Пентовіт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Пентовіт
Діюча речовина:
Цианокобаламин (Cyanocobalaminum)
Тиамин (Thiaminum)
Никотинамид (Nicotinamidum)
Пиридоксин (Pyridoxine)
ATX-класифікація:

A11D - Препараты витамина в1, в том числе и в комбинации с витаминами в6 и в12.

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Пентовіт виготовляється у формі двоопуклих і покритих оболонкою таблеток білого кольору з незначним специфічним запахом. Кожна таблетка містить тіаміну бромід, піридоксину гідрохлорид, нікотинамід, фолієву кислоту, ціанокобаламін.

Показання

До складу Пентовіту входять водорозчинні вітаміни, такі як РР, В1, В6, В12 та фолієва кислота. Вітаміни групи В впливають на нервово-м'язову тканину, завдяки чому препарат стабілізує роботу центральної нервової системи, покращує харчування нервової тканини та має нейропротекторну дію.

Пентовіт позитивно впливає на стан нервової системи та печінки, виражений стимулюючий вплив на гемопоез, процеси згортання крові, вуглеводний та ліпідний обмін, прискорює синтез різних амінокислот.

Пентовіт призначений для використання у складі комплексної терапії при лікуванні захворювань нервової системи, таких як невралгії, неврити, радикуліти та астенічні стани.

Протипоказання

Пентовіт не призначається, якщо у хворого є підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату, панкреатит, гастрит, холелітіаз, виразка шлунка та ДПК. Крім цього, при призначенні Пентовіту необхідно пам'ятати про те, що вітамін В6, присутній у його складі, може знижувати протипаркінсонічну активність леводопи. Також препарат не призначають тим, хто страждає на хронічний алкоголізм і не може відмовитися від вживання спиртного навіть на період лікування, оскільки алкоголь перешкоджає всмоктуванню вітаміну В1.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Пентовіт не призначається годуючим та вагітним.

Спосіб застосування та дози

Пентовіт приймають перорально після або під час їжі по дві або чотири таблетки на день протягом 21 або 28 днів. Повторні курси лікування цим препаратом проводяться лише за призначенням лікаря.

Передозування

На даний момент немає жодних відомостей про випадки передозування цього препарату. Однак при вживанні більшої кількості таблеток, ніж зазначено в інструкції, рекомендується промити шлунок та дати хворому будь-які адсорбенти.

Побічні ефекти

Найчастіше прийом Пентовіту добре переноситься хворими і не супроводжується виникненням будь-яких небажаних явищ, проте в поодиноких випадках можлива поява легкої сверблячки та кропив'янки, а також нудоти або незначного почастішання серцевого ритму.

Умови та термін зберігання

Пентовіт слід зберігати у темному та сухому місці. Тривалість зберігання кошти з його випуску вбирається у 3 року. Не рекомендується вживати препарат після закінчення терміну придатності або порушення умов його зберігання, що викликали зміну зовнішнього вигляду таблеток.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії