Реклін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Хелп С.А., Греция
- Діюча речовина:
- Мелоксикам (Meloxicam)
- ATX-класифікація:
S01BC - Нестероидные противовоспалительные средства
S01BC - Нестероидные противовоспалительные средства
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Реклін – фармакологічний препарат, який є нестероїдним протизапальним медикаментом. За походженням він є похідним енолової кислоти. Він має протизапальний, аналгетичний та жарознижувальний ефекти.
Протизапальний механізм дії лікарського засобу полягає у гальмуванні синтетичних процесів простагландинів, які є відомими запальними медіаторами.
Цей процес більше переважає у місцях процесів запалення, ніж у слизових оболонках шлунка чи нирках. Це пов'язано з більш вибирковим процесом інгібування ЦОГ-2 стосовно ЦОГ-1. Пригнічення ЦОГ-2 забезпечує лікувальний ефект активного інгредієнта, тоді як пригнічення ізоферменту ЦОГ-1 може відповідати за побічні ефекти з боку нирок та шлунка. Ця вибірковість доведена різними експериментами.
Склад та форма випуску
1,5 мл готового лікарського засобу міститься 15 мг мелоксикаму.
До складу допоміжних речовин входять: меглюмін, глікофурол, полоксамер 188, натрію хлорид, гліцин, гідроксид натрію, вода для ін'єкцій.
Препарат випускається як розчину для ін'єкцій. Вміст являє собою прозорий, жовтий розчин зеленого відтінку розчин, в якому практично не міститься вільних частинок.
Показання
Реклін застосовується для симптоматичного лікування наступних захворювань: остеоартрит (артроз, дегенеративні захворювання суглобів) за наявності болючих компонентів; ревматоїдний артрит; анкілозуючий спондиліт; ціла низка запальних та дегенеративних захворювань кістково-м'язової системи (артропатії, дорсопатії, наприклад, ішіас, біль унизу спини, плечовий періартрит), які супроводжуються болями.
Протипоказання
Абсолютними протипоказаннями для призначення лікарського засобу є такі стани та захворювання:
гіперчутливість до активного компонента або до інших допоміжних речовин лікарського засобу;
підвищена чутливість до діючих речовин з аналогічним ефектом, таким як НПЗЗ, аспірин. Мелоксикам не рекомендується застосовувати у пацієнтів, які мають місце симптоми астми, поліпи носа, ангіоневротичний набряк або кропив'янка внаслідок прийому аспірину або інших НПЗЗ;
шлунково-кишкові кровотечі або перфорації, пов'язані з попередньою терапією НПЗЗ;
пептична виразка/кровотеча в активній або рецидивній фазі;
проктит та ректальні кровотечі;
печінкова недостатність у тяжкій формі;
ниркова недостатність у тяжкій формі, що не потребує діалізу;
шлунково-кишкові або цереброваскулярні кровотечі або інші порушення згортання крові;
порушення гемостазу або прийом антикоагулянтів;
серцева недостатність у тяжкій формі;
терапія періопераційного больового синдрому при коронарному шунтуванні
Препарат протипоказаний дітям віком до 18 років.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Реклін має несприятливі ефекти на стан вагітних, ембріона та плода. Його застосування може призвести до загрози викидня, що підвищує ризик виникнення вроджених вад серця. На пізніх термінах вагітності можливе виникнення вад серця, легень, нирок, зростає ризик кровотечі для вагітної.
У період годування груддю призначати препарат не рекомендується.
Спосіб застосування та дози
Лікування Рекліном слід обмежувати одноразовою ін'єкцією. На початку лікування з максимальна тривалість курсу має становити 2-3 дні. Мінімізувати побічні реакції можливо шляхом застосування мінімально ефективного дозування протягом найкоротшого терапевтичного терміну, необхідного для контролю.
Необхідно регулярно проводити оцінку потреби хворого на симптоматичному лікуванні.
Перевищувати дозу 15 мг на добу, категорично заборонено.
Препарат застосовується внутрішньом'язово.
Ін'єкційний розчин концентрації 15 мг/1,5 мл вводять у верхній зовнішній квадрант сідниці, дотримуючись правил асептики. При наступних вступах слід чергувати сідниці. Перед початком ін'єкції необхідно проконтролювати, щоб голка не потрапила до судини.
Якщо пацієнт знаходиться на гемодіалізі, дозування препарат слід знизити в 2 рази – до 7,5 мг на добу.
При середній і легкій нирковій недостатності коригування дози не потрібно.
Препарат не можна змішувати з іншими лікарськими засобами в одній ампулі.
При сильному болю під час ін'єкції, її слід припинити негайно.
Для подальшої успішної терапії рекомендується перевести пацієнта на пероральну форму препарату.
Передозування
Найчастіше виникають такі ознаки передозування: летаргія, сонливість, нудота, блювання та епігастральні болі, які є оборотними під час проведення підтримуючої терапії. Також може виникнути шлунково-кишкова кровотеча.
При передозуванні слід проводити відповідні підтримуючі, симптоматичні заходи.
У ході досліджень було показано, що мелоксикам виводиться з організму за допомогою 4 пероральних доз холестираміну 3 рази на день.
Побічні ефекти
Ознаками побічних реакцій є такі симптоми:
судинні тромботичні явища (інфаркт міокарда чи інсульт);
виразка шлунка, перфорація або шлунково-кишкова кровотеча;
нудота, блювання, діарея, метеоризм, запор, диспепсія, абдомінальний біль, блювання, виразковий стоматит, загострення коліту та хвороба Крона;
синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз;
затвердіння у місці введення препарату, біль у цьому місці;
Умови та термін зберігання
Реклін повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі, що не перевищує 25 °С. Термін придатності складає 5 років із дня випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці. Препарат не можна заморожувати.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію