Пірантел : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Пірантел виготовляється у сиропі та таблетках для перорального прийому. Основний інгредієнт препарату – пірантел.

Показання

Пірантел має антигельмінтну дію. Препарат паралізує мускулатуру кишечника паразитів (глистів), уражаючи її рухові нервові закінчення. Чинить вплив на личинок і зрілі форми паразитів. Пірантел може використовуватися для лікування ентеробіозу, анкілостомідозу, аскаридозу, некаторозу.

Протипоказання

Пірантел не призначається пацієнтам з гіперчутливістю до пірантелу, нирковою недостатністю та міастенією. Також препарат не призначається для лікування дітей, яким не виповнилося 6 років.

Пірантел неприпустимо використовувати разом з левамізолом та піперазином. При призначенні Пірантела необхідно пам'ятати про те, що його прийом сприяє підвищенню концентрації теофіліну в плазмі крові.

Слід з особливою обережністю поставитися до призначення препарату, якщо у хворого є якісь порушення в роботі печінки. При лікуванні ентеробіозу препарат повинні приймати всі члени сім'ї або спільно проживаючі особи. Після закінчення лікування обов'язково проводитися контрольне дослідження калу на яйця глистів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Використання Пірантела в терапії вагітних категорично заборонено, тому що дія пірантела на плід мало вивчена. При необхідності призначення препарату жінкам на стадії лактації, їм рекомендують на час терапії відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Пірантел приймають перорально незалежно від прийомів їжі. Переважно слід приймати препарат у ранкові години після сніданку. Перед ковтанням піратки рекомендується ретельно розжувати, це значно посилить їх лікувальну дію.

При лікуванні ентеробіозу або аскаридозу препарат приймають однократно з розрахунку 10 мг на кг маси тіла пацієнта. При лікуванні некаторозу або некаторозу з аскаридозом Пірантел слід приймати по 10 мг на кг маси тіла протягом 3 днів або по 20 мг на 1 кг маси тіла протягом 2 днів.

Передозування

У хворого при передозуванні Пірантелом можливе виникнення головного болю, болю в животі, нудоти та порушення випорожнень.

При випадковому прийомі препарату в підвищених дозах хворому проводять промивання шлунка, призначають прийом ентеросорбентів і питво.

Побічні ефекти

Лікування Пірантелом добре переноситься пацієнтами, але у деяких хворих прийом препарату може викликати головний біль, сонливість, запаморочення, підвищену стомлюваність, порушення слуху, сплутаність свідомості, парестезії, галюцинації, нудоту, блювання, діарею, абдомінальні болі, посилення активності печінкових трансами.

Умови та термін зберігання

Пірантел зберігають у захищеному від світла, сухому та прохолодному місці. Термін придатності препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії