Тіотриазолін – медикаментозний засіб, що має виражену мембраностабілізуючу, антиоксидантну, репаративну та імуномодулюючу дію.
Крім цього, Тіотриазолін має незначну протиішемічну активність. Лікувальний ефект Тіотриазоліну реалізується за допомогою його здатності підвищувати компенсаторну активацію анаеробного гліколізу, а також активізувати окислювальні процеси в циклі трикарбонових кислот без зміни внутрішньоклітинного фонду АТФ.
Тіотриазолін сприяє зниженню чутливості міокарда до катехоламінів, інгібує прогресивне пригнічення скоротливої функції міокарда, а також зменшує розмір зони ішемії та некрозу в міокарді. Крім цього, Тіотриазолін стабілізує метаболічні процеси в міокарді, нормалізує серцевий ритм і покращує реологічні показники крові за допомогою активації роботи фібринолітичної системи.
Лікарський засіб має виражену гепатопротекторну дію, гальмує руйнування гепатоцитів та активує їхню регенерацію, сповільнює процеси поширення некрозу та жирової інфільтрації печінки.
Тіотриазолін покращує білковий, пігментний, вуглеводний і ліпідний обмін у клітинах печінки. Має незначну жовчогінну дію і нормалізує склад жовчі.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: Морфоліній-метил-триазоліл-тіоацетат (Morpholinium-methyl-thiazolyl-thioacetate).
Препарат виготовляється у формі розчину для внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення в дозуванні по 25 мг/мл.
Показання
Тіотриазолін використовують у складі комплексного лікування ішемічної хвороби серця, зокрема стенокардії, його також використовують у терапії постінфарктного кардіосклерозу та в період відновлення після перенесеного інфаркту міокарда.
Тіотриазолін також застосовують у складі комплексної терапії аритмій, цирозу печінки та гепатитів різного ґенезу, зокрема вірусних і алкогольних, а також фіброзу печінки.
Медикаментозний засіб використовують у складі комплексної терапії токсичного ураження печінки алкоголем і лікарськими засобами, асоційованого з прийомом антибактеріальних і протитуберкульозних препаратів, протипухлинних і противірусних лікарських засобів, а також рициклічних антидепресантів і пероральних контрацептивних засобів.
Протипоказання
Тіотриазолін не застосовують у терапії осіб з індивідуальною непереносимістю головного та допоміжних його компонентів.
Лікарський засіб не може використовуватися в лікуванні хворих з раніше встановленою тяжкою формою дисфункції нирок.
Рекомендується з підвищеною обережністю поставитися до призначення препарату особам, чия трудова діяльність вимагає підвищеної уваги та швидкої реакції.
Тіотриазолін – препарат, який не використовується в педіатричній практиці, також цей медикаментозний засіб не використовується в терапії вагітних і жінок на стадії лактації.
При призначенні Тіотриазоліну особам літнього віку лікарський засіб використовується в стандартному дозуванні.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У зв'язку з тим, що не проводилося контрольованих досліджень щодо використання Тіотриазоліну в терапії вагітних і жінок, які годують груддю, цей лікарський засіб не призначається цій категорії хворих.
Спосіб застосування та дози
Пацієнти при лікуванні хронічного гепатиту різного генезу отримують Тіотриазолін у перші п'ять днів внутрішньом'язово по 2 мл 2,5% розчину від двох до трьох разів на день.
Також у цьому випадку хворі можуть отримувати препарат внутрішньовенно-струминно по 4 мл 2,5% розчину або внутрішньовенно-краплинно по 4 мл 2,5% розчину, попередньо розведеного 150 або 200 мл фізіологічного розчину.
Після п'яти днів парентерального введення препарату можливий перехід на пероральну форму лікарського засобу. Тривалість лікування препаратом Тіотриазолін може варіюватися від 20 до 30 днів.
Передозування
Наразі випадки передозування препаратом Тіотриазолін офіційно не зареєстровані, однак досвід використання цього лікарського засобу дає змогу припустити, що під час вживання препарату в дозах, значно вищих за терапевтичні, у хворого може відмічатися підвищення в сечі концентрації натрію і калію.
На даний момент специфічний антидот не виявлено. При прийомі препарату в дозах, що значно перевищують терапевтичні, для нормалізації в сечі рівня іонів калію і натрію потрібне зниження дозування або відміна препарату, а також призначення коректної симптоматичної терапії.
Побічні ефекти
Препарат Тіотриазолін – це не токсичний лікарський засіб, який добре переноситься хворими, однак незважаючи на це, у деяких пацієнтів його прийом може супроводжуватися розвитком диспептичних розладів, метеоризму, підвищеної сухості слизової оболонки рота, загальної слабкості, запаморочення, шуму та дзвону у вухах, прискореного серцебиття, підвищення артеріального тиску, болю в області грудини, порушення серцевого ритму.
Деякі хворі під час прийому препарату Тіотриазолін скаржаться на появу задишки, нападів ядухи, синергічних реакцій, пропасниці, свербіння, гіперемії та висипів на шкірі, ангіоневротичного набряку та анафілактичного шоку.
Іноді в осіб із підвищеною чутливістю до лікарського засобу в ділянці його ін'єкційного введення може відмічатися почервоніння ділянки шкіри, а також поява відчуття поколювання і дискомфорту.
Умови та терміни зберігання
Тіотриазолін – препарат, який не потребує створення спеціальних умов для зберігання. Лікарський засіб рекомендується зберігати в місцях, захищених від проникнення світла і недоступних для дітей, за температури довкілля не нижче 15 °С, але й не вище 25 °С. Тривалість зберігання лікарського засобу становить чотири роки. Категорично заборонено використовувати препарат Тіотриазолін після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.