Солкосерил Гель : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Діюча речовина:
- Депротеинизированный гемодериват крови телят (Deproteinized calf blood extract calves blood)
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Солкосерил - інструкція щодо застосування препарату містить вказівки, що ці ліки виготовляються у вигляді мазі, гелю, гелю для очей та дентальної пасти.
Препарат Солкосерил може ефективно застосовуватися для лікування ран, виразок та інших порушень цілісності шкіри. Завдяки наявності у складі депротеїнізованого гемодеривату, який витягується з телячої крові, Солкосеріл лікує рани, що мокнуть, важко гояться. Також ефективний при обмороженні або опіках.
Діюча речовина називається депротеїнізованим гемодериватом і витягується з крові телят. Для його отримання застосовується метод діалізу та ультрафільтрації.
Цей компонент має широкий спектр натуральних низькомолекулярних активних компонентів. Він ще недостатньо вивчений наукою, проте вже відомо, що депротеїнізований гемодериват, що міститься в препараті Солкосерил, сприяє підтримці аеробного обміну речовин та оксидантного фосфорилювання, що покращує постачання за допомогою високоенергетичних фосфатів клітин, які не отримують достатнього харчування.
При дослідженнях «in vitro» більш ефективно використовує кисень і надходження глюкози до клітин тканин, які страждають від їх нестачі і метаболічно виснажені. Завдяки властивостям діючої речовини, Солкосерил допомагає покращити та прискорити процеси загоєння (репарації) та регенерації пошкоджених та ранових тканин.
Склад та форма випуску
Солкосерил створений на основі депротеїнізованого гемодеривату – активної речовини, яка видобувається з телячої крові. При цьому не містить у своєму складі білкових сполук, що підвищує ефективність.
Препарат виготовляється у вигляді розчину для ін'єкцій (в ампулах по 5 та 2 мл), мазі (по 20 грам у тубі), гелю (20 грам у тубі) та гелю для очей (по 5 грам у тубі).
Показання
Солкосерил застосовують від:
- діабетичної ангіопатії;
- хронічної венозної недостатності;
- облітеруючих уражень судин кінцівок;
- трофічних довго не загоюються виразок на шкірі;
- опіків, обморожень;
- після пластичних операцій;
- пролежнів;
- ерозивних дефектів слизової оболонки.
Солкосерил очний гель застосовують при:
- запаленнях, хімічних опіках та виразок рогівки;
- ерозивні дефекти слизової кон'юнктиви;
- виразок рогівки різного походження.
Солкосерил застосовують також при ад'юватній терапії (у комплексному лікуванні):
- виразок рогівки незалежно від походження;
- уражень рогівки;
- опіків рогівки, спричинених кислотами або лугами;
- дегенеративних змін рогівки чи кон'юнктиви;
- Бульозного кератиту.
Активний компонент Солкосерилу - депротеїнізований гемодериват – має властивість попереджати та знижувати вторинне руйнування та патології тих тканин, які можуть бути виліковані.
Солкосерил здатний стимулювати проліферацію та пересування клітин, захищати тканини, які перебувають у стані кисневого голодування, нестачі поживних речовин.
Регенерує тканини, викликає прискорення та загоєння ран.
Солкосерил використовують у комплексному лікуванні при лікуванні виразки шлунка та ДПК, хронічному коліті, гострій стадії запалення легень (пневмонії).
Протипоказання
Солкосерил протипоказань не має, крім випадків алергічної реакції щодо одного з компонентів препарату.
Очний гель Солкосерил може спричинити тимчасове погіршення зору, тому при лікуванні цим препаратом варто утриматися від того, щоб керувати автомобілем чи іншим видом транспорту.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Солкосерил перевіряли на тваринах і в процесі досліджень не виявили ризиків для плоду.
На вагітних жінках його не тестували. Як наслідок, немає даних, які говорять про те, яку шкоду може принести Солкосерил, якщо його застосовуватиме вагітна жінка, яка потенційна шкода може бути завдана плоду. Таким чином, застосовувати його можна лише з великою обережністю.
У той же час краще перервати грудне вигодовування на час застосування препарату.
Спосіб застосування та дози
Солкосерил застосовують у різних формах, залежно від захворювання та частини тіла, що потребує лікування.
Зокрема, Солкосеріл у формі:
- ін'єкцій при пролежнях застосовують внутрішньом'язово або внутрішньовенно, по 1 або 2 ампули на день;
- уколи ставлять до того, як у ураженому місці почалися ушкодження грануляції;
- мазь наносять до закінчення процесу епітелізації при опіках, обмороженнях;
- ін'єкції при опіках Солкосерил ставлять внутрішньовенно або внутрішньом'язово по 2-4 ампули на день;
- мазь при радіаційних ушкодженнях тканин вводять внутрішньом'язово або внутрішньовенно, по 2 або 4 ампули на день;
- мазь або гель при радіаційних ушкодженнях тканин наносять безпосередньо на рану;
- мазь чи гель у разі трофічних уражень тканин наносять на рану;
- ін'єкції при трофічних виразках водять внутрішньом'язово або внутрішньовенно, до 5 ампул на день, тривалість лікування – від 4 до 8 тижнів;
- якщо у пацієнта спостерігається небезпека рецидивів, препарат продовжують вводити до 2 тижнів після епітелізації.
Способи застосування:
- Солкосерил гель наносять на слизову поверхню, розподіляючи тонкий шар препарату на попередньо очищену ранку, двічі на день. Бажано розпочати лікування рани якомога раніше, оскільки це сприятиме загоєнню. З початком епітелізації ранки слід перейти з гелю на Солкосерил мазь;
- Солкосерил гель для очей закопують по 1 краплі від 3 до 4 разів на день. При цьому не слід торкатися пальцями носика-піпетки.
Окреме попередження при застосуванні очного гелю – , оскільки він може прилипати до контактних лінз, то на час лікування бажано перейти на носіння окулярів, тим більше, що він має здатність знебарвлювати м'які кольорові контактні лінзи.
Передозування
Інформації про випадки передозування Солкосерилом у медицині не представлені незалежно від лікарської форми – ін'єкцій, мазей або гелів.
Побічні ефекти
Зазвичай препарат добре переноситься, не викликаючи побічних дій.
У поодиноких випадках при ін'єкційному лікуванні Солкосерилом можливе виникнення алергічних реакцій типу алергічної кропив'янки.
Тривале місцеве лікування за допомогою Солкосерилу може викликати крайовий дерматит, кропив'янку (почервоніння, що супроводжується свербінням та лущенням).
Якщо зазначено таку реакцію гіперчутливості, необхідно перервати введення препарату, призначити лікування симптоматики.
Солкосерил гель може викликати при місцевому застосуванні відчуття печіння (особливо гель для очей). У цьому випадку переривати лікування не слід – – це нормальна реакція, яка не вимагає вживання будь-яких термінових заходів.
Умови та термін зберігання
Солкосерил має різні терміни та умови зберігання, залежно від лікарської форми.
Так, даний препарат у формі очного гелю має термін зберігання не більше 3 років і його термін застосування скорочується до 28 днів з моменту відкриття тюбика-піпетки.
Солкосерила мазь і гель зберігаються не більше 5 років, при температурі не вище 25°С.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію