Ринза : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ринза
Виробник:
Юник Фармасьютикал Лабораториз для "Джонсон & Джонсон, ООО", Индия/Украина
Діюча речовина:
Парацетамол (Paracetamol)
Кофеин (Caffeine)
Фенилэфрин (Phenylephrinum)
Хлорфенамин (Chlorphenamine)
Хлорфенирамин (Chlorpheniramine)
ATX-класифікація:

N02BE51 - Парацетамол, комбинации без психолептиков

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ринза – комбінований препарат, що застосовується для усунення симптомів гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу. Парацетамол чинить жарознижувальну та аналгетичну дію: зменшує больовий синдром, що спостерігається за застудних станів, таких як біль у горлі, головний біль, м'язовий і суглобовий біль та знижує підвищену температуру. Фенілефрин чинить судинозвужувальну дію – зменшує набряк і гіперемію слизових оболонок верхніх відділів дихальних шляхів і придаткових пазух. Хлорфенамін чинить протиалергічну дію: усуває свербіж очей, носа і горла, набряклість і гіперемію слизових оболонок порожнини носа, носоглотки і придаткових пазух носа, зменшує ексудативні прояви. Кофеїн має стимулюючий вплив на центральну нервову систему, що призводить до зменшення втоми та сонливості, та підвищення розумової та фізичної працездатності.

Склад і форма випуску

Ринза випускається в таблетках або порошку для перорального прийому. Ринза – це комбінований препарат, у складі якого присутній парацетамол, кофеїн, фенілефрин гідрохлориду і хлорфеніраміну малеат.

Показання

Ринза використовується для усунення симптомів лихоманки при гострих респіраторних захворюваннях, для зняття больового синдрому різної етіології (нападів зубного болю, невралгії, міалгії, артралгії, болю під час травм, мігрені та опіків). Також препарат полегшує стан хворих і знімає закладеність носа при гострих респіраторних вірусних інфекціях та алергічних реакціях при риніті, ринофарингіті, синуситі. Також препарат може використовуватися у складі комплексної терапії при лікуванні запального ураження придаткових пазух носа.

Протипоказання

Ринза не використовується для лікування хворих, які страждають на гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату, з органічним ураженням серцево-судинної системи, а також при інфаркті міокарда, глаукомі, безсонні, підвищеній нервовій збудливості, судомних нападах та епілепсії, важких формах цукрового діабету, захворюваннях щитоподібної залози, порушеннях роботи нирок та печінки, гіпертрофії передміхурової залози, дітям до 15 років, вагітним та жінкам, які годують груддю.

Потрібна обережність при гіпертиреозі, феохромоцитомі, бронхіальній астмі, хронічній обструктивній хворобі легень, емфіземі, хронічному бронхіті, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, гемолітичній анемії, захворюваннях крові, гострому гепатиті, вроджених гіпербілірубінеміях (синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона і Ротора), печінковій та/або нирковій недостатності, одночасному прийомі препаратів, здатних негативно впливати на печінку (барбітурати, фенітоїн, фенобарбітал, карбамазепін, рифампіцин, ізоніазид, зидовудин та інші індуктори мікросомальних фермантів печінки), пілородуоденальній обструкції, стенозуючій виразці шлунку та/або дванадцятипалої кишки, закритокутовій формі глаукоми, епілепсії, гіперплазії передміхурової залози, а також особами з дефіцитом споживаних калорій з їжею. В цих випадках препарат Ринза може застосовуватися з обережністю після консультації з лікарем.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Ринза не використовується для лікування жінок, які годують груддю, і вагітних. За необхідності лікування препаратом ставлять питання про припинення лактації.

Спосіб застосування та дози

При використанні таблетованої форми, Ринзу приймають по одній таблетці від 3 до 4 разів на день, при цьому максимальна разова доза не повинна перевищувати 2 таблеток на один прийом. Тривалість лікування 5 днів.

Передозування

У разі передозування слід негайно звернутися до лікаря. Швидке надання медичної допомоги є критично важливим, навіть якщо ви не спостерігаєте будь-яких ознак або симптомів.

Симптоми гострого передозування кофеїном: абдомінальний біль, блювання, припливи крові до обличчя, лихоманка, озноб, збудження, безсоння, дратівливість, втрата апетиту, слабкість, тремор, підвищений м'язовий тонус, стан зміненої свідомості, марення, галюцинації, підвищення артеріального тиску з подальшою гіпотензією, тахікардія, тахіапное, підвищення діурезу, гіпокаліємія, гіпонатріємія, гіперглікемія, метаболічний ацидоз, судоми, міоклонія та рабдоміоліз, надшлуночкові та шлуночкові аритмії.

Симптоми хронічної інтоксикації кофеїном: дратівливість, безсоння, неспокій, емоційна лабільність, хронічний біль у животі.

Симптоми передозування хлорфенаміном: пригнічення ЦНС, гіпертермія, антихолінергічний синдром (мідріаз, припливи крові до обличчя, лихоманка, сухість у роті, затримка сечі, парез кишечнику), тахікардія, гіпотензія, гіпертензія, нудота, блювання, збудження, дезорієнтація, галюцинації, психоз, судоми, аритмії. Рідко у пацієнтів з ажитацією, судомами або у пацієнтів у комі розвивається рабдоміоліз і ниркова недостатність.

Симптоми передозування фенілефрином: нудота, блювання, дратівливість, збудження, безсоння, психоз, судоми, відчуття серцебиття, тахікардія, підвищення артеріального тиску, рефлекторна брадикардія.

Симптоми передозування парацетамолом, що проявляються після прийому понад 7,5 – 10 г: протягом перших 24 год після прийому – блідість шкірних покривів, нудота, блювання, анорексія, абдомінальний біль; збільшення протромбінового часу, порушення метаболізму глюкози, метаболічний ацидоз (у т.ч. лактоацидоз).

Симптоми порушення функції печінки можуть з'явитися через 12 – 48 год після передозування: підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатонекроз.

У тяжких випадках можлива печінкова недостатність із прогресуючою енцефалопатією, кома.

Рідко печінкова недостатність розвивається блискавично і може ускладнюватися нирковою недостатністю (тубулярний некроз).

З боку системи кровотворення: передозування парацетамолом у людей з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази може спричинити гемолітичну анемію.

Поріг передозування може бути знижений у літніх пацієнтів і дітей, у пацієнтів, які приймають певні ліки (наприклад, індуктори мікросомальних ферментів печінки), алкоголь або страждають на виснаження.

Лікування: промивання шлунку, призначення активованого вугілля в перші 6 год після передозування, введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону - метіоніну через 8 – 9 год після передозування та ацетилцистеїну через 12 год. Необхідність у проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну та ацетилцистеїну) визначається концентрацією парацетамолу в крові, а також часом, що минув після його прийому. Симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Під час прийому Ринзи у деяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості до препарату може виникнути нудота, біль у ділянці шлунку, діарея, прискорення серцебиття і посилення потовиділення.

Умови та терміни зберігання

Ринзу зберігають у сухому темному місці. Термін придатності лікарського засобу не перевищує 3 років. Не рекомендується використовувати препарат навіть у крайніх випадках після закінчення терміну його зберігання.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії