Отофа : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Отофа
Виробник:
Лаб. Бушара-Рекордати, Франция
Діюча речовина:
Рифампицин (Rifampicin)
ATX-класифікація:

S02AA12 - Рифамицин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Отофа – вушні краплі. Основний діючий компонент препарату – рефампіциннатрію.

Показання

Основна діюча речовина вушних крапель Отофа – це рифампіцин, який є напівсинтетичним антибактеріальним засобом, що належить до групи рифампіцинів, який має виражену протибактеріальну дію.

Отофа застосовуються для лікування:

гострого зовнішнього отиту;

хронічного зовнішнього отиту;

перфорації барабанної перетинки;

середнього гострого отиту;

хронічного середнього отиту.

Використання препарату Отофа актуальне при необхідності призначення антибактеріального лікування в постопераційний період після хірургічного лікування середнього вуха.

Протипоказання

Отофа не призначається, якщо в анамнезі хворого є відомості про те, що він схильний до розвитку алергічних ринітів. Також від його призначення краще відмовитися в разі індивідуальної гіперчутливості до інгредієнтів препарату.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Відсутність клінічних даних про вплив Отофану на плід не дозволяють використовувати його для лікування вагітних. При призначенні препарату під час лактації, слід розглянути питання про необхідність тимчасового припинення годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Вушні краплі Отофа призначені тільки для місцевого застосування. Перед використанням вушні краплі необхідно трохи потримати в руці для нагрівання їх до температури тіла. Використовувати краплі холодними категорично заборонено. Краплі Отофа використовуються для введення в зовнішній слуховий прохід. Дітям закапують по 3 краплі в зовнішній слуховий прохід, а дорослим - по 5 крапель 3 р/с. Під час введення препарату голова хворого має бути нахилена вбік. Тривалість лікування 7 днів. Рішення про необхідність продовження курсу лікування може ухвалити тільки лікар.

Передозування

Через низьку адсорбцію передозування препарату Отофа малоймовірне. До недавнього часу не було відзначено негативних реакцій на застосування засобу. Якщо при лікуванні препаратом у вас виникли будь-які негативні наслідки, то необхідно негайно звернутися за консультацією до лікаря.

Побічні ефекти

Лікування препаратом Отофа не пов'язане з розвитком жодних клінічно значущих проявів, у зв'язку з тим, що він фактично не всмоктується у кров. Однак у деяких хворих у разі підвищеної чутливості до препарату можуть виникнути різноманітні місцеві алергічні реакції, що проявляються свербінням, печінням і висипанням у ділянці зовнішнього слухового проходу.

Умови та терміни зберігання

Вушні краплі Отофа для збереження їхнього терапевтичного потенціалу рекомендується зберігати в оригінальній упаковці в прохолодному і темному місці. Термін придатності препарату 3 роки. Категорично заборонено використовувати препарат Отофа після закінчення терміну зберігання, оскільки застосування медикаментозних засобів з вичерпаним терміном придатності може виявитися не тільки малоефективним, а й небезпечним для здоров'я.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії