Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина препарату – алкалоїд цитизин, містить також допоміжні речовини – лактозу моногідрат (цукор молочний), целюлозу мікрокристалічну, магнію стереат, тальк). Виробляється у вигляді таблеток.

Показання

Застосовується для лікування залежності від тютюнопаління (ніктотинізму).

Дія препарату близька за механізмом до нікотину, однак має при цьому значно меншу токсичність і значно більшу силу впливу на організм. Він здатний конкурентно пригнічувати дію нікотину, призводячи до зниження і, зрештою, повного зникнення залежності від нікотину.

Дія препарату обумовлюється властивостями його основної діючої речовини – цитизину, що має активність Н-холіноміметика. Він збуджує ганглії вегетативної нервової системи, рефлекторно збуджує дихання, виділяючи адреналін із надниркових залоз, підвищуючи артеріальний тиск.

Протипоказання

Не застосовується при яскраво вираженому атеросклерозі, підвищеному артеріальному тиску, інфаркті міокарда, інсульті, інших захворюваннях судин головного мозку, нестабільній стенокардії, окремих формах шизофренії, пухлинах надниркових залоз (хромаффинних), гастроезофагальному рефлюксі, кровотечах.

Літні пацієнти (доросліше 65 років) і пацієнти до 18 років повинні проявляти особливу обережність при прийомі цього препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При вагітності не застосовується.

Спосіб застосування та дози

Застосовується за схемою, що передбачає спочатку високу добову дозу (5 таблеток на день), потім її зменшення до 1 таблетки на добу. Тривалість усього курсу – від 20 до 25 днів. Однієї упаковки препарату зазвичай вистачає для проходження повного курсу до лікування від тютюнової залежності.

Лікування проводиться під медичним контролем, який здійснює лікар.

Передозування

Перевищення дозування препаратом може спричинити різку нудоту, блювання, а також розширення зіниць (мідріаз), тахікардію. При одночасній появі таких симптомів слід припинити прийом препарату і звернутися до лікаря, який призначить лікування симптоматики, а за необхідності – промивання шлунку і прийом сорбентів.

Побічні ефекти

Зазвичай пацієнти переносять ці ліки без особливих ускладнень. Побічні ефекти, що зрідка виникають на початку лікування, поступово в ході терапії сходять нанівець. Чим сильнішою була нікотинова залежність, тим більш виражені побічні ефекти.

Можливе виникнення тахікардії, підвищення тиску, сонливість або запаморочення. Може з'явитися задишка, знизитися апетит, виникнути нудота, запор або діарея, знизитися маса тіла, помітно підвищитися пітливість. Вірогідні хворобливі відчуття в ділянці грудної клітки.

Слід мати на увазі, що в разі продовження паління одночасно з прийомом Табекса, побічні ефекти посилюються.

Умови та терміни зберігання

Зберігають до 2 років за температури не вище 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії