ПротаЛор 2% краплі, 15 мл : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

ПротаЛор 2% краплі, 15 мл
Діюча речовина:
Серебра протеинат (Argenti proteinas)
ATX-класифікація:

R01 - Средства, применяемые при заболеваниях полости носа

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

ПротаЛор є сучасним гігієнічним засобом, який розроблено для догляду та лікування ЛОР-органів. Для виготовлення препарату використовувалася високоякісна сировина, яка не містить жодних домішок.

Основна діюча речовина препарату ПротаЛор – це колоїдний розчин срібла. Завдяки високим знезаражувальним, антисептичним та в'яжучим властивостям цю речовину вже давно використовують у медичній практиці для лікування синуситів, ринітів, гайморитів та інших запальних уражень слизової оболонки носових ходів і синусів носа бактериальної етіології.

Після потрапляння на ділянки слизової оболонки носа, на якій є вогнища запального ураження, колоїдний розчин срібла пов'язує білки, внаслідок чого утворюється захисна плівка, що не дає змоги проникнути із запального вогнища патогенній флорі. У зв'язку з тим, що патогенні мікроорганізми перестають отримувати харчування, вони швидко гинуть, що позитивно позначається на перебігу захворювання. Плівка зі срібла не тільки гальмує розвиток запального процесу, а й сприяє швидшому відновленню пошкодженої ділянки слизової оболонки.

Крім цього, іони срібла інгібують розмноження бактеріальної флори. Колоїдний розчин срібла активний відносно як грампозитивних, так і грамнегативних бактерій, таких як Bacillus сeres, Сandida albicans, Escherichia coli, Pseudоmonas aeruginоsa, Staphyllocococcus aureus, Asеrrgillus brassillililinensis, Salmоnеlla enterica subsp. entericа ѕегоѵаг аbonу.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина препарату ПротаЛор – це срібла протеїнат 2%, а також вода дистильована до 100%.

Препарат ПротаЛор виготовляється у формі розчину для закапування носа. Розчин міститься у флаконах-крапельницях. У кожному флаконі міститься по 15 мл розчину.

Показання

ПротаЛор – це гігієнічний засіб, призначений для місцевого використання. Срібла протеїнат є головною діючою речовиною препарату ПротаЛор, воно має виражену протимікробну, антисептичну, знезаражувальну дію. Незважаючи на те, що цей препарат не є лікарським засобом, перед початком його використання слід проконсультуватися з лікарем.

Препарат ПротаЛор може використовуватися як профілактичний засіб, так і в складі комплексного лікування при запальних ураженнях слизових оболонок ЛОР-органів.

Під час використання препарату ПротаЛор вдається очистити уражені ділянки слизової оболонки ЛОР-органів від слизу та усунути їхню набряклість, що дає змогу швидко позбутися неприємних відчуттів і дискомфорту, який виникає при таких захворюваннях, як синусит, риніт, гайморит.

Препарат ПротаЛор може застосовуватися як як самостійний засіб, так і використовуватися в складі комплексної терапії.

Протипоказання

Застосування препарату ПротаЛор протипоказано в терапії пацієнтів, у яких раніше в анамнезі були зафіксовані випадки індивідуальної непереносимості срібла протеїнат.

Рішення про необхідність використання препарату ПротаЛор приймає лікар. Самостійне використання даного препарату в терапії дітей молодше трьох років може стати основною причиною розвитку у пацієнтів цієї вікової групи небажаних побічних ефектів.

У разі випадкового потрапляння розчину препарату ПротаЛор на слизову оболонку очей, рота та аногенітальної зони, слід промити постраждалу ділянку під струменем холодної води.

Препарат ПротаЛор не призначений для перорального прийому.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Незважаючи на те, що срібла протеїнат фактично не проникає в загальний кровообіг, застосування препарату ПротаЛор протипоказано жінкам на етапі вагітності та грудного вигодовування, тому що немає достовірної інформації щодо його впливу на розвиток плоду і дитини, чия мати отримує цей засіб.

Спосіб застосування та дози

Перед використанням препарату ПротаЛор слід ретельно очистити носові ходи від слизу, що скупчився. Введення розчину здійснюється в кожен носовий хід по одній або дві краплі, від трьох до чотирьох разів на день. Тривалість лікування може варіюватися від трьох до п'яти днів і підбирається фахівцем з урахуванням тяжкості перебігу та вираженості симптомів захворювання.

За необхідності за рішенням фахівця тривалість курсу лікування може бути збільшена.

Передозування

Випадків передозування препаратом ПротаЛор не зафіксовано, проте можна припустити, що застосування препарату понад п'ять днів може стати причиною посиленого розвитку побічних ефектів.

При випадковому прийомі препарату ПротаЛор перорально пацієнту слід промити шлунок, забезпечити прийом активованого вугілля та ентеросорбентів, а також призначити коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків застосування препарату ПротаЛор не супроводжується розвитком жодної негативної симптоматики, проте в осіб, які страждають на підвищену чутливість до срібла протеїнату, може відмічатися розвиток печіння, свербіння та гіперемії в ділянці носових пазух, глотки та слизової оболонки носових ходів.

Якщо під час використання препарату ПротаЛор у хворого виникли будь-які, неописані в даній інструкції побічні симптоми, про них слід негайно повідомити лікаря, який призначить інший препарат, що володіє аналогічною дією.

Умови та терміни зберігання

Препарат ПротаЛор слід зберігати в оригінальній упаковці в місцях, захищених від проникнення прямих сонячних променів і недоступних для дітей, за температури навколишнього середовища від 15 до 30 °С. Тривалість зберігання препарату ПротаЛор становить два роки з моменту виготовлення. Після закінчення терміну придатності, який вказаний на кожній упаковці, препарат категорично заборонено використовувати, оскільки це може завдати значної шкоди здоров'ю пацієнта.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії