Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Тизалуд виробляється у формі таблеток. Діючий компонент лікарського засобу – тизанідин.

Показання

Тизалуд використовується для усунення спастичного стану скелетних м'язів, спричиненого неврологічними захворюваннями, такими як розсіяний склероз, інсульт, хронічна мієлопатія і дегенеративні захворювання спинного мозку. Крім цього, препарат використовують у терапії хворобливих спазмів скелетних м'язів, що виникають на тлі ураження або після операцій на хребті.

Протипоказання

Тизалуд не призначають у разі підвищеної чутливості до тизанідину або до будь-яких допоміжних речовин препарату, а також тяжких порушень функції печінки.

Після раптової відміни або швидкого зниження дози Тізалуду у хворих може розвинутися тахікардія або артеріальна гіпертензія. У зв'язку з тим, що різке припинення прийому Тизалуду може спричинити виражене підвищення артеріального тиску і розвиток інсульту, відміну препарату проводять тільки поступово.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що невідомо як тизанідин впливає на розвиток плода, Тизалуд не призначається вагітним.

За необхідності призначення препарату жінкам на стадії лактації жінку інформують про те, що вона повинна відмовитися від годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Лікування Тизалудом розпочинають із мінімальних доз, які не перевищують 2 мг, що дає змогу знизити ризик розвитку побічних ефектів. Якщо прийом мінімальних доз не дозволяє досягти необхідного терапевтичного ефекту, то рекомендовано поступове збільшення дози.

Для усунення болісних м'язових спазмів дорослим хворим призначають від 2 до 4 мг препарату 3 рази на добу. В особливо складних випадках хворому призначають перед сном додаткову дозу препарату від 2 до 4 мг.

При лікуванні спастичності, що виникла на тлі неврологічних захворювань, доза препарату підбирається індивідуально.

Стартова добова доза – 6 мг, розділених на три прийоми. За необхідності проводять підвищення дози раз на 3 або 7 днів. Найвища добова доза Тизалуду – 36 мг.

Передозування

Гостре отруєння Тизалудом – досить рідкісне явище. При прийомі препарату в дозах, які значно перевершують максимально допустимі, у хворих спостерігається виникнення брадикардії, артеріальної гіпотензії, нудоти, блювання, запаморочення, підвищеного занепокоєння, сонливості та коми.

Для стабілізації стану пацієнта, йому призначають промивання шлунку, форсований діурез, прийом активованого вугілля та симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Під час прийому Тизалуду деякі хворі скаржаться на порушення сну, запаморочення, галюцинації, сплутаність свідомості, непритомність, зменшення частоти серцевого ритму, артеріальну гіпотензію, сухість слизової оболонки рота, абдомінальні болі, дисфункцію печінки, м'язову слабкість, синдром відміни та астенію.

Умови та терміни зберігання

Тизалуд повинен зберігатися при кімнатній температурі у місцях, які добре захищені від проникнення світла та вологи. Термін зберігання лікарського засобу – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії