Прегаліка : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Фарматен С.А., Греция
- Діюча речовина:
- Прегабалин (Pregabalinum)
- ATX-класифікація:
N03AX - Прочие противоэпилептические средства
N03AX - Прочие противоэпилептические средства
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Прегаліка – знеболювальні ліки. Активний компонент лікарського препарату прегабалін відноситься до протисудомних засобів, що мають аналгетичну та анксіолітичну активність. За своєю структурою він є аналогом GABA.
В ході експериментів показано, що аналгезуючий та протисудомний ефекти виявляються за рахунок зв'язування прегабаліну з додатковою субодиницею (α2-дельта-протеїном) у потенціалзалежних кальцієвих каналах центральної нервової системи. Зазначений механізм дії забезпечує незворотне заміщення [3H]-габапентину.
Діюча речовина забезпечує зниження клінічної виразності генералізованих тривожних розладів.
Склад та форма випуску
В 1 капсулі міститься 75 мг або 150 мг або 300 мг прегабаліну.
До складу допоміжних речовин входять: крохмаль прежелатинізований, маніт (Е 421), тальк.
У капсулах, що містять 75 мг або 150 мг, або 300 мг активного компонента, міститься білий порошок у твердій желатиновій капсулі: капсула має білий корпус і червоно-жовтогарячий ковпачок з відбитком «75».
Показання
Прегаліка застосовується для лікування болю нейропатичного походження периферичної чи центральної нервової системи в дорослих.
Лікарський засіб призначають як додаткову терапію для усунення судомних нападів з парціальною або вторинною генералізацією або без такої.
Також медикамент рекомендований до застосування для фармакотерапії генералізованих тривожних розладів у дорослих пацієнтів.
Всмоктування лікарського засобу відбувається у шлунково-кишковому тракті. Максимального вмісту в плазмі активний інгредієнт досягає через 1 годину. У незмінному вигляді є більше 90% препарату. Повторний прийом забезпечує рівноважний стан через 24-48 годин. Прийом лікарського препарату на фоні їжі сприяє зниженню його максимальної концентрації в організмі приблизно на 25-30%. Крім того, зростає час досягнення цієї концентрації приблизно на 2,5 години.
Протипоказання
Абсолютними протипоказаннями для призначення лікарського засобу є підвищена чутливість до активного інгредієнта або до будь-якого з компонентів, що входять до складу допоміжних речовин.
Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, які приймають препарати, що містять етанол та лоразепам.
Є небезпека одночасного прийому Прегаліки з препаратами опіоїдного ряду та тими, які мають переважну дію на центральну нервову систему. Про це слід особливо пам'ятати у хворих, які зловживають зазначеною групою препаратів.
Препарат негативно впливає на здатність керувати автомобілем та іншими засобами підвищеної небезпеки, загальмовуючи швидкість реакції.
Медикамент протипоказаний для застосування у дітей (до 18 років).
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Прегаліка протипоказана до застосування у вагітних, а також жінкам, які планують вагітність. Жінки дітородного віку повинні бути поінформовані про ризики, пов'язані з прийомом препарату. Якщо під час терапії препаратом у жінки настала вагітність, слід оцінити потенційні ризики та користь застосування препарату. Якщо є можливість, можна знайти альтернативну заміну препарату.
Також препарат має небажані ефекти на фертильність у жінок.
Відомо, що компонент, що діє, проникає в грудне молоко. Тому при призначенні медикаменту вигодовування слід скасувати.
Спосіб застосування та дози
Препарат можна приймати незалежно від їжі. Доза лікарського засобу залежить від захворювання та має підбиратися індивідуально. Її діапазон становить від 150 мг до 600 мг на добу. Дозування ділять на 2-3 прийоми щодня.
Терапію прегабаліном при нейропатичному болю допускається починати з дозування 150 мг на добу, яке розподіляють на 2 або 3 прийоми. Залежно від індивідуальної відповіді та переносимості лікарського засобу, допускається збільшити дозу до 300 мг на добу через 3-7 днів. При необхідності дозування можна довести до максимуму 600 мг на добу через 7 днів.
Лікування епілепсії Прегалікою починають із дозування 150 мг на день. Дозу розподіляють на 2 або 3 прийоми. Залежно від індивідуальної відповіді та переносимості лікарського препарату пацієнтом дозування допускається збільшити до 300 мг на день після перших 7 днів терапії. Ще через 7 днів дозу можна збільшити до 600 мг на добу.
При генералізованих тривожних розладах дозу збільшують за тією самою схемою з тією різницею, що на 2 тижні максимальна добова доза повинна становити не більше 450 мг на день і лише на 3 тижні – 600 мг.
Передозування
Найчастішими симптомами при передозуванні лікарського засобу є сонливість, сплутаність свідомості, збудження та занепокоєння. Також надходили повідомлення про судоми. Є окремі повідомлення про випадки коми.
Специфічний антидот для прегабаліну відсутній. У зв'язку з цим слід застосувати загальні підтримувальні заходи. При необхідності можна до комплексу терапевтичних заходів допускається включати гемодіаліз.
Побічні ефекти
Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти:
підвищений апетит;
ейфорія, сплутаність свідомості, дратівливість, дезорієнтація, безсоння, зниження лібідо;
запаморочення, сонливість, головний біль, атаксія, порушення координації, тремор, дизартрія, амнезія, погіршення пам'яті, порушення уваги, парестезія, гіпестезія, седативний ефект, порушення рівноваги, летаргія;
нечіткість зору, диплопія, кон'юнктивіт;
вертиго;
фаринголарингеальний біль;
блювання, нудота, запор, діарея, метеоризм, здуття живота, сухість у роті, гастроентерит;
пролежні;
м'язові судоми, артралгія, біль у спині, біль у кінцівках, спазми м'язів шиї;
еректильна дисфункція, імпотенція;
периферичний набряк, набряк, порушення ходи, падіння, відчуття сп'яніння, незвичайні відчуття, підвищена стомлюваність;
збільшення маси тіла.
Умови та термін зберігання
Прегаліка повинна бути в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності складає 2 роки від дня випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію