Тауфон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Тауфон виготовляється у вигляді очних крапель та очних плівок. Активний компонент – таурин.

Показання

Тауфон в очних краплях використовується спільно з іншими медикаментозними засобами в терапії при:

травм рогівки;

дистрофії рогівки;

первинній відкритокутовій глаукомі;

катаракті.

Очні плівки Тауфон застосовують для стимуляції відновлювальних процесів у тканинах ока в разі травм і дистрофії рогівки.

Протипоказання

Тауфон у краплях і очних плівках не використовується в терапії осіб молодше 18 років, а також тих, хто страждає на гіперчутливість до його компонентів. Крім цього, застосування очних плівок неможливе, якщо в анамнезі пацієнта є відомості про рецидивні ерозії рогівки або схильність до медикаментозної алергії.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування Тауфону в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних здійснюється з великою обережністю і тільки в тих випадках, коли можлива користь перевершує ризик для плода, оскільки профіль безпеки препарату для цієї категорії хворих фактично не вивчений.

Спосіб застосування та дози

Тауфон в очних краплях застосовують для закапування очей по 1 або 2 краплі від 2 до 4 разів на добу. Тривалість терапії три місяці. Повторне лікування препаратом можливе тільки через 30 днів після його останнього використання.

При лікуванні дистрофічного ураження рогівки препарат призначають по 1 – 2 краплі 2 або 4 рази на день. У терапії відкритокутової глаукоми Тауфон закапують у кожне око по 1 – 2 краплі двічі на день протягом 6 місяців.

Тауфон в очних плівках призначений для місцевого застосування. Перед використанням за допомогою чистого офтальмологічного пінцета плівку витягують з упаковки і закладають за нижню повіку. Після закладання плівки слід протягом від 30 до 60 секунд утримувати око в нерухомому стані, що сприятиме її якісному розм'якшенню. При терапії дистрофії рогівки препарат використовують раз на 1 або 2 дні. Рекомендована доза препарату від 10 до 15 плівок. При лікуванні травм рогівки очні плівки закладають 1 раз на добу протягом 10 днів.

Передозування

На даний момент випадки передозування Тауфоном офіційно не зареєстровані.

Побічні ефекти

Використання Тауфона іноді супроводжується розвитком місцевих алергічних реакцій, що проявляються незначним почервонінням кон'юнктиви очей. Якщо під час застосування плівок виникає відчуття стороннього тіла в оці, яке не минає протягом 5 хвилин, то препарат рекомендується видалити.

Якщо під час використання Тауфона у вас виникли побічні ефекти, не описані в інструкції до препарату, про них рекомендується повідомити лікаря.

Умови та терміни зберігання

Тауфон слід зберігати в недоступних для дітей місцях за температури не вище 25 градусів. Термін придатності препарату, що міститься в тюбиках-крапельницях – 2 роки, у флаконі-крапельниці – 3 роки, очних плівок – 2 роки. Незалежно від лікарської форми, препарат категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії