Панцикор : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Панцикор
Діюча речовина:
Калия цитрат (Potassium citrate)
Магния цитрат (Magnesii citras)
ATX-класифікація:

A06AD19 - Магния цитрат

A12BA02 - Калия цитрат

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Панцикор – це комплексний препарат, до складу якого входить цитрат калію-магнію. Цей засіб рекомендується приймати для стабілізації роботи серцево-судинної системи. Його призначають у разі швидкої стомлюваності, порушення сну, підвищених психоемоційних, розумових і фізичних навантажень. Він показаний у разі незбалансованого харчування, підвищеної тривожності та м'язових спазмів. На день Панцикор приймають по одному саше. Завдяки тому, що в складі препарату немає синтетичних добавок, ароматизаторів і цукру, він не чинить подразнювальної дії на слизову оболонку шлунку та кишківника, має нейтральний смак і практично повністю адсорбується в шлунково-кишковому тракті.

Склад і форма випуску

В одному саше міститься 3,0 г цитрату калію-магнію, що відповідає 300 мг магнію і 300 мг калію.

Харчова та енергетична цінність (калорійність): білки - 0 g (г), вуглеводи - 0 g (г), жири - 0 g (г), органічні кислоти - 58,34 g (г); 758,42 kJ (кДж) / 175 kcal (ккал).

Показання

Препарат Панцикор показаний для нормалізації функціонального стану серцево-судинної та нервової систем. Його прийом показаний тим хворим, які з якихось причин дотримуються суворої дієти або якщо організм пацієнта потребує підвищеної кількості мінеральних речовин і енергії. Крім цього, препарат призначають у разі систематичного впливу на організм людини зовнішніх несприятливих чинників, підвищених фізичних, розумових і психоемоційних навантажень. Його призначають для нормалізації стану в разі хронічної втоми, порушення сну, підвищеної дратівливості та тривожності, відчуття поколювання в тілі, м'язових спазмів.

Прийом Панцикору допомагає нормалізувати психоемоційний стан, підвищує стійкість до стресів, покращує сон, полегшує засинання, усуває прояви депресії та відчуття втоми.

Іноді препарат Панцикор застосовують у разі нервово-психічних патологій, як-то неврози, неврозоподібні стани, депресія, маніакально-депресивний психоз, порушення сну, що проявляється складнощами під час засинання або частими нічними пробудженнями.

Протипоказання

Застосування препарату Панцикор вкрай небажане, якщо у пацієнта раніше відзначалися епізоди індивідуальної непереносимості його компонентів, важка дисфункція нирок, а також при підвищеному вмісті в організмі хворого магнію і калію.

Перед початком прийому препарату Панцикор рекомендується звернутися на консультацію до лікаря для уточнення схеми лікування.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю контрольованих досліджень щодо безпеки застосування препарату Панцикор у терапії вагітних і жінок, які годують груддю, його призначення цій категорії пацієнтів можливе тільки за рішенням лікаря та ретельного співвідношення користі та шкоди для здоров'я матері та її плода або дитини.

Спосіб застосування та дози

Препарат Панцикор рекомендується приймати у добовому дозуванні по одному саше, яке попередньо розведене у 100 або 150 мл теплої води, фруктового або овочевого соку. Для отримання максимального терапевтичного ефекту дуже важливо дотримуватися послідовності розведення препарату: порошок слід висипати в попередньо налиту воду або сік, але ніяк не навпаки. Після того, як порошок буде висипаний у рідину, його слід ретельно розколоти у воді та швидко випити.

Діти, яким виповнилося дванадцять років і дорослі пацієнти отримують по одному саше на добу, а діти від шести і до дванадцяти років по половині одного саше на день, діти від трьох до шести років отримують по одній четвертій саше на добу. Препарат слід приймати після прийому їжі. Категорично заборонено вживати препарат Панцикор у дозах, що перевищують максимально допустимі. Перед початком лікування слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування

З огляду на низьку токсичність препарату Панцикор немає достатньої кількості інформації щодо його передозування. При відсутності дисфункції нирок при пероральному прийомі магнію розвиток передозування малоймовірний. Однак якщо хворий страждає на порушення функції нирок, можлива поява симптомів отруєння магнієм, при цьому вираженість симптомів інтоксикації безпосередньо залежить від рівня магнію в крові.

При передозуванні магнієм у пацієнта може відзначатися зниження артеріального тиску, пригнічення роботи центральної нервової системи, пригнічення роботи дихальних центрів, зниження артеріального тиску, пригнічення рефлексів, зупинка серця, дихання та ануричний синдром.

Для усунення симптомів передозування пацієнту призначають форсований діурез і регідратацію. Якщо у пацієнта є порушення в роботі нирок, то йому рекомендовано проведення гемодіалізу або перитонеального діалізу.

Побічні ефекти

Під час прийому Панцикору у деяких пацієнтів з боку імунної системи може відзначатися розвиток реакцій гіперчутливості, що проявляються свербінням шкіри, гіперемією, висипами.

Іноді пацієнти скаржаться під час прийому Панцикору на появу диспепсичних розладів, абдомінальних болів, діареї, блювання, нудоти та здуття живота. Іноді у хворих можуть виникати анафілактичний шок або ангіоневротичний набряк.

Якщо під час прийому препарату Панцикор у пацієнта виникли будь-які неописані в інструкції побічні прояви, про них слід негайно повідомити лікаря, який відкоригує схему лікування або замінить його аналогічним за дією засобом.

Умови та терміни зберігання

Препарат Панцикор слід зберігати тільки в оригінальному упакуванні за температури навколишнього середовища не вище сорока градусів Цельсія в місцях, які захищені від світла, вологи та недоступні для дітей. Препарат зберігається протягом двох років з моменту виготовлення. Панцикор категорично заборонено приймати після закінчення терміну придатності, який вказаний на упаковці. Після закінчення терміну придатності препарат Панцикор не може бути використаний для прийому всередину, оскільки це може завдати істотної шкоди здоров'ю.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії