Сінупрет : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Сінупрет
Виробник:
Бионорика СЕ, Германия
Діюча речовина:
вербены трава
шалфея лекарственного листья
горечавки корни (Gentіana)
первоцвета цветки
щавеля трава
бузины чорной цветки
ATX-класифікація:

R05X - Прочие комбинированные препараты, применяемые при кашле и простудных заболеваниях

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Активні речовини драже Сінупрет: Gentiana lutea (тирлич корінь), Primula veris (первоцвіту квітки), Rumex acetosa (щавля трава), Sambucus nigra (бузини квітки), Verbena officinalis (вербени трава). Допоміжні компоненти драже: кремнію діоксид колоїдний, сорбітол, кальцію карбонат, стеаринова кислота, глюкози сироп, зелений лак (Е132, Е104), вода очищена, жовто-зелений лак (Е132, Е104), крохмаль кукурудзяний, крохмаль, метилметакрилату сополімер, лактози моногідрат, бутилметакрилату сополімер, титану діоксид, желатин, диметиламіноетилметакрилату сополімер, олія рицинова, натрію карбонат безводний, повідон К25, сахароза, віск гірський гліколевий, тальк, шеллак.

Активні речовини крапель для прийому внутрішньо Сінупрет: водно-спиртовий екстракт, Gentiana lutea (тирлич корінь), Primula veris (первоцвіту квітки), Rumex acetosa (щавля трава), Sambucus nigra (бузини квітки), Verbena officinalis (вербени трава), вода очищена, етиловий спирт (1 19 об.%).

Випускається синупрет у формі драже (круглої форми, вкритих оболонкою зеленого кольору), а також крапель для прийому всередину (жовтувато-коричнева прозора рідина з приємним ароматом).

Показання

Сінупрет – комбіновані ліки, які застосовуються при застудних захворюваннях.

Рослинні інгредієнти, що входять до складу даного лікарського засобу, мають комплексну лікувальну активність, яка проявляється в секретолітичній (розріджувальній мокротиння) дії, а також протизапальному, протинабряковому, противірусному та імуностимулюючому ефектах.

Активні компоненти Сінупрету пригнічують розмноження вірусів, які вражають дихальні шляхи, таких як вірус парагрипу, грипу A та респіраторно-синцитіальних вірусів.

Під впливом компонентів препарату Сінупрет регулюється продукція біологічно активних речовин, зменшується набряк тканин, відновлюється нормальне очищення та вентиляція приносових пазух, покращується захисна функція клітин дихальних шляхів, усувається закладеність носа. Також застосування Сінупрету сприяє підвищенню ефективності лікування антибіотиками.

Драже та краплі Сінупрету показані до застосування при хронічних або гострих запаленнях придаткових пазух (синусів) носа, які супроводжуються утворенням в'язкого слизу.

Протипоказання

Дражі та краплі Сінупрет не можна призначати при індивідуальній підвищеній чутливості (алергії) до компонентів ліків, а також при непереносимості допоміжних речовин (дефіциті ферменту лактази, порушеннях всмоктування в травному тракті глюкози та галактози, дефіциті ферментів ізомальтази, сахарази, непереносимості фруктози, лактози, галактози), оскільки синупрет містить лактози моногідрат, глюкози сироп, сахарозу.

Препарат Сінупрет не слід застосовувати у дітей віком до шести років через відсутність досліджень у пацієнтів цього віку.

З обережністю краплі Сінупрет приймають при епілепсії, порушенні роботи печінки, травмах або захворюваннях головного мозку (застосування допускається після консультації з лікарем).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування крапель або драже Сінупрет у період вагітності допустиме лише за призначенням лікаря та під його наглядом. Також ці ліки не рекомендуються до застосуванням матерям у період годування груддю, оскільки відсутній досвід його клінічного застосування та невідома величина виділення компонентів з молоком.

Спосіб застосування та дози

Драже Сінупрет призначені для перорального застосування. Драже заборонено розжовувати, їх ковтають цілими, запиваючи достатньою кількістю води. Стандартна доза драже Сінупрет для дорослих пацієнтів – по 2 драже x 3 рази/день, для дітей шкільного віку – по 1 драже x 3 рази/день. Лікувальний курс зазвичай становить 7-14 днів, якщо лікар не наказав інакше. У випадку, якщо немає помітних результатів лікування та симптоми хвороби зберігаються більше 7-14 днів або ж повторюються періодично, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Краплі Сінупрет призначені для перорального застосування. Перед вживанням флакон потрібно збовтати. Стандартна доза крапель Сінупрет для дорослих пацієнтів – по 50 крапель (що еквівалентно 3 мл) на день або 150 крапель на добу (3 рази по 50 крапель); дітям від 12 років – 50 крапель (еквівалентно 3 мл) x 3 рази/день (9 мл/добу); дітям від 2 до 5 років - 15 крапель (еквівалентно 0,9 мл) x 3 рази/день або 45 крапель (2,7 мл) на добу; дітям від 6 до 11 років - 25 крапель (еквівалентно 1,5 мл) x 3 рази/день або 75 крапель (4,5 мл) на добу. Стандартний рекомендований курс лікування становить 7–14 днів.

Дорослі, зазвичай, приймають краплі Сінупрет в нерозведеному вигляді. Дітям краплі можна додавати у чай, сік.

Можливе та доцільне комбінування препарату Сінупрет з антибактеріальними ліками. Лікарська взаємодія Сінупрету з іншими фармацевтичними засобами досі невідома.

Застосування драже або крапель Сінупрет не впливає (при застосуванні в рекомендованих дозуваннях) на здатність до виконання небезпечних видів діяльності, які потребують високої концентрації уваги, швидких псимоторних реакцій (включаючи роботу з механізмами, що рухаються, керування транспортними засобами).

Вказівка ​​для людей з цукровим діабетом: в одному драже Сінупрет містяться вуглеводи, що засвоюються, складові 0,01 ХЕ ("хлібних одиниць").

Передозування

Випадки отруєння під час передозування Сінупретом невідомі. При значному перевищенні зазначених доз можливий прояв або посилення побічних реакцій.

Лікування передозування Сінупретом: при виникненні можливих ознак отруєння (біль у животі, позиви до блювання) слід звернутися за медичною допомогою, щоб провести промивання шлунку. Рекомендується прийняти ентеросорбент (наприклад, активоване вугілля). При необхідності призначається симптоматична терапія (спрямована на усунення симптомів отруєння).

Побічні ефекти

Під час прийому драже або крапель Сінупрет можливі алергічні реакції у схильних людей, що виражаються у вигляді шкірного висипу, свербежу, почервоніння шкіри, ангіоневротичного набряку (набряку губ, язика, обличчя), задишки. Також можуть з'являтися шлунково-кишкові розлади (наприклад, біль в області шлунку, нудота).

З появою будь-яких побічних реакцій слід відразу припинити прийом Сінупрету, звернутися до лікаря.

Умови та термін зберігання

Драже Сінупрет слід зберігати в оригінальній упаковці у місці, захищеному від сонячного світла та вологи. Температурний режим зберігання: +25°С. Термін придатності драже Сінупрет – 3 роки.

Краплі Сінупрет слід зберігати в оригінальній упаковці в місці, захищеному від сонячного світла. Температурний режим зберігання: +25°С. Термін придатності крапель Сінупрет – 3 роки. Після першого відкриття флакона Сінупрет краплі придатні для застосування протягом трьох місяців. У процесі зберігання крапель можливе легке помутніння рідини, випадіння незначного осаду. Батьки зобов'язані забезпечити недоступність цих ліків для дітей.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії