Релакардин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Релакардин
Діюча речовина:
Валерианы лекарственной корневища с корнями (Valerianae officinalis rhizomata cum radicibus)
Боярышника плоды (Crataegi fructus)
Трава пустырника (Leonuri herba)
ATX-класифікація:

C01EX - Различные комбинированные кардиологические препараты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Лікарський препарат Релакардин відноситься до групи кардіологічних та седативних засобів. Терапевтичний ефект крапель обумовлений впливом ряду фармакологічно активних компонентів, що містяться у цьому препараті.

В екстракті глоду містяться флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини, які забезпечують гіпотензивний, кардіопротекторний та спазмолітичний ефекти. Також вони сприяють посиленню кровообігу в коронарних судинах і судинах мозку, підвищенню чутливості клітин міокарда до впливу серцевих глікозидів, певною мірою посилюють скорочувальну діяльність серцевого м'яза, але разом з тим знижують його збудливість.

В екстракті коренів та кореневищ валеріани містяться складний ефір борнеолу та ізовалеріанової кислоти, алкалоїди, дубильні речовини, цукру. Вони сприяють зменшенню збудження в центральній нервовій системі та зниженню напруги, втоми, а також надають седативну, снодійну, спазмолітичну дію.

Склад та форма випуску

В 1 мл оральних крапель міститься: настоянка коренів валеріани (екстрагент – етанол 70%) – 0,34 мл; настоянка плодів глоду (1:10) (екстрагент – етанол 70%) – 0,33 мл; настоянка трави собачої кропиви (1:5) (екстрагент – етанол 70 %) – 0,33 мл.

Краплі мають забарвлення від жовтувато-коричневого до коричнево-бурого, із запахом валеріани.

Препарат міститься у флаконах по 25 мл або 50 мл. Флакони можуть бути полімерними чи скляними.

Показання

Релакардин показаний до застосування у пацієнтів, які страждають на функціональні розлади роботи серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія, вегетоневроз).

При нервовому збудженні та безсонні препарат застосовують як заспокійливий засіб.

Крім того, зазначені речовини здатні посилювати ефективність інших медикаментів, що пригнічують центральну нервову систему. Крім того, біологічно активним речовинам валеріани властивий жовчогінний ефект, уповільнення серцевого ритму, розширення коронарних судин серця, посилення секреторної активності шлункової слизової оболонки.

Екстракт трави собачої кропиви містить ефірну олію, сапоніни, дубильні речовини, алкалоїди. Ці речовини сприяють зменшенню процесів збудження в центральній нервовій системі, нормалізують артеріальний тиск та настання фізіологічного сну. Крім того, вони потенціюють активність інших седативних засобів.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями для застосування лікарського засобу є підвищена чутливість до активного інгредієнта або будь-якої допоміжної речовини, що входять до складу лікарського засобу.

Також препарат протипоказаний за наявності таких захворювань та станів: алкоголізм в анамнезі; одночасне призначення з препаратами, які містять алкоголь; виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки; цироз печінки; депресивні стани та інші порушення, що супроводжуються придушенням діяльності центральної нервової системи; виражені артеріальна гіпотензія та брадикардія.

Хворим, які страждають на епілепсію або схильні до судомних нападів, лікарський засіб слід призначати з обережністю.

Оскільки препарат посилює фармакологічний ефект транквілізаторів, нейролептиків, снодійних, седативних, аналгетичних, спазмолітичних, серцевих та гіпотензивних засобів, їх одночасне застосування протипоказане.

Релакардин впливає на здатність керувати автотранспортом та іншими засобами підвищеної небезпеки. Тому на період прийому препарату слід утриматися від водіння.

Медикамент протипоказаний до застосування у дітей віком до 12 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Релакардин протипоказаний для застосування у вагітних.

Відомо, що компонент, що діє, проникає в грудне молоко. Тому при призначенні медикаменту грудне вигодовування слід скасувати.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб у вигляді крапель приймається внутрішньо. Дорослим пацієнтам рекомендується приймати по 20 – 30 крапель 3 рази на день до їди.

Дітям у віці після 12 років препарат призначають із розрахунку по 1 краплі на 1 рік життя по 3 рази на день до їди.

Тривалість терапевтичного курсу визначають індивідуально для кожного хворого з огляду на характер, ступінь тяжкості патологічних процесів, особливості захворювання, переносимість лікарського засобу та стабільність досягнутого фармакотерапевтичного ефекту.

Оскільки інгредієнти препарату можуть поєднуватися з компонентами їжі, його не слід поєднувати з їжею.

Передозування

При значному перевищенні рекомендованих доз може спостерігатися головний біль, запаморочення, сонливість, брадикардія, зниження артеріального тиску, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, серцебиття, психічне збудження, прояви гіперчутливості, які потребують негайного припинення та проведення симптоматичної терапії

Побічні ефекти

Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти:

  • з боку серцево-судинної системи: гіпотензія; значне уповільнення серцевого ритму;

  • з боку нервової системи: депресія, гноблення емоційних реакцій, запаморочення, сонливість;

  • з боку системи травлення: нудота, спастичні болі в животі;

  • алергічні реакції: почервоніння, висипання, свербіж, набряк шкіри;

  • загальні порушення: відчуття втоми, зниження розумової та фізичної працездатності.

У разі виникнення будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Умови та термін зберігання

Релакардин повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності складає 2 роки від дня випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці.

У процесі зберігання лікарського засобу можливе утворення осаду.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії