Тіогама : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Верваг Фарма ГмбХ и Ко. КГ, Германия
- Діюча речовина:
- Тиоктовая кислота (Acidum thiocticum)
- ATX-класифікація:
A16AX01 - Кислота тиоктовая
A16AX01 - Кислота тиоктовая
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Тіогамма випускається в розчині для інфузій та таблетках. Основна діюча речовина таблеток – тіоктова кислота, а розчину для інфузій – меглумінова кислота.
Показання
Тіогама використовується для лікування порушення чутливості тканин при діабетичній та алкогольній полінейропатіі.
Протипоказання
Тіогама не призначається пацієнтам, у яких легко провокується розвиток лактат-ацидозу. Він не використовується для лікування хворих на схильність до виникнення алергічних реакцій на введення тіоктової кислоти, які страждають на дегідратацію, тяжке порушення роботи нирок або печінки, гострі порушення мозкового кровообігу, хронічний алкоголізм. Крім цього, препарат не може використовуватися для лікування дітей, вагітних та годуючих, в гострому періоді інфаркту міокарда, а також тих хворих, які мають в анамнезі серцево-судинну або дихальну недостатність у стадії декомпенсації.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Тіогама не призначається для лікування жінок у стадії лактації та вагітності, оскільки немає клінічного досвіду використання препарату для цієї категорії хворих.
Спосіб застосування та дози
При використанні Тіогама у розчині для інфузій вміст ампули розводять у 50 або 250 мл 0,9% розчину натрію хлориду. При внутрішньовенному введенні препарату хворий повинен одержувати його за одну хвилину не більше 50 мг, що відповідає 1,7 мл розчину. Після розведення препарат повинен бути негайно використаний. При введенні розчин повинен бути захищений від потрапляння на нього світла спеціальним світлонепроникним матеріалом.
Препарат у таблетках для перорального прийому приймається один раз на день по 600 мг. Пігулки вживають незалежно від їжі, разом із достатньою кількістю рідини. Тривалість лікування – від 1 до 4 місяців.
Передозування
При прийомі Тіогами у підвищених дозах у хворого можуть виникнути головні болі, запаморочення, нудота, блювання, розлади випорожнень та абдомінальні болі. Якщо хворий випадково прийняв велику дозу таблеток, йому рекомендується протягом двох годин після вживання лікарського засобу виконати промивання шлунка. Для покращення стану хворого рекомендовано проведення симптоматичного лікування та форсований діурез, що допоможе якнайшвидше вивести препарат з організму хворого.
Побічні ефекти
У деяких хворих після внутрішньовенного введення Тіогами у вигляді розчину для інфузій може спостерігатися виникнення судомного посмикування окремих груп м'язів.
При лікуванні Тіогамою іноді у пацієнтів спостерігається порушення смаку, геморагічні висипання, диплопія, нудота, блювання та кропив'янка.
При швидкому парентеральному введенні лікарського засобу можливий розвиток пригнічення дихання та відчуття стискання голови. Такі явища дуже швидко минають після зниження швидкості введення.
Умови та термін зберігання
Препарат повинен зберігатись у темному сухому місці. Термін придатності препарату Тіогамма – 5 років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію