Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Медикамент для лікування хронічного алкоголізму. Призначають тоді, коли інші методи або безсилі або не дають ефекту.

Основна дія препарату спрямована на обмінні процеси алкоголю у крові, посилюючи негативний вплив на організм. Біотрансформація алкоголю відбувається за рахунок блокування іонів металів та груп ферментів, які відповідають за знешкодження дії алкоголю на організм.

Тетурам після прийому алкоголю викликає неприємні відчуття в організмі, що п'є, знижує артеріальний тиск, викликає почуття страху, почервоніння шкіри, спеку у верхній частині тіла, утруднення дихання, прискорене серцебиття, здавлювання в грудях, шум у голові.

Склад та форма випуску

Препарат випускається у формі таблеток та ін'єкцій.

Пігулки виготовляються в упаковках по 30 і 50 штук в упаковках, флаконах або банках.

Активний компонент препарату – дисульфірам у кількості 150 мг.

Як допоміжні речовини до складу Тетурама входять картопляний крохмаль, аеросил, стеаринова кислота.

Показання

Для людей, які страждають на залежність від алкоголю.

Таблетки приймають для попередження рецидивів у процесі лікування, ін'єкції призначені для процесу лікування від алкоголізму для дезінтоксикації на тлі постійного отруєння організму нікелем.

Суть прийому препарату від алкоголізму полягає в тому, що приймаючи Тетурам, у людини виробляється стійкий рефлекс відрази на смак та запах спиртного. Після закінчення курсу лікування зазвичай одержують результат непереносимості алкоголю, часткової або повної.

Тетурам як останній засіб проти боротьби з алкоголем, оскільки має яскраво виражені побічні ефекти та має багато протипоказань.

Перед початком курсу лікування пацієнта ретельно обстежують і консультують, попереджають про небезпеки, які супроводжують людину при прийомі алкоголю під час терапії.

Протипоказання

Тетурам має абсолютні та умовні протипоказання до застосування.

До абсолютних відносяться цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, різко виражений кардіосклероз, захворювання судин мозку, перед- і постінфарктні стани. До абсолютних протипоказань відносяться будь-які проблеми з серцем та судинами, туберкульоз з відхаркуванням кров'ю, інші захворювання легень у вигляді туберкульозу, емфіземи, астми.

Сюди ж відносяться хвороби нирок, печінки, виразки шлунка, психічні відхилення та хвороби, інфекції мозку, запалення периферичних нервів, неврити різного походження, глаукома, рак, підвищена чутливість до препарату.

До умовних чи відносних протипоказань відносяться вік пацієнта, що перевищує 60 років, залишкові явища органічного ураження мозку, запалення внутрішньої оболонки судин, раніше перенесені тетурамові психози.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат категорично протипоказаний при вагітності та в період грудного вигодовування.

Перед початком курсу лікування слід виключити ймовірність вагітності. У процесі лікування призначаються надійні методи контрацепції.

Спосіб застосування та дози

Лікування за допомогою Тетурама відбувається лише під жорстким контролем лікаря.

Під кожного пацієнта підбирається індивідуальна доза. Середні (0,25-0,5 г на день) дози добре сприймаються організмом людини, не дають побічних ефектів і швидко виводяться з організму.

Стандартна схема лікування препаратом відбувається за наступною схемою у кілька етапів або проб.

Перша проба на алкоголь проводиться приблизно за тиждень після початку курсу, 10 днів. Вранці приймають денну дозу і після неї 20-30 мл алкоголю, зазвичай 40% горілки.

Друга проба проводиться в умовах стаціонару під нагляд лікаря за пару днів, у домашніх умовах через 3-5 днів.

Якщо реакція слабка, то на наступному тесті збільшують дозу алкоголю на 10-20 мл. Максимальна доза алкоголю для проб – 100–120 мл.

Реакція на алкоголь може бути виражена у слабкій, середній та тяжкій формі.

При тяжкій реакції (симптоми – розпирання та пульсація в голові, сильно утруднене дихання, зниження артеріального тиску, судоми, підвищене збудження мови, рухової активності) проводять симптоматичне лікування (введення внутрішньовенних, підшкірних та внутрішньом'язових ін'єкцій водного метиленового синього розчину, коріаміну та каміаміту лобелії, відповідно, а також роблять інгаляції кисню).

Подальші дії залежать від симптоматики та реакцій організму. Пацієнт при всіх маніпуляціях має бути у горизонтальному положенні.

Передозування

Звичайні симптоми перевищення дози препарату – плутаність свідомості, колапс, коматозний стан, неврологічні ускладнення.

Лікують комплексною терапією введенням препаратів внутрішньовенно, внутрішньом'язово та підшкірно з використанням інгаляцій та вітамінів групи В.

Побічні ефекти

Препарат специфічний і має ряд побічних ефектів, особливо при тривалому прийомі препарату.

Найчастіше це порушення серцево-судинної, нервової систем, порушення функціонування у системі шлунково-кишкового тракту, можливі збої у роботі та функціонуванні печінки.

При курсі лікування Тетурамом загострюються всі хронічні і "сплячі" хвороби, можуть провяляться симптоми алергії (висип на шкірі, свербіж, набряки).

У деяких людей можуть виникати психози, галюцинації, маячні стани. Можливі переходи з одного психічного стану до іншого.

Умови та термін зберігання

Зберігають препарат у недоступному місці для дітей, при температурі не вище 25С. У темно-сухому місці, закритим в оригінальній упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії