Спазмалгон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Спазмалгон
Виробник:
Балканфарма-Дупница АД, БолгарияСофарма, АО, Болгария
Діюча речовина:
Метамизол натрия (Metamizole sodium)
Фенпивериния бромид (Fenpiverinium bromide)
Питофенона гидрохлорид (Pitophenone hydrochloride)
ATX-класифікація:

A03DA02 - Питофенон в комбинации с анальгетиками

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Активними компонентами препарату Спазмалгон є фенпіверінія бромід, метамізол натрію, пітофенону гідрохлорид.

Даний лікарський засіб випускається у формі таблеток та розчину для внутрішньом'язового введення.

Показання

Препарат Спазмалгон є комбінованим спазмоанальгетичним засобом, який володіє наступними фармакологічними діями: антипіретічним (жарознижувальним), аналгетичним (знеболюючим), спазмолітичним (усуває спазм гладкої мускулатури), а також деяким протизапальним.

Метамізол натрію має виражені знеболюючий та жарознижувальний ефекти, а також має менш виражену спазмолітичну та протизапальну активності.

Фенпіверіній сприяє зниженню моторики та тонусу гладких м'язів жовчних шляхів, кишечника, шлунку та сечовивідних шляхів.

Пітофенон має виражений спазмолітичний ефект, впливаючи на гладкі м'язи внутрішніх органів і судин.

Препарат Спазмалгон використовується для симптоматичного лікування помірно та слабо вираженого больового синдрому на фоні спазму гладкої мускулатури внутрішніх органів. Спазмалгон показаний при нирковій колькі, спастичній дисменореї, запальних процесах у сечовивідних шляхах, що супроводжуються болем та розладами сечовипускання (дизурією), спазмах кишечника та шлунку, дискінезії жовчовивідних шляхів, печінковій колькі.

Протипоказання

Забороняється застосовувати препарат Спазмалгон при гіперчутливості до будь-якого з його компонентів, похідних піразолону, кишковій непрохідності, атонії жовчного міхура, мегаколоні, тяжких порушеннях функції нирок та/або печінки, атонії сечового міхура, патологічних змін складу крові (наприклад, при агранулоцитозі) , недостатності ензиму глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворюваннях крові (анеміях будь-якого походження, нейтропенії), порфірії, бронхіальній астмі, тахіаритмії, закритокутовій глаукомі, колаптоїдних станах, гіпертрофії простати з тенденцією до ретенції (затримка).

Цей препарат не використовується, якщо у пацієнта підозрюється гостра хірургічна патологія (наприклад, апендицит).

Забороняється призначати препарат Спазмалгон дітям віком до п'ятнадцяти років.

Забороняється одночасне використання Спазмалгону з медикаментами, що пригнічують роботу головного мозку.

Забороняється сумісне вживати алкоголю і застосування даного лікарського засобу.

Не можна одночасно приймати Спазмалгон та інші лікарські препарати, які містять метамізол.

Даний лікарський засіб у таблетованій формі не рекомендується використовувати у пацієнтів, які страждають на глютенову ентеропатію (целіакію), недостатність лактази, непереносимість галактози, а також синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Необхідно бути обережними у разі застосування даного препарату у пацієнтів з гіпертиреозом.

Обережності також потребує застосування Спазмалгону у пацієнтів з наявністю в алергологічному анамнезі даних про гіперчутливість до ненаркотичних аналгетиків, НПЗЗ.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Лікарський засіб Спазмалгон заборонено застосовувати у жінок у ці періоди.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Спазмалгон приймають після їжі всередину, запиваючи водою.

Рекомендовані дози для дітей старше п'ятнадцяти років і дорослих становлять 1-2 таблетки на добу, максимальна доза даного препарату – 2 таблетки на добу.

Тривалість застосування пігулок Спазмалгону не повинна перевищувати більше трьох днів.

Розчин для ін'єкцій застосовується внутрішньом'язово. Рекомендується вводити Спазмалгон по 2-5 мілілітрів 2-3 рази на добу.

Перед введенням ін'єкційного розчину слід зігріти ампулу в руці.

Тривалість застосування ін'єкційного розчину Спазмалгону повинна становити не більше п'яти днів.

Максимальна доза засобу – не більше 10 мл/добу.

Якщо терапевтичний ефект від застосування даного препарату не спостерігається, його використання має бути припинено. Якщо є хороший або задовільний терапевтичний ефект, слід перейти до його перорального застосування.

Тривалість лікувального курсу цим препаратом визначається залежно від конкретного клінічного випадку.

У разі тривалого використання препарату Спазмалгон необхідно регулярно проводити контроль картини крові, стану ниркової та печінкової функцій.

Передозування

При передозуванні лікарським засобом Спазмалгон може розвиватися порушення печінкової та/або ниркової функції, параліч дихальних шляхів. Найчастіше виникають шлунково-кишкові розлади, з'являються ознаки порушення кровотворення, токсикоалергічний синдром, у тяжких випадках передозування можуть з'явитися симптоми ураження головного мозку.

У разі підозри на передозування даним лікарським препаратом необхідно негайно припинити його надходження в організм та вжити заходів для його швидкої елімінації. Так, слід викликати блювоту та провести промивання шлунку у випадку передозування препаратом у таблетованій формі. Також рекомендується збільшити діурез (виділення сечі).

Загалом при передозуванні даним лікарським засобом проводиться симптоматична терапія. Специфічний антидот відсутній.

Побічні ефекти

На фоні застосування Спазмалгону можливий розвиток алергічних реакцій різного ступеня тяжкості. Так, можуть виникати кропив'янка, свербіж, шкірні висипання, алергічний кон'юнктивіт, токсичний епідермальний некроліз, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, синдром Стівенса-Джонсона.

Також до побічних ефектів, які можуть виникати на фоні застосування Спазмалгону, відносяться сухість у роті, дискомфорт у животі, запор, загострення гастриту або виразкової хворобі шлунку/дванадцятипалої кишки, пальпітація (неправильне, посилене биття серця), зниження артеріального тиску, тахікардія та інші порушення серцевого ритму, розвиток гострої ниркової недостатності, запаморочення, порушення кровотворення (наприклад, гранулоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз, анемія, тромбоцитопенія), олігурія (зниження утворення сечі), анурія (відсутність виділення сечі), гепатит, протеїнурія (наявність білка в сечі), інтерстиціальний нефрит, порушення зору, зниження потовиділення.

Продукти метаболізму активного компонента Спазмалгону, метамізолу натрію, здатні змінити колір сечі, що виділяється, на червоний. Це явище немає клінічного значення.

Умови та термін зберігання

Таблетки та розчин для внутрішньом'язового введення Спазмалгон слід зберігати у місці, захищеному від вологи та світла. Температура зберігання не повинна перевищувати +25°С. Термін придатності таблетованої форми цього лікарського засобу становить два роки. Термін придатності ін'єкційного розчину становить чотири роки.

Препарат Спазмалгон слід зберігати у місці, недоступному для дітей.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії