Пірантел Польфарма : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Медана Фарма АО, Польша
- Діюча речовина:
- Пирантел (Pyrantel)
- ATX-класифікація:
P02CC01 - Пирантел
P02CC01 - Пирантел
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Пірантел Польфарма належить до групи протигельмінтних препаратів, які застосовують проти чутливих нестатевозрілих та статевозрілих форм гельмінтів. Дія препарату призводить до паралічу гельмінтів, після чого вони виходять із організму разом із каловими масами.
Склад та форма випуску
Препарат Пірантел Польфарма виробляють у вигляді світло-жовтої суспензії для орального застосування, що має характерний запах. Може випадати в осад, але після струшування вона складає однорідну суспензію.
Активний компонент даного засобу пірантел 250 мг на 5 мл препарату, а також додаткові речовини: натрію бензоат, сорбіту розчин, який не кристалізується, натрію кармелозу, гліцерин, полісорбат 80, алюмінію-магнію силікат, полівінілпіролідон, симетикон емульсія, лимонна кислота моногідрат, вода очищена.
У картонній пачці упаковано один флакон темного кольору 15 мл, мірна ложка та інструкція із застосування.
Показання
Препарат Пірантел Польфарма застосовують та призначають при ентеробіозі, анкілостомозі та аскаридозі.
Протипоказання
Застосування препарату Пірантел Польфарма протипоказане при міастенії гравіс, пацієнтам з індивідуальною непереносимістю до складових цього засобу, при одночасному прийомі з піперазином та дітям, вага яких менше 10 кг.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Застосовувати препарат Пірантел Польфарма жінкам під час вагітності можна, якщо, на думку лікаря, передбачувана користь для матері значно вище, ніж потенційний ризик для плода. Годуючим жінкам препарат протипоказаний.
Спосіб застосування та дози
Препарат Польфарм застосовують перорально, як під час їжі, так і після.
Препарат може випадати в осад, тому перед застосуванням його необхідно добре струсити.
Дорослі зазвичай приймають препарат у таблетованій формі, але при необхідності можна застосовувати у вигляді суспензії.
Рекомендована доза при аскаридозі та ентеробіозі становить 10-12 мг на кг:
Діти, вага яких більше 10 кг доза становить 2,5 мг на 10 кг одним прийомом;
Дорослим пацієнтам із вагою до 75 кг доза становить 15 мг одним прийомом;
Дорослим пацієнтам із вагою понад 75 кг доза становить 20 мг на один прийом.
Щоб повністю позбутися паразитів при ентеробіозі необхідно дотримуватися суворих правил гігієни всім членам сім'ї. Через 3 тижні бажано прийняти повторну дозу препарату для профілактики повторного зараження.
При анкілостомозі, який викликали Necator americanus або Ancylostoma duodenale, в ендемічних зонах або у разі тяжкої інвазії доза становить 20 мг на кг 1-2 рази на добу протягом 2-3 днів.
Діти, вага яких більше 10 кг доза становить 5 мг на 10 кг одним прийомом;
Дорослим пацієнтам із вагою до 75 кг доза становить 30 мг на один прийом;
Дорослим пацієнтам із вагою понад 75 кг доза становить 40 мг на один прийом.
При зараженні Ancylostoma diodenale доза 10 мг на кг одноразово може бути достатньо.
Передозування
Інтоксикація Пірантелом Польфарма характеризується такими симптомами: запаморочення, порушення зору, пітливість, дезорієнтація в просторі, запаморочення при зміні положення тіла, втрата свідомості, загальна слабкість або відчуття втоми. При передозуванні можуть виникнути такі негативні реакції як: аритмія, м'язова слабкість і тремор, м'язовий спазм, виснаження, відсутність апетиту, асфіксія, діарея, болі в животі. Також можуть бути: головний біль, нудота та блювання, безсоння або сонливість, шкірні висипання, збудження, ураження печінки.
З появою ознак передозування слід здійснити симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Застосування препарату Пірантел Польфарма може викликати: нудоту, порушення апетиту, блювання, запор, біль у животі та діарею, порушення слуху та зору, підвищену стомлюваність, тенезми, слабкість. Також можливі прояви таких побічних ефектів: парестезія, біль голови, атаксія, запаморочення, кропив'янка, сонливість, шкірні висипання, безсоння та галюцинації з дезорієнтацією. У людей, які мають схильність до алергії, прийом препарату може спричинити прояв алергічних реакцій.
Умови та термін зберігання
Зберігати Пірантел Польфарма слід за таких умов: оригінальна упаковка, температура до + 25°C і подалі від дітей. Після того, як флакон був розкритий, зберігати його необхідно не більше 21 дня із щільно закритою кришкою. Термін придатності цього засобу становить 36 місяців. Для придбання препарату не потрібний рецепт лікаря.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію