Роаккутан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Роаккутан
Виробник:
Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцария
Діюча речовина:
Изотретиноин (Isotretinoinum)
ATX-класифікація:

D10BA01 - Изотретиноин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина – ізотретиноїн. Також містить допоміжні речовини. Виготовляється у капсульній формі.

Показання

Протизапальний препарат місцевої дії, здатний пригнічувати активність сальних залоз. Застосовується при лікуванні важких форм акне (вугровий висип), у тому числі конглобатних і кістозних форм, а також схильних до рубцювання.

Стимулює регенерацію, має особливу протисеборейну дію. Виявив себе як високоефективний лікарський засіб при видах акне, які не піддалися іншим видам лікування.

Протипоказання

Не призначають при печінковій недостатності, гіпервітамінозі вітаміном А. Також не застосовується при одночасної терапії з антибіотиками тетрациклінового ряду. Протипоказаний при алергічній реакції гіперчутливості на ізотретиноїни.

Слід з обережністю призначати хворим на цукровий діабет як першого, так і другого типів, а також при ожирінні (порушенні ліпідного балансу), алкогольній залежності, депресивних станах або схильності до них.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Категорично протипоказаний у стані вагітності через сильну тератогенність препарату. Протягом місяця після закінчення лікування слід застосовувати надійні методи контрацепції.

Спосіб застосування та дози

Призначається виключно фахівцем у галузі дерматології, який має досвід у застосуванні системних ретиноїдів.

Приймають внутрішньо, перорально, щодня, з розрахунку 0,5 міліграм на 1 кілограм ваги пацієнта. На початковому етапі лікувального процесу може спостерігатись короткочасне загострення перебігу хвороби, посилення висипу. У разі важких форм акне або акне тулуба добова доза препарату може досягати 0,2 г (2,0 міліграма) на 1 кілограм ваги пацієнта.

Передозування

Випадки передозування дуже рідкісні. При надмірному прийомі проявляється симптоматика гіпервітамінозу вітаміном А. Для зняття інтоксикації необхідно промити шлунок та прийняти сорбенти, застосувати симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Прийом Роаккутану може спричинити деякі побічні ефекти, які є дозозалежними. На перших етапах лікування може проявитися загострення захворювання, активізація утворення висипу, що супроводжується фотосенсибілізацією, свербінням, підвищеною пітливістю.

У хворих на бронхіальну астму може виникнути бронхоспазм. Можлива кістково-м'язова реакція у вигляді гіперостозів та тендинітів. Можливі диспепсичні розлади, лейкоцитоз, еритроцитоз, прояви тромбоципенії або тромбоцитозу.

Найбільш ймовірний розвиток гіпервітамінозу вітаміну А (поява сухості шкіри та слизових оболонок, носових кровотеч, кон'юнктивітів).

Умови та термін зберігання

Зберігають до 3 років за температури не вище 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії