Танакан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Танакан
Виробник:
Бофур Ипсен Индустри, Франция
Діюча речовина:
Гинкго двулопастного листьев экстракт (Ginkgo Bilobae foliorum extract)
ATX-класифікація:

N06DX02 - Гинкго двулопастный

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – сухий екстракт дерева Гінкго білоба (стандартизований). Випускається у формі таблеток і в 4-відсотковому розчині.

Показання

Застосовується здебільшого в неврології. Зарекомендував себе як ефективний вазорегулювальний препарат, що позитивно впливає на тонус кровоносної системи, стан судин, мікроциркуляцію. Прискорює обмінні процеси в клітинах, якісно впливає на кровотік, оскільки перешкоджає склеюванню тромбоцитів. Сприяє активізації мозкового кровопостачання, наслідком чого є поліпшення мозкової активності.

Запобігає утворенню вільних радикалів і окисленню жирів в організмі людини. Перешкоджає утворенню як центральних, так і периферичних набряків.

Рекомендований як лікарський засіб у неврології та геріатрії, зокрема, під час відновлення після черепно-мозкових травм, інсультів. Також призначається в комплексній терапії захворювань головного мозку, зокрема таких, що є наслідком вікових порушень, які проявляються в порушенні уваги, сну, пам'яті, характеризуються пригніченням інтелектуальної діяльності.

Застосовується для лікування вестибулярних, нейросенсорних порушень, що стали наслідком цукрового діабету. Зокрема, клінічно доведено, що прийом Танакану призводить до стійкої нормалізації рівня глюкози в інсулінозалежних хворих, поліпшення кровообігу, підвищення толерантності до фізичних навантажень.

Корисний для виведення зі стану астенії, який характеризується загальним виснаженням організму, зумовленого різними причинами - психогенного, невротичного, травматичного характеру.

Протипоказання

Протипоказано застосування цього препарату в разі алергічної реакції на один із компонентів, що входять до його складу. Тим, хто страждає на цукровий діабет, слід пам'ятати, що препарат має у своєму складі сахарин натрію.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Розглянутий лікарський засіб не має тератогенної дії. З цієї причини допустиме його застосування як під час виношування дитини, так і в період лактації.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають по 1 таблетці тричі на день з кожним прийомом їжі, окрім лікування астенічного синдрому, за якого доза подвоюється до 80 міліграмів. При цьому кількість діючої речовини в одній таблетці відповідає одній дозі розчину об'ємом 1 мілілітр.

Курс лікування триває від 1 до 3-х місяців.

Передозування

Випадки передозування цим лікарським засобом поки що не фіксувалися.

Побічні ефекти

Прийом зазначеного препарату може спричинити побічні реакції у вигляді травних розладів (нудоти, проносу, блювання). Імунна система здатна відреагувати ангіоневротичним набряком, задишкою. Рідко відзначалися алергічні реакції шкіри – кропив'янка, свербіж, екзема.

Умови та терміни зберігання

Препарат у таблетованій формі придатний до вживання протягом чотирьох років, при температурі зберігання від 10 до 25°С. Зберігання розчину при тій самій температурі обмежується терміном у 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії