Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Спарфлоксацин є протимікробним, антибактеріальним препаратом групи фторхінолонів III покоління для системного застосування, дія якого блокує поділ бактеріальних клітин. Препарат активний по відношенню до грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також великого спектру мікроорганізмів, включаючи Staphyloccus aureus, Salmonella spp., Streptoccus pneumoniae, Schigella spp., Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia spp., Klebsiella pneumoniae, Mycobacte ), Haemophilus influenzae, Enterobacter cloacae, Haemophilus parainfluenzae, Moraxella catarrhalis.

Склад та форма випуску

Препарат Спарфлоксацин виробляють у вигляді жовтих таблеток плоскоциліндричної форми з фаскою та ризиком.

У складі препарату міститься активний компонент: спарфлоксацин 0,2 г в 1 таблетці, а також додаткові речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, стеарат магнію, крохмаль картопляний і тальк.

У пачці з картону міститься 10 таблеток в одній контурній комірковій упаковці.

Показання

Препарат Спарфлоксацин призначають та застосовують при таких інфекційних захворюваннях:

інфекції лор-органів та дихальних шляхів (у тому числі пневмонії, отиті, загостренні хронічних обструктивних захворювань легень, синусит);

інфекції шлунково-кишкового тракту, спричинених сальмонелами та шигелами;

хвороби, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея)

інфекційні захворювання шкіри та м'яких тканин (абсцес, інфіковані рани, фурункульоз, піодермія, інфекційний дерматит);

інфекції сечовивідних шляхів та нирок (цистит, уретрит, пієліт)

хірургічні інфекції.

Протипоказання

Препарат Спарфлоксацин практично не має протипоказань за винятком гіперчутливості до складових речовин, недостатності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, подовження інтервалу QT, реакцій фоточутливості в анамнезі та дитячого віку до 18 років. Також препарат не слід одночасно приймати з антиаритмічними та антигістамінними засобами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Спарфлоксацин під час вагітності та грудного вигодовування протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Препарат Спарфлоксацин призначений для перорального застосування незалежно від їжі.

У перший день лікування необхідно прийняти 2 таблетки (400 мг), наступні дні рекомендована доза становить по 1 таблетці (200 мг) один раз на добу.

Тривалість терапії залежить від результатів бактеріологічного дослідження та тяжкості захворювання, зазвичай курс лікування становить 10 днів.

Передозування

У разі передозування препаратом Спарфлоксацил слід промити шлунок та застосувати симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Побічні ефекти, які можуть виникнути при застосуванні препарату Спарфлоксацин: нудота, діарея, блювота, біль голови, запаморочення, безсоння, нервозність, стимуляція ЦНС (ажитація, гострий психоз, галюцинації, сплутаність свідомості, тремор).

Застосування препарату може викликати: подовження інтервалу QT, лейкоцитоз, розширення судин, зміну смаку, артралгію, біль або дискомфорт у животі, міалгію, артропатію, тендиніт, розрив сухожилля та реакції фоточутливості (свербіж, пухирі, висипання, відчуття печіння, набряки, гіперемія).

Також можливі: висипання на шкірі, почервоніння, свербіж, підвищення рівня сироваткових трансаміназ, вагінальний кандидоз, псевдомембранозний коліт (виражені шлункові або абдомінальні болі та спазми, лихоманка, важка діарея, включаючи діарею з кров'ю).

Умови та термін зберігання

Препарат Спарфлоксацин слід зберігати при температурі від +15°С до +25°С, в оригінальній упаковці, місце зберігання не повинно бути доступне дітям.

Термін придатності складає 36 місяців від дати виробництва.

З аптек препарат відпускають лише за наданням рецепту.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії