Сульфокамфокаїн : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
- Діюча речовина:
- Прокаин (Procainum)
- ATX-класифікація:
C01BA02 - Прокаинамид
C01BA02 - Прокаинамид
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Препарат Сульфокамфокаїн – це комбінований лікарський засіб, що чинить аналептичну дію.
Лікарський засіб Сульфокамфокаїн стимулює у довгастому мозку роботу дихального та судинорухового центрів. Сульфокамфокаїн чинить пряму дію на серцевий м'яз, посилює в ньому обмінні процеси, покращує функцію і підвищує його чутливість до симпатичної імпульсації. Крім цього, препарат Сульфокамфокаїн підвищує тонус периферичних кровоносних судин, стимулює вентиляцію легень і посилює легеневий кровотік. Завдяки хорошій розчинності у воді лікарський засіб при внутрішньом'язовому або підшкірному введенні швидко проникає у загальний кровотік. За необхідності можливе введення лікарського засобу внутрішньовенно. У ділянці введення препарату не виникає інфільтратів та інших ускладнень.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: Прокаїн + Сульфокамфорна кислота (Procaine + Sulfocamphoric acid).
Препарат виготовляється в розчині для ін'єкцій.
Показання
Застосування препарату Сульфокамфокаїн показане за:
гострої та хронічної дихальної недостатності;
кардіогенному та анафілактичному шоці.
Протипоказання
Застосування препарату Сульфокамфокаїн протипоказане при індивідуальній непереносимості прокаїну, місцевоанестезуючих засобів складноефірної структури (тетракаїн, бензокаїн), параамінобензойної кислоти, сульфокамфорної кислоти або будь-якого з допоміжних його компонентів.
Лікарський засіб не призначають вагітним і жінкам-годувальницям, а також особам віком до вісімнадцяти років.
Буде потрібна обережність при призначенні препарату Сульфокамфокаїн пацієнтам, які страждають на артеріальну гіпертензію, при екстрених хірургічних втручаннях, асоційованих із гострою крововтратою, станах, що асоціюються з погіршенням печінкового кровотоку, прогресуванні серцево-судинної недостатності, запальному чи інфекційному ураженні ділянки проведення ін'єкції, тяжкій дисфункції печінки, також його не призначають ослабленим і літнім пацієнтам.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У зв'язку з відсутністю інформації щодо використання препарату Сульфокамфокаїн у терапії жінок, які годують груддю, та вагітних жінок його не призначають цій категорії пацієнтів.
Спосіб застосування та дози
Препарат Сульфокамфокаїн призначений для підшкірного, внутрішньом'язового та внутрішньовенного введення. Хворі отримують по 2 мл 10% розчину (0,2 г). За рішенням лікаря кратність введення може варіюватися від двох до трьох разів на день.
Максимальна доросла добова доза препарату Сульфокамфокаїн становить 12 мг 10% розчину, а максимальна разова доза – 4 мл 10% розчину.
Введення препарату внутрішньовенно здійснюється повільно-струминно або краплинно у разовому дозуванні по 2 мл 10% розчину.
При підшкірному введенні препарату Сульфокамфокаїн хворі отримують лікарський засіб по 2 мл від двох до трьох разів на день.
Тривалість лікування встановлюється лікарем індивідуально. При лікуванні хронічної дихальної або серцевої недостатності хворі отримують лікарський засіб від двадцяти до тридцяти днів.
Якщо після першого введення препарату не вдалося домогтися потрібного ефекту, то повторне введення лікарського засобу вважається недоцільним.
Внутрішньовенне або внутрішньом'язове введення препарату Сульфокамфокаїн виправдане тільки у виняткових випадках при дотриманні підвищеної обережності, при ретельному лікарському нагляді та моніторингу роботи життєво важливих систем і органів.
Передозування
При передозуванні прокаїну у пацієнта відзначається блідість слизових оболонок і шкірних покривів, запаморочення, блювання, нудота, прискорене дихання, зниження артеріального тиску, прискорене серцебиття, зупинка дихання, а також можуть виникати галюцинації, відчуття страху, судоми, рухове збудження.
У цьому випадку хворому слід припинити введення лікарського розчину, забезпечити прохідність дихальних шляхів, контроль пульсу, артеріального тиску та розмірів зіниць.
При передозуванні сульфокамфорної кислоти відзначається збудження, головний біль, відчуття жару у верхній половині тіла, запаморочення, прискорення серцебиття, анурія, судоми, втрата свідомості та кома.
У разі передозування сульфокамфорною кислотою хворому забезпечується підтримання оксигенації, коректного кровообігу, усунення судом і симптомів ацидозу. У разі необхідності показано проведення стандартних заходів серцево-легеневої реанімації.
Побічні ефекти
При використанні препарату Сульфокамфокаїн у хворих може виникати метгемоглобінемія, алергічні реакції, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, головний біль, запаморочення, підвищена сонливість, втрата свідомості, руховий неспокій, судоми, підвищене нервове збудження, тремор, тризми, синдром кінського хвоста, ністагм, параліч дихальної мускулатури, порушення серцевого ритму, зниження артеріального тиску, утруднення дихання, колапс, диспепсія, мимовільне сечовипускання, гіпотермія.
Якщо при використанні препарату Сульфокамфокаїн у пацієнта виникли будь-які, не описані в інструкції симптоми, про них слід негайно повідомити лікаря.
Умови та терміни зберігання
Препарат Сульфокамфокаїн слід зберігати в місцях, захищених від світла та недоступних для дітей, при температурі навколишнього середовища не більше 25 °C. Тривалість зберігання полімерних ампул два роки, ампул зі скла – три роки. Категорично заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності зазначеного на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію