Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Тенотен виготовляється у формі таблеток для розсмоктування. Препарат містить афінно очищені антитіла до мозкоспецифічного білка S-100.

Показання

Тенотен застосовується в терапії невротичних та неврозоподібних станів, а також психосоматичних захворювань. Також використання препарату показано при лікуванні стресових розладів, що супроводжуються підвищеною нервовою напругою, подразливістю, тривожністю та вегетативними розладами.

Крім цього, його призначають у складі комплексного лікування помірно виражених органічних уражень центральної нервової системи, дисциркуляторної або травматичної етіології, які супроводжуються емоційною лабільністю, погіршенням пам'яті та вегетативними розладами.

Протипоказання

Тінотен не використовується в терапії пацієнтів, у яких виявлено гіперчутливість до препарату.

Від його призначення рекомендується відмовитися, якщо в анамнезі хворого є лактозна недостатність, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції та галактоземія. Також препарат неприпустимо використовувати в терапії осіб молодше 18 років, у період вагітності та годування груддю.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Призначення Тенотену жінкам на стадії вагітності та годуванні груддю вважається вкрай небажаним.

У період лактації призначення Тенотена можливе тільки в тому випадку, якщо жінка згодна відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Тенотену призначені для сублінгвального прийому. Препарат слід приймати незалежно від їжі. Таблетки рекомендується розміщувати під язиком і утримувати в ротовій порожнині до повного розсмоктування. Перед прийомом таблетки не рекомендується подрібнювати або розжовувати. Тривалість терапії та дози препарату визначає лікар.

Якщо не було жодних рекомендацій, то Тенотен приймають по 1 або 2 таблетки 4 рази на добу. У середньому тривалість лікування може варіюватися від 1 до 3 місяців. При необхідності за рекомендацією лікаря тривалість лікування може бути збільшена.

У вечірній час Тенотен приймають не пізніше ніж за дві години до відходження до сну. У тому випадку, якщо прийом препарату протягом 30 днів, не вплинув на динаміку захворювання, рекомендується повторно звернутися до лікаря для коригування схеми лікування та дози.

Передозування

На даний момент немає офіційних даних про випадки гострого чи хронічного передозування Тенотеном.

Побічні ефекти

У деяких хворих, які страждають на гіперчутливість до компонентів Тенотена, відзначався розвиток різних алергічних реакцій, що виявляються шкірними висипаннями, свербінням і кропив'янкою. При прийомі препарату перед сном можливе виникнення безсоння, що обумовлено стимулюючим впливом Тенотену на центральну нервову систему. Порушення сну при прийомі Тенотену не вимагає специфічного лікування та швидко проходить після відміни препарату або коригування схеми прийому таблеток.

Умови та термін зберігання

Тінотен слід зберігати в сухому та недоступному для дітей місці. Термін зберігання препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії