Ребагіт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ребагіт
Виробник:
Промед Экспортс Пвт. Лтд., Индия
Діюча речовина:
Ребамипид (Rebamipidum)
ATX-класифікація:

A02B - Противоязвенные препараты и препараты для лечения гастроэзофагеального рефлюкса

A02BX - Прочие препараты для лечения пептической язвы и гастроэзофагеальной рефлюксной болезни

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Основною діючою речовиною препарату Ребагіт є ребаміпід.

При проникненні у травний тракт ребаміпід сприяє підвищенню вмісту простагландину Е2 (Pg Е2) у слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту, а також збільшує вміст простагландинів Pg Е2 і Pg 12 у вмісті шлункового секрету. Препарат має цитопротекторну дію відносно слизової оболонки шлунку та кишечнику у разі ушкоджувального впливу на неї етанолу, кислот, лугів та ацетилсаліцилової кислоти.

Ребаміпід активує ензими, що прискорюють біосинтез високомолекулярних глікопротеїнів, а також підвищує вміст слизу на поверхні стінок слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Він покращує кровопостачання слизової оболонки шлунку та кишківника, посилює її бар'єрну функцію, стимулює лужну секрецію шлунку, активує процеси проліферації та обмін епітеліальних клітин кишківника та шлунку, він сприяє очищенню слизової від гідроксильних радикалів та інгібує дію супероксидів, що продукуються поліморфноядерними лейкоцитами та нейтрофілами за наявності Helicobacter pylori, а також захищає слизову оболонку шлунково-кишкового тракту від ураження бактеріальною флорою та негативного впливу на неї нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП).

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Ребаміпід (Rebamipide).

Препарат виготовляється у формі таблеток: кожна таблетка вкрита плівковою оболонкою і має ядро, яке містить 100,00 мг ребаміпіду.

У складі препарату містяться такі допоміжні речовини, як манітол, кроскармелоза натрію, крохмаль прежелатинізований, натрію лаурилсульфат, лимонна кислота, тальк, магнію стеарат.

Таблетки мають круглу, двоопуклу форму і вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору.

Показання

Препарат Ребагіт використовують у терапії

  • виразкової хвороби шлунку;

  • хронічного гастриту з підвищеною кислотоутворювальною функцією шлунку у стадії загострення;

  • ерозивного гастриту;

  • попередження ушкодження слизової оболонки шлунку та кишечнику на тлі прийому нестероїдних протизапальних препаратів.

Протипоказання

Препарат Ребагіт не призначають особам із гіперчутливістю до рибаміпіду або інших компонентів препарату. Цей лікарський засіб протипоказаний вагітним, жінкам, які годують груддю, а також пацієнтам віком до вісімнадцяти років.

Потрібно дотримуватися обережності при призначенні Ребагіту особам літнього віку, оскільки висока ймовірність розвитку до препарату гіперчутливості.

При використанні препарату в терапії пацієнтів з порушенням роботи нирок або печінки режим дозування підбирає лікар у кожному конкретному випадку, ґрунтуючись на тяжкості основного захворювання, а також на вираженості порушень у роботі нирок або печінки.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

На даний момент безпека використання ребаміпіду в терапії вагітних не підтверджена відповідними дослідженнями, що не дозволяє використовувати його для призначення цій категорії пацієнтів.

У зв'язку з тим, що ребаміпід здатний проникати в грудне молоко, у разі необхідності використання в терапії жінок на стадії грудного вигодовування вирішується питання про відмову від лактації.

Спосіб застосування та дози

Препарат Ребагіт призначений для перорального прийому. Пацієнти отримують лікарський засіб у терапевтичних цілях по 1 таблетці 3 рази на добу, запиваючи невеликою кількістю рідини. Тривалість терапевтичного курсу може варіюватися від двох до чотирьох тижнів, а за необхідності може бути збільшена до двох місяців.

При першому прийомі або відміні препарату не розвивається жодної специфічної симптоматики. У разі пропуску прийому чергової дози лікарського засобу наступну дозу рекомендується прийняти відповідно до встановленого режиму дозування.

Передозування

На даний момент випадки передозування ребаміпідом не зафіксовані. Імовірно, при прийомі препарату в дозах, що значно перевищують максимально допустимі, у пацієнта можуть виникнути диспептичні розлади, абдомінальний біль, порушення випорожнення та головний біль.

При прийомі препарату Ребагіт у високих дозах хворому слід індукувати блювання або провести йому промивання шлунку, забезпечити прийом ентеросорбентів, а також коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У деяких пацієнтів прийом препарату Ребагіт може супроводжуватися розвитком здуття живота, диспепсії, абдомінальних болів, порушення смаку, появи печії.

Також у деяких пацієнтів може відзначатися розвиток ознак дисфункції печінки, підвищення сироваткової глютамінової аланінамінотрансферази (АЛТ) і сироваткової глютамінової аспартатамінотрансферази (ACT), лейкопенії, гранулоцитопенії, алергічних реакцій, що проявляються шкірними висипаннями, кропив'янкою, свербінням шкіри і гіперемією шкірних покривів.

У деяких жінок прийом цього лікарського засобу може супроводжуватися порушенням менструального циклу, а також виникненням більш рясних менструальних виділень.

Якщо в процесі прийому препарату у пацієнта виникли будь-які неописані в інструкції порушення або в його стані не відзначається розвитку позитивної динаміки, то про це слід повідомити лікаря, який призначить додаткові обстеження для уточнення діагнозу, а також відкоригує схему лікування.

Умови та терміни зберігання

Препарат Ребагіт не потребує створення спеціальних умов зберігання. Для збереження терапевтичного ефекту препарат слід зберігати в оригінальному упакуванні в місцях, захищених від проникнення вологи та сонячного світла, а також недоступних для дітей. Температурний режим зберігання таблеток варіюється від 15 до 25°С. Тривалість зберігання чотири роки з моменту виготовлення. Категорично заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії