Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина - тросп і я хлорид, а також допоміжні речовини. Препарат виготовляється у таблетованій формі.

Спазмалітик, що знімає тонус гіперактивності м'язів, та усуває спазми гладкої мускулатури сечового міхура.

Показання

Симптоматичне лікування ідіопатичної гіперактивності детрузора або неврологічної активності детрузора, що супроводжуються симптомами полакіурії, порушеннями функцій сечового міхура, такими як нетримання сечі або імперативні позиви до сечовипускання.

Застосовується для лікування таких захворювань сечовивідної системи, як нетримання сечі, також ефективний для лікування таких захворювань як інсульт, паркінсонізм, нейрогенна гіперактивність (гіперрефлексія) детрузора на фоні розсіяного склерозу, травм спини, а також уроджених або хронічних захворювань спинного мозку. Використовується при лікуванні циститу, який супроводжується лакіурією, ніктурією. Ефективний для лікування енурезу, крім того, при змішаних формах нетримання сечі.

Протипоказання

Не слід застосовувати Спазмекс при індивідуальній непереносимості будь-якого компонента препарату. Крім того, Спазмекс протипоказаний при затримці сечі, інфекціях сечовивідних шляхів, нирковій недостатності, яка потребує діалізу.

Також забороняється призначати лікування Спазмексом при міастенії гравіс, тахіаритмії, виразковому коліті та хворобі Крона, порушеннях функцій печінки, роботи серця, гіперплазії підшлункової залози, закритокутовій глаукомі. Слід також виключити наявність злоякісних утворень, у тому числі сечовивідної системи. Заборонено призначати дітям до 1 року.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не застосовується

Спосіб застосування та дози

Приймається вранці до прийняття їжі, не розжовуючи. Необхідно запити достатньою кількістю води. Дозування призначає лікар в індивідуальному порядку, залежно від фізичного стану пацієнта та тяжкості клінічної картини захворювання.

При лікуванні ідіопатичної гіперактивності детрузор зазвичай призначають від 10 до 15 мг три рази на добу (тобто по 2-3 таблетки 2-3 рази на добу).

При лікуванні невралгічної гіперактивності детрузора – по 20 мг Спазмексу 2 рази на добу вранці та ввечері, але не більше ніж 40-45 мг на добу. Необхідно дотримуватися рівних інтервалів перед вживанням препарату.

Для пацієнтів з нирковою недостатністю добова доза Спазмексу не повинна перевищувати 20 мг.

Курс лікування – від 2 до 3 місяців. Після того, як негативні симптоми зникнуть, рекомендовано профілактичне лікування від 2 до 4 тижнів. Більш тривалі курси лікування може призначити лікар в індивідуальному порядку приблизно один раз на 3-6 місяців.

Пацієнтам, які страждають від порушень роботи детрузора, необхідно за допомогою катетера забезпечити якомога повніше виведення сечі з сечового міхура.

Передозування

Тахікардія, гіперемія шкіри, сухість у роті. У цьому випадку слід перервати лікування, призначити промивання шлунку та прийом сорбентів.

Побічні ефекти

Спазмекс та його основна діюча речовина – троспію хлорид – є селективним засобом, водночас під час лікування цим препаратом спостерігалися побічні ефекти.

З боку шлунково-кишкового тракту спостерігалися явища диспепсії, порушення випорожнення, блювання, біль в епігастрії, підвищена газоутворення.

З боку імунної системи – анафілактичні реакції, ангіоедем.

З боку нервової системи – порушення акомодації, запаморочення, головний біль, слабкість.

Можливі і шкірні прояви в формі висипання.

Умови та термін зберігання

Спазмекс може зберігатися до 5 років у темному сухому місці за температури навколишнього середовища +15-25°С.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії