реакцій.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Орнідазол може використовуватися в терапії вагітних, але тільки за суворими медичними показаннями.

У тому разі, якщо жінці на стадії лактації необхідне призначення препарату, то хворій рекомендують перервати грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Орнідазол приймають внутрішньо після прийому їжі. При лікуванні трихомоніазу хворим призначають по 1,5 г препарату одноразово або по 1 г спільно з інтравагінальною формою в дозуванні по 500 мг на ніч.

Під час терапії амебної дизентерії дорослі та діти з масою тіла понад 35 кг по 1,5 г раз на день, з масою тіла понад 60 кг по 2 г на день. При лікуванні дітей з масою тіла від 12 до 35 кг призначають по 40 мг на кг маси тіла на добу. Тривалість терапії 3 дні.

При терапії амебного абсцесу печінки та мозку дорослим і дітям, яким виповнилося 12 років, призначають по 0,5 г Орнідазолу внутрішньо двічі на день від 5 до 10 днів.

Передозування

У разі прийому Орнідазолу у високих дозах у хворих спостерігаються розвиток епілептиформних судом, периферичних невритів і депресії.

При передозуванні призначають симптоматичне лікування. У разі виникнення судом показано введення діазепаму.

Побічні ефекти

Прийом Орнідазолу може спричиняти сонливість, головний біль, судоми, порушення функцій травної системи, запаморочення, ригідність м'язів, тремор, порушення координації рухів, втому, тимчасову втрату свідомості, зміну смакових відчуттів та алергічні реакції.

Умови та терміни зберігання

Орнідазол рекомендується зберігати в сухому, темному та недоступному для дітей місці. Термін придатності лікарського засобу – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії