Оспамокс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Оспамокс
Виробник:
Сандоз ГмбХ, Австрия
Діюча речовина:
Амоксициллин (Amoxicillin)
ATX-класифікація:

J01CA04 - Амоксициллин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Оспамокс виготовляється у формі таблеток, вкритих кишковорозчинною оболонкою. Активна речовина препарату – амоксициліну тригідрат.

Показання

Оспамокс використовують у лікуванні інфекційно-запальних захворювань, які викликані чутливою до препарату мікрофлорою.

Його використовують у терапії захворювань:

  • органів дихання та ЛОР-органів (пневмоній, бронхітів, середнього отиту, фарингіту, синуситу, абсцесу легень);

  • сечовивідних шляхів (простатиту, циститу, пієлонефриту, безсимптомної бактеріурії у вагітних);

  • органів репродуктивної системи (септичних абортів, ендометриту, аднекситу, неускладненої гонореї);

  • шкіри та м'яких тканин (вторинно інфікованих дерматитів, бешихи, імпетиго);

  • органів травної системи, печінки та жовчовивідних шляхів (паротиту, черевного тифу, холециститу, шигельозу, ерадикації Helicobacter pylori).

Крім цього, Оспамокс використовують у складі лікування лептоспірозу, інфекційних ендокардитів, лістеріозу, бактеріального менінгіту та сепсису. Препарат може застосовуватися для профілактики інфекційного ураження під час проведення хірургічного лікування.

Протипоказання

Оспамокс не призначають хворим, у яких було виявлено інфекційний мононуклеоз, епілепсію, лімфолейкоз, непереносимість амоксициліну і цефалоспарину. Також використання препарату протипоказано дітям, яким не виповнилося 10 років.

Призначення Оспамоксу пацієнтам, у яких є порушення роботи печінки, менінгіт, ризик розвитку судом, алергічний діатез, бронхіальна астма, можливе тільки після ретельного співвідношення шкоди і користі.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Амоксицилін не чинить ембріотоксичного, мутагенного і тератогенного ефекту, однак він здатний проникати крізь гематоплацентральний бар'єр і накопичуватися у високих концентраціях у тканинах плода та амніотичній рідині, тому Оспамокс призначають під час вагітності лише за життєво важливими показаннями та в мінімально ефективних дозах.

За необхідності призначення препарату жінкам на стадії лактації вирішується питання про припинення грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Оспамоксу проковтують цілими. Тривалість лікування лікар визначає з урахуванням тяжкості захворювання і вираженості симптомів.

Дорослі при лікуванні захворювань легкого та середнього ступеня тяжкості отримують по 500 мг препарату через рівні часові проміжки тричі на день.

При терапії захворювань, що характеризуються тяжким перебігом, а також хронічних захворювань у період загострення препарат призначають по 750 або 1000 мг від 3 до 4 разів на день.

Передозування

При гострому передозуванні Оспамоксом у хворих можуть виникати диспепсичні розлади, що супроводжуються порушенням водно-сольового балансу.

При отруєнні Оспамоксом пацієнту призначають промивання шлунку, прийом сольових проносних, ентеросорбентів і симптоматичне лікування. В особливо складних випадках показано проведення гемодіалізу.

Побічні ефекти

У рідкісних випадках прийом Оспамоксу може супроводжуватися розвитком анорексії, диспепсичних розладів, метеоризму, абдомінальних болів, підвищенням активності печінкових ферментів, порушенням смакових відчуттів, алергічними реакціями, медикаментозною лихоманкою і вагінальним кандидозом.

Умови та терміни зберігання

Оспамокс рекомендується зберігати в темному захищеному від світла місці, яке не доступне для дітей. Термін зберігання – 4 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії