Панадол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- ГлаксоСмитКляйн Дангарван Лтд., Ирландия /Великобритания
- Діюча речовина:
- Парацетамол (Paracetamol)
- ATX-класифікація:
N02BE01 - Парацетамол
N02BE01 - Парацетамол
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Панадол виробляється у таблетках. Основний інгредієнт – парацетамол.
Показання
Пaнадол застосовується для усунення больового синдрому легкого та середнього ступеня тяжкості різного генезу. Його використовують для усунення:
головних болів, нападів мігрені та мігренеподібних болів;
больового синдрому, що виникає при міалгіях, артралгіях, ревматичних болях та невралгіях;
альгодисменореї;
зубного болю.
Крім цього, Панадол застосовуватися для полегшення симптомів грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, також його використовують як жарознижуючий засіб.
Протипоказання
Панадол не призначають хворим з гіперчутливістю до парацетамолу, при тяжких порушеннях роботи нирок та печінки, гіпербілірубінемії, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, порушенні в роботі органів кровотворення, хворим, які страждають на хронічний алкоголізм.
Крім цього, його не використовують у терапії дітей молодше 6 років, які годують та вагітних.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Діюча речовина Панадолу парацетамол має виражену ембріонотоксичну, мутагенну та тератогенну дію і здатна проникати крізь гематоплацентраний бар'єр, у зв'язку з чим його використання в терапії вагітних можливе лише у разі крайньої необхідності.
Панадол може застосовуватися у терапії жінок на стадії лактації, але лише за призначенням лікаря.
Спосіб застосування та дози
Пaнадол призначений для перорального прийому. Таблетки рекомендується ковтати цілком і запивати достатньою кількістю рідини. Тривалість курсу лікування та дозу препарату визначає лікар.
Дітям, яким вже виповнилося 12 років, і дорослим препарат призначають по 500 або 1000 мг від 3 до 4 разів на добу. Інтервал між прийомом таблеток повинен бути не меншим за 4 години. Діти віком від 6 до 12 років приймають Панадол по 250 або 500 мг від 3 до 4 разів на добу.
Найвища доросла доза Панадолу 4000 мг, дитяча – 2000 мг. Препарат не рекомендується приймати більше, ніж сім днів. При призначенні препарату хворим на порушення роботи печінки обов'язково проводять корекцію дозування.
Передозування
При гострому отруєнні Панадолом у хворих може розвинутись токсичне ураження печінки, диспепсичні розлади, блідість шкірних покривів, погіршення апетиту, порушення вуглеводного обміну та метаболічний ацидоз.
В особливо тяжких випадках спостерігається виникнення енцефалопатії, гіпоглікемії, кровотечі та коматозні стани.
Для усунення симптомів інтоксикації хворому проводять промивання шлунка, забезпечують прийом ентеросорбентів та N-ацетилцистеїну.
Побічні ефекти
При прийомі Панадол дуже рідко спостерігається розвиток побічних ефектів.
При вживанні препарату хворими з підвищеною чутливістю можливе виникнення епігастральних болів, диспепсичних розладів, задишки, ціанозу, кардіалгії, епідермального некролізу та різних алергічних реакцій.
Умови та термін зберігання
Панадол необхідно зберігати у сухому, захищеному від світла та дітей місці.
Термін придатності 5 років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію