Прополісу Настойка : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Прополісу Настойка
Діюча речовина:
Прополис (Propolis)
ATX-класифікація:

A01AD11 - Прочие

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Прополіс Настойка препарат місцевого застосування, відноситься до групи протизапальних та антисептичних засобів, які застосовуються в отоларингології та стоматології для лікування виразкових уражень та ран. Основним компонентом препарату є прополіс, біологічно активні речовини (вітаміни, флавоноїди, ефірні олії, віск, суміш смол і амінокислоти) якого, мають протизапальні, ранозагоювальні, болезаспокійливі та антибактеріальні властивості. Сприяє зниженню хворобливості уражених тканин, зростанню грануляцій, прискоренню процесу епітелізації та регенерації ранових поверхонь, стимуляції метаболічних процесів.

Перед початком терапії проконсультуйтеся з лікарем.

Форма випуску, склад

Препарат Прополісу Настойка виробляють у вигляді прозорої рідини з характерним запахом прополісу від темно-коричневого до червоно-коричневого кольору.

У складі 1 флакона настойки міститься прополіс та етанол 80% у співвідношенні 1:10.

Упаковка: у картонній пачці 1 флакон із настоянкою по 25 г.

Показання до застосування

Прополісу Настойка показана для лікування отиту, фарингіту, тонзиліту, гаймориту, пародонтиту, поверхневих пошкоджень та мікротравми слизових оболонок та шкіри.

Протипоказання

Застосування Прополісу Настойки протипоказано за наявності гіперчутливості до складових компонентів препарату або продуктів бджільництва, особливо це стосується осіб із захворюваннями нирок та печінки, дітям віком до 3 років, при кровотечах уражених ділянок слизової оболонки, гострої форми екземи.

Період вагітності та грудного вигодовування

Під час вагітності застосування можливе лише у разі нагальної потреби, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини чи плода. У період годування груддю застосування препарату не рекомендується.

Спосіб застосування

Прополісу Настойка призначена для застосування дорослим пацієнтам та дітям від 3 років у формі полоскань, аплікацій, інгаляцій та промивань.

При гнійних захворюваннях шкіри та мікротравмах настоянку прополісу наносять ватним тампоном 1-3 рази на добу на уражені ділянки.

Для лікування гнійного зовнішнього отиту у вухо вводять тампон, попередньо змочений настоянкою на 1-2 хвилини, 2-3 рази на день або закопують по 1-2 краплі препарату 3-4 рази на добу. Перед такою процедурою необхідно здійснити чистку слухового проходу.

При фарингіті та хронічному тонзиліті 1-2 рази на добу змащують настоянкою слизову оболонку. Тривалість такої терапії 8-15 днів. Також при тонзиліті можна застосовувати настойку для інгаляцій спиртово-водним розчином (1:20). За добу необхідно проводити 1-2 інгаляції. Тривалість лікування 7-10 днів.

Для промивання гайморитових пазух при хронічному гаймориті необхідно приготувати розчин з настоянки прополісу та 0,9% розчину натрію хлориду (1:10) 2 рази на добу протягом 2 тижнів.

При пародонтозі препарат вводять на 5 хвилин у турундах до пародонтальних кишень.

У разі уражень слизової ротової порожнини та поверхневих ерозій застосовувати розчин (15 мл настоянки на півсклянки теплої води) як полоскання 4-5 разів на добу протягом 3-4 днів.

Передозування

При значному перевищенні рекомендованої дози може виникнути передозування, яке зазвичай супроводжується зниженням загального тонусу організму, зникненням апетиту, появою шкірних висипань і млявістю. Як лікування застосовують антигістамінні препарати.

Побічні реакції

Застосування Прополісу Настойки може викликати такі побічні ефекти: сухість у роті, печіння язика, кропив'янка, локальний набряк, пухирі, локальний свербіж шкіри, почервоніння шкіри, везикулярні висипання, тріщини та сухість шкіри, зокрема на кистях та інших частинах тіла, які контактували з препаратом.

Також можливі: нудота, запаморочення задишка, алергічні реакції, включаючи алергічний дерматит, свербіж, гіперемію, висипання, задишку, ларингоспазм, набряк Квінке та підвищення температури тіла.

Якщо під час застосування препарату у пацієнта виникли вище перелічені або інші побічні реакції, слід порадитися з лікарем.

Умови зберігання

Зберігати настоянку необхідно при температурі, що не перевищує +25°С, в оригінальній упаковці, без доступу дітям.

Не можна допускати ударів, падіння, потрапляння прямих сонячних променів.

Термін придатності 24 місяці. Безрецептурна відпустка.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії