Ринофлуимуцил : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ринофлуимуцил
Виробник:
Замбон С.п.А., Италия
Діюча речовина:
Туаминогептан (Tuaminoheptane)
Ацетилцистеин (Acetylcysteine)
ATX-класифікація:

R01AB08 - Туаминогептан в комбинации с другими препаратами

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ринофлуімуцил – це лікарський засіб, який виготовляють у вигляді спрею, що має муколітичну та протинабрякову дії.

Присутній у складі препарату Ринофлуімуцил ацетилцистеїн чинить розріджувальну дію на слизовий і гнійно-слизовий секрет, що виробляється у верхніх відділах органів дихання, за допомогою розриву дисульфідних зв'язків глікопротеїдів слизу. Крім цього, ацетилцистеїн має виражену протизапальну дію, яка зумовлена інгібуванням хемотаксису лейкоцитів, а також демонструє високі антиоксидантні властивості.

Туаміногептана сульфат є симпатоміметичним аміном, який при місцевому нанесенні чинить судинозвужувальну дію, завдяки чому знижується виразність набряків і усувається гіперемія слизових оболонок.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Ацетилцистеїн + Туаміногептан.

Препарат виготовляється у формі спрею: у 100 мл розчину містяться 1,0 г ацетилцистеїну і 0,5 г туаміногептану сульфат.

Показання

Препарат Ринофлуімуцил використовується в терапії хронічного риніту, алергічного риніту, а також гострого і підгострого ринітів, які характеризуються утворенням густих гнійно-слизових виділень.

Протипоказання

Ринофлуімуцил не призначається пацієнтам, у яких раніше було виявлено гіперчутливість до ацетилцистеїну або туаміногептану, а також допоміжних компонентів препарату. Даний медикаментозний засіб не може використовуватися в терапії пацієнтів, які страждають на закритокутову глаукому або тиреотоксикоз. Спрей неприпустимо використовувати протягом двох тижнів після прийому трициклічних антидепресантів та інгібіторів моноаміноксидази.

Слід з обережністю поставитися до використання лікарського засобу Ринофлуімуцил у терапії дітей віком до трьох років, пацієнтів, які страждають на бронхіальну астму, гіпертонію, стенокардію ІІІ-ІV функціонального класу. За необхідності застосування препарату в терапії пацієнтів із частою екстрасистолією лікування проводитися під суворим медичним наглядом.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

На даний момент не проводилося адекватних і добре контрольованих досліджень щодо безпеки використання Ринофлуімуцилу в терапії вагітних і жінок, які годують груддю. Однак у зв'язку з тим, що лікарський засіб фактично при місцевому застосуванні не проникає у кровообіг, це дає змогу використовувати препарат у терапії цієї категорії пацієнтів після ретельного співвідношення шкоди для здоров'я плода та користі для здоров'я матері, що можуть бути можливими при його використанні.

Спосіб застосування та дози

Ринофлуімуцил – препарат, призначений для введення в носові ходи за допомогою спеціального розпилювача.

Дорослі хворі отримують Ринофлуімуцил у формі спрею по дві дози (два натискання на клапан) у кожен носовий хід від трьох до чотирьох разів на добу.

Діти віком від трьох років отримують лікарський засіб по одній дозі (одне натискання на клапан) у кожен носовий хід від трьох до чотирьох разів на день.

Тривалість терапевтичного курсу при використанні препарату Ринофлуімуцил не повинна перевищувати семи днів.

Категорично заборонено самостійно змінювати схему лікування або дозу препарату без консультації з фахівцем.

Перед першим використанням препарату слід видалити з флакона з розчином кнопочок, а також видалити захисний ковпачок з розпилювача, а потім надіти розпилювач на флакон і видалити з нього кришку, після цього слід активувати розпилювач за допомогою повторного натискання.

У зв'язку з тим, що лікарський засіб фактично не проникає в загальний кровотік, при призначенні препарату Ринофлуімуцил пацієнтам, які страждають на дисфункцію печінки та нирок, не потрібне проведення корекції дозування.

Передозування

При використанні препарату Ринофлуімуцил у дозах, що перевищують терапевтичні, у пацієнта може виникати прискорене серцеве серцебиття, підвищена тривожність, гіпертонія та при застосуванні понад семи днів звикання.

При випадковому оральному прийомі лікарського засобу у пацієнта через незначну кількість препарату не може відмічатися жодних небажаних симптомів.

При виникненні симптомів передозування від використання спрею потрібно відмовитися і призначити пацієнтові коректну симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Ринофлуімуцил – ліки, які призначені для місцевого використання, у зв'язку з цим у пацієнтів найчастіше спостерігається розвиток місцевих симптомів, таких як гіперемія, подразнення, набряк і свербіж слизової оболонки носа, а також місцевих і системних алергічних реакцій, найгрізнішими з яких є ангіоневротичний набряк і анафілактичний шок.

Іноді при використанні препарату Ринофлуімуцил у високих дозах може відзначатися розвиток гіпертонії, прискореного серцебиття, підвищеного збудження, сухості слизової оболонки носоглотки, носа та рота, запалення сальних залоз, порушення сечовипускання.

Заборонено використовувати лікарський засіб більше семи днів, тому що застосування судинозвужувальних засобів протягом тривалого часу може стати причиною порушення нормальної функції слизової оболонки придаткових пазух носа та слизових оболонок носа, а також спричинити розвиток звикання.

Якщо при використанні лікарського засобу Ринофлуімуцил не спостерігається в стані пацієнта позитивної динаміки, то слід звернутися на консультацію до фахівця.

Умови та терміни зберігання

Ринофлуімуцил - препарат, який слід зберігати в місцях, захищених від проникнення сонячного проміння і недоступних для дітей, за температури довкілля від 15 до 25 °С. Тривалість зберігання препарату становить 2,5 року до відкриття флакона, а після відкриття флакона - двадцять днів.

Категорично заборонено використовувати препарат Ринофлуімуцил після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії