Пенталгін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Пенталгін
Виробник:
Интерхим, ОДО, г.Одесса, Украина
Діюча речовина:
Метамизол натрия (Metamizole sodium)
Кодеин (Codeine)
Парацетамол (Paracetamol)
Кофеин-бензоат натрия (Coffein-benzoate sodium)
Фенобарбитал (Phenobarbitalum)
ATX-класифікація:

N02BB72 - Метамизол натрий, комбинации с психолептиками

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Пенталгін виробляється у формі таблеток, покритих плівковою оболонкою. До складу препрату входять такі речовини: парацетамол, феніраміну малеат, напроксен, дротаверину гідрохлорид та кофеїн.

Показання

Пенталгін використовують для усунення больового синдрому різної етіології. Препарат допомагає усунути зубний біль, біль у м'язах і суглобах, больовий синдром, викликаний спазмом гладкої мускулатури. Також його застосовують для усунення болю при невралгіях, радикуліті, альгодисмінореї, жовчнокам'яної хвороби, хронічному холециститі. Препарат використовують для усунення болів у післяопераційний та посттравматичний період. Крім цього, Пенталгін показаний у терапії простудних захворювань, що супроводжуються лихоманкою та м'язовими болями.

Протипоказання

Пенталгін не призначається пацієнтам молодше 18 років, які годують та вагітним. Його не застосовують для лікування хворих з тяжкою нирковою недостатністю, виразково-ерозивним ураженням органів травлення, шлунково-кишковими кровотечами, гострим інфарктом міокарда, тяжкими органічними захворюваннями серцево-судинної системи, шлунково-кишковою залозою, носа та навколоносових пазух, непереносимістю нестероїдних протизапальних засобів та ацетилсаліцилової кислоти, пригніченням кістковомозкового кровотворення.

Відносними протипоказаннями до призначення Пенталгіну є доброякісні гіпербілірубінемії, вірусний гепатит, ниркова або печінкова недостатність, алкогольне ураження печінки, виразкове ураження шлунка і кишечника в стадії ремісії, цукровий діабет, захворювання периферичних судин, захворювання периферичних судин, захворювання периферичних судин.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Пенталгін не призначається вагітним.

При необхідності призначення препарату в період грудного вигодовування жінку інформують про те, що вона повинна відмовитися від лактації.

Спосіб застосування та дози

Пенталгін призначений для перорального вживання. Препарат приймають внутрішньо по 1 таблетці 3 рази на день. В особливо складних випадках можливе збільшення дозування до 4 таблеток на добу. Тривалість лікування залежить від інтенсивності болю та тяжкості захворювання і може змінюватись від 3 до 5 днів.

Передозування

При прийомі Пенталгіну в підвищених дозах у хворих відзначається виникнення нудоти, блювання, порушення серцевого ритму, алергічні реакції, слабкість, гіпотензія, болі в епігастральній ділянці, блідість шкірних покривів, гепатонекроз, пригнічення дихальної та центральної нервової нервової.

При розвитку симптомів передозування хворому проводять промивання шлунка, забезпечують прийом активованого вугілля і призначають симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При підвищеній чутливості прийом Пенталгіну може супроводжуватися розвитком порушення функції нирок, підвищенням артеріального тиску, аритмією, серцебиттям, виникненням шуму у вухах, порушенням сну, зниженням концентрації уваги, тривожністю, головними болями, абдомінальними болями та алергічними реакціями.

Умови та термін зберігання

Пенталгін слід зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії