Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Стрепсілс виготовляється в таблетках для розсмоктування. До складу препарату входить – 2,4-дихлорбензиловий спирт і амілметакрезол.

Показання

Стрепсілс використовують у терапії хронічних і гострих інфекційно-запальних захворювань ротової порожнини та глотки, які спричинені чутливою до препарату патогенною мікрофлорою. Препарат застосовується у складі комплексної терапії ларингітів, фарингітів, тонзилітів, пародонтозу та афт. Дуже часто його використовують у комплексному лікуванні ангін.

В оториноларингологічній та стоматологічній практиці Стрепсілс призначають після проведення хірургічного лікування в ротовій порожнині для запобігання інфікування та розвитку запальних процесів.

Протипоказання

Стрепсілс не призначається хворим, у яких раніше було виявлено непереносимість його компонентів. Важливим протипоказанням для використання препарату Стрепсілс з медом і лимоном є алергія на продукти бджільництва. Препарат не призначають дітям молодше 5 років.

Усі види Стрепсілса, за винятком Стрепсілса без цукру з лимоном і травами, з особливою обережністю призначають пацієнтам, які страждають на цукровий діабет. При призначенні препарату цій категорії хворих необхідно пам'ятати про те, що до складу кожної таблетки для розсмоктування входить 2,6 г цукру.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Стрепсілс може використовуватися в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних, оскільки компоненти препарату під час місцевого застосування не чинять негативного впливу на розвиток плода або новонароджених, матері яких отримують цей препарат. Крім цього, препарат не має ембріотоксичної, тератогенної або мутагенної дії. Якщо використання Стрепсілсу здійснюється відповідно до інструкції, то його інгредієнти не надходять у грудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Стрепсілс призначені для розсмоктування в ротовій порожнині. Препарат заборонено ковтати або розжовувати під час застосування. Діти старше 5 років і дорослі, якщо немає інших рекомендацій, повинні приймати по 1 таблетці через кожні 2 або 3 години. Категорично заборонено приймати за добу більше 8 таблеток. Препарат слід розсмоктувати за 30 або 60 хвилин до прийому їжі. Таблетки необхідно тримати в ротовій порожнині до повного розчинення.

Передозування

У разі прийому Стрепсілсу в підвищених дозах можливе виникнення болю і дискомфорту в епігастральній ділянці та в ділянці кишківника, також можлива поява нудоти і печії. У разі отруєння препаратом хворому проводять промивання шлунку і призначають відповідне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Лікування Стрепсілсом добре переноситься хворими. Під час застосування препарату у хворих, які страждають на гіперчутливість до його компонентів, спостерігається розвиток різних місцевих алергічних реакцій, що проявляються свербінням, висипаннями, гіперемією та печіння слизової оболонки рота. Також у деяких пацієнтів під час вживання препарату виникає незначна зміна смаку, яка дуже швидко минає самостійно після припинення лікування Стрепсілсом.

Умови та терміни зберігання

Стрепсілс слід зберігати в сухому та недоступному для дітей місці. Термін зберігання препарату – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії