Сонапакс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Сонапакс
Виробник:
Ельфа, Фармзавод, А.Т., Польша
Діюча речовина:
Тиоридазин (Thioridazinum)
ATX-класифікація:

N05A - Антипсихотические средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – тіоридазину гідрохлорид. Виробляється у формі драже в різних дозуваннях – 10, 25 і 100 міліграмів.

Показання

Антипсихотичний нейролептик, який застосовують у разі маніакально-депресивного психозу, шизофренії, неврозів, що характеризуються наявністю страхів, фобій (нав'язливих станів), почуття збудження, тривожності, пригніченого настрою, порушення сну. Ефективний у комплексній терапії абстинентного синдрому (алкоголізму і токсикоманії), психотичних розладів, які супроводжуються збудженням і гіперреактивністю. Також призначають для лікування виражених змін поведінки, які є наслідком неврологічних або психотичних розладів, для яких характерна нездатність концентрувати увагу протягом тривалого періоду часу. Володіє ефективністю при лікуванні порушень поведінки та психомоторного збудження незалежно від походження та віку, нервових тиків, депресій середнього та тяжкого ступеня, хворобах шкіри, що супроводжуються свербінням неврологічного походження.

Основний активний компонент препарату – тіоридазину гідрохлорид – здатний чинити як периферичний, так і центральний вплив на роботу нервової системи. Не пригнічує моторну активність, набагато менше за інші нейролептики здатний провокувати екстрапірамідні порушення. Водночас здатний чинити антидепресивний, антиаутичний і деякий антипсихотичний ефекти.

Протипоказання

Протипоказаний при гострих депресивних станах, черепно-мозкових травмах, стані коми, тяжких формах порушень роботи серця, зокрема аритмії, брадикардії, низькому артеріальному тиску, порфірії, феохромоцитомі, деяких захворюваннях крові, що супроводжують гіпо- або апластичні процеси.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Немає точних даних про безпеку застосування у вагітних або в період лактації.

Спосіб застосування та дози

Рекомендоване дозування застосовується 2-4 рази на день для забезпечення дозозалежного ефекту. Ефект варіюється від легкого седативного при застосуванні від 10 до 75 міліграмів на день до яскраво вираженого нейролептичного, який проявляється при прийомі від 100 до 130 мг на день. Починають лікування з невеликої дози, поступово її підвищуючи. Оптимальний ефект лікування досягається через 2 тижні терапії. Після кількох тижнів чи місяців лікування зазвичай призначають вечірнє підтримуюче дозування.

Уточнює, коригує дозу і визначає тривалість лікування тільки лікар.

Манії, деякі психози, ажитаційні депресії, шизофренія – від 50 до 200 мг на день при лікуванні вдома і від 100 до 300 – в умовах стаціонару.

Порушення психосоматики – 10-75 мг на день. Шкірний свербіж – не більше 200 мг. У дитячій психіатрії застосовуються малі дозування, у віці 4-7 років – від 10 до 20 мг, до 14 років – до 30 мг, 15-18 років – до 50 мг, які приймають за три прийоми.

Передозування

Перевищення дозування тягне за собою появу сухості рота, блювоти, затримки сечі, паралічу кишківника і, як наслідок, його непрохідность. Відзначаються психосоматичні розлади, такі як сонливість або збудження, судоми, порушення мовлення. Можливі порушення роботи серця, виникнення тахікардії, апное, набряка легень, коми. Необхідно промити шлунок, викликати блювання, провести симптоматичне лікування, штучну вентиляцію легень, також необхідний контроль роботи серця. Протипоказане застосування прокаїнаміду, дизопіраміду, хінідину.

Побічні ефекти

Можливе виникнення ажитації, збудження, паркінсонізму, падіння тиску, зміна апетиту, збільшення маси тіла, діарея, жовтяниця, фотофобія, меланоз шкіри, шкірні алергічні реакції, закладеність носа. Можлива хибна реакція тестів на вагітність.

Умови та терміни зберігання

Зберігається до 4 років за температури до 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії