Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Протаргол випускається в порошку і краплях. Основний діючий компонент – срібло протеїнове.

Показання

Протаргол – антибактеріальний препарат. Срібло протеїнове чинить пригнічувальну дію на ріст грампозитивних і грамнегативних бактерій. Іони срібла чинять осаджувальний вплив на білки бактерій, що забезпечує препарату виражену бактерицидну дію.

Протаргол являє собою в'яжучий, протинабряковий і антисептичний препарат, призначений для місцевого використання. Препарат застосовується для лікування запальних захворювань слизових оболонок сечовивідних і дихальних шляхів. Його використовують для лікування кон'юнктивітів, бленореї, зовнішнього отиту, гонорейних уретритів, гострих і хронічних ринітів, гіпертрофічних фарингітів.

Протипоказання

Протаргол не призначається хворим, у яких було виявлено гіперчутливість до діючої речовини препарату. Крім цього, препарат не використовується в терапії вагітних.

Протаргол не рекомендується використовувати спільно з препаратами, у складі яких присутній папаїн, оскільки він знижує їхню ферментативну дію. Також під час призначення Протарголу необхідно пам'ятати про те, що його тривале використання може викликати у пацієнта симптоми інтоксикації.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Протаргол неприпустимо використовувати в терапії вагітних, оскільки дія препарату на розвиток плода мало вивчена. Лікарський засіб може використовуватися в терапії жінок на стадії лактації тільки за рішенням лікаря і за умови відмови на час лікування від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Дорослі пацієнти отримують Протаргол по 1 або 2 краплі в кожен носовий хід або слуховий прохід від 2 до 3 разів на добу. Тривалість лікування від 5 до 10 днів.

У педіатричній практиці Протаргол використовується в тих самих дозах, що й при лікуванні дорослих.

Передозування

Передозування, що виникло на тлі лікування Протарголом, пов'язане з накопиченням в організмі хворого в плазмі крові у високих концентраціях іонів срібла. При передозуванні Протарголом у хворих спостерігається знебарвлення шкіри і сплутана мова. Накопичення срібла в організмі хворого може стати причиною розвитку у пацієнта різних алергічних реакцій, що супроводжуються забарвленням шкірних покривів у сірий або темно-синій тони, що зумовлено тим, що хімічний елемент вступає в реакцію з різними білками, присутніми в людському організмі, внаслідок чого і виробляється певний пігмент. Крім цього, у хворого може спостерігатися розвиток симптомів токсичного ураження печінки, анемія і кардіоміопатія.

Побічні ефекти

Під час тривалого використання Протарголу у деяких хворих можуть виникати різні алергічні реакції та знебарвлення шкіри.

Умови та терміни зберігання

Протаргол необхідно зберігати в недоступному для дітей і захищеному від світла місці.

Термін придатності засобу – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії