Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Отривін виробляється в краплях і назальному спреї в дозуванні 0,05% і 0,1%. Діюча речовина препарату – ксилометазоліну гідрохлорид.

Показання

Отривін застосовується для лікування ринітів, що виникають під час гострих респіраторних захворювань, також його використовують у лікуванні синуситів, євстахіїтів, полінозів і набряку носоглотки, що виникає під час середнього отиту. Крім цього, препарат може використовуватися в терапії алергічних ринітів.

Протипоказання

Отривін не призначають пацієнтам, у яких було виявлено тахікардію, атрофічний риніт, артеріальну гіпертензію, тяжкі форми атеросклерозу, глаукому, гіпертиреоз, непереносимість ксилометазоліну гідрохлориду, а також наявних в анамнезі даних про перенесене хірургічне втручання на мозкових оболонках.

Призначення Отривіну хворим, у яких є цукровий діабет, серцево-судинні патології, непереносимість адренергічних засобів, приймання яких супроводжується запамороченнями, аритмією, безсонням, підвищенням артеріального тиску та тремором, можливе тільки після співвідношення користі та шкоди від використання препарату.

Спрей і краплі в дозуванні 0,1% не використовуються в терапії дітей молодше 6 років. З особливою обережністю необхідно поставитися до призначення Отривіну в цьому дозуванні хворим, у яких було виявлено гіпоплазію передміхурової залози.

Крім цього, спрей 0,1% і краплі 0,1% не можна застосовувати дітям до 6 років. З обережністю їх слід призначати при гіперплазії передміхурової залози.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Використання Отривіну в терапії жінок на стадії вагітності та лактації можливе тільки за рішенням лікаря. При використанні препарату в терапії цієї категорії хворих рекомендується суворо дотримуватися дозування.

Спосіб застосування та дози

У педіатричній практиці при використанні Отривіну в дозуванні 0,05% краплі слід закапувати після очищення носових ходів у кожну ніздрю. У терапії дітей до 6 років хворі отримують по 1 або 2 краплі від 1 до 3 разів на добу, старше 6 років – по 2 або 3 краплі від 3 до 4 разів на добу. Курс лікування 10 днів.

Отривін у дозуванні 0,1% використовують для інтраназального введення. Пацієнти віком від 6 років мають отримувати по 2 або 3 краплі від 3 до 4 разів на добу, тривалість лікування від 3 до 4 днів. Якщо хворий потребує більш тривалої терапії, то необхідно проконсультуватися з лікарем.

При використанні назального спрею в дозуванні 0,05% його впорскують у кожну ніздрю. Діти віком до 6 років повинні отримувати по одному впорскуванню від 1 до 3 разів на добу; діти, яким виповнилося 6 років, отримують по 2 або 3 впорскування від 3 до 4 разів на добу до 10 днів. Назальний спрей у дозуванні 0,1% хворим віком від 6 років впорскують по 1 дозі препарату від 3 до 4 разів на добу протягом 10 днів.

Передозування

Симптоми отруєння Отривіном: тахікардія, підвищення артеріального тиску, аритмія і сплутаність свідомості. При отруєнні препаратом призначають симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

У разі тривалого та частого використання Отривіну у хворих у слизовій носа може виникати печіння, поколювання, подразнення, гіперемія, набряк і сухість слизової носа. Також у деяких пацієнтів спостерігається виникнення таких системних порушень, як запаморочення, тахікардія, аритмія, порушення зору, алергічні реакції, підвищення артеріального тиску, депресія та безсоння.

Умови та терміни зберігання

Отривін рекомендується зберігати при кімнатній температурі в місцях, які не доступні для дітей. Термін придатності – 2,5 року.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії