Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Пімафуцин виготовляється у таблетках, супозиторіях та кремі.

Основний інгредієнт препарату – натаміцин.

Показання

Пімафуцин застосовується для лікування інфекцій грибкової етіології, які викликані чутливою до препарату мікрофлорою, таких як:

грибкові ураження органів шлунково-кишкового тракту, спровоковані низьким імунітетом, кахексією, прийомом антибіотиків, цитостатиків або глюкокортикостероїдів;

кандидозні вульвовагініти;

грибкове ураження шкіри та шкірних придатків.

Також використання Пімафуцину доцільно у складі комплексного лікування системних грибкових інфекцій.

Протипоказання

Пімафуцин не призначають при гіперчутливості до натаміцину.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Пімафуцин може використовуватися в терапії вагітних і годуючих, так як немає даних про те, що він здатний негативно впливати на розвиток плода або дитини, що знаходиться на грудному вигодовуванні матері, що отримує лікування цим препаратом.

Спосіб застосування та дози

Пімафуцин у таблетках при лікуванні кандидозу кишківника слід приймати протягом 7 днів по 1 таблетці 4 р/с. Діти під час лікування цієї недуги приймають по 1 таблетці 2 р/с.

При лікуванні кандидозу нігтів при додатковому нанесенні крему Пімафуцин препарат приймають також перорально по 1 таблетці 4 р/с, тривалість лікування від 2 до 3 місяців.

При лікуванні вульвовагінального кандідозу спільно з додатковим інтравагінальним введенням супозиторіїв хворі отримують по 1 таблетці 4 р/с, тривалість лікування 7 днів.

Пимафуцин в супозиторіях при кандидозних вульвовагінітах вводиться глибоко у піхву щодня перед сном. Супозиторії вводяться в положенні лежачи. Тривалість лікування може бути від 3 до 6 днів. Після того, як зникнуть клінічні симптоми захворювання, лікування продовжують ще 2-3 дні.

Крем Пімафуцин використовують для лікування дерматомікозів. Препарат наносять тонким шаром на уражену ділянку тіла від 1 до 4 р/с. Тривалість лікування від 2 до 3 тижнів.

Передозування

У зв'язку з тим, що Пімафуцин має низьку адсорбцію, можливість передозування препаратом фактично дорівнює нулю.

Побічні ефекти

На самому початку лікування Пімафуцином у хворого може розвинутися діарея, блювання, нудота, проте ці симптоми дуже швидко минають і не вимагають відміни препарату.

При місцевому використанні Пімафуцину у хворого може спостерігатися відчуття печіння та свербіж у ділянці нанесення крему.

Умови та термін зберігання

Пімафуцин зберігають у недоступному для дітей, прохолодному, темному місці. Термін придатності 4 роки. Незалежно від лікарської форми категорично заборонено застосовувати Пімафуцин після закінчення терміну зберігання, оскільки це може завдати непоправної шкоди здоров'ю.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії