Тонзілгон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Тонзілгон
Виробник:
Бионорика СЕ, Германия
Діюча речовина:
Одуванчика лекарственного корни (Taraxaci officinalis radices)
орех грецкий (Juglans regіa)
Алтея лекарственного корни (Althaeae officinalis radices)
ромашка лекарственная (Chamomilla recutita)
Тысячелистника обыкновенного трава (Achillea millefolii herba)
Дуба кора (Quercus cortex)
ATX-класифікація:

L01C - Алкалоиды растительного происхождения и прочие препараты природного происхождения

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Тонзілгон випускається у формі драже та крапель для перорального прийому. Він виготовляється на основі комплексного екстракту з квіток ромашки, трави хвоща, трави деревію, кореня алтея, трави кульбаби, кори дуба та листя волоського горіха.

Показання

Тонзілгон застосовується для лікування у дорослих та дітей гострих та хронічних хвороб органів дихання, таких як тонзиліти, фарингіти, ларингіти та риніти.

Крім цього, він ефективний для лікування зниженого імунітету, у комплексній терапії та профілактиці рецидивів інфекцій органів дихання та виникнення ускладнень при ГРВІ.

Протипоказання

Препарат не призначають, якщо у хворого в анамнезі є гіперчутливість до його інгредієнтів та алергічні реакції на фітопрепарати. Пероральні краплі з обережністю призначають тим, хто страждає порушенням роботи печінки та алкоголізмом, навіть якщо хворий пройшов курс лікування. Крім цього, драже Тонзилгон з акуратністю призначають тим, хто страждає на цукровий діабет або непереносимість лактози.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вживання Тонзілгону в період вагітності можливе лише за призначенням лікаря та у вигляді драже. Не слід використовувати препарат для лікування жінки у третьому триместрі вагітності. При призначенні Тонзилгону під час лактації годування груддю рекомендується припинити.

Спосіб застосування та дози

Дорослим у гострій фазі хвороби призначають по 25 крапель або по 2 драже 5 або 6 р/с; дітям до року по 5 крапель кожні 4:00; від року до 6 років – по 10 крапель кожні 4:00; від 6 до 12 років – по 15 крапель або однієї драже 5-6 р/с.

Після зникнення гострих симптомів Тонзілгон приймають у дозах, що підтримують: разова доза залишається такою ж, як і в гострій фазі, а кількість прийомів знижується до 3 р/с.

Тривалість лікування – 7 днів. При прийомі краплі не рекомендується розводити водою, а перед ковтанням слід деякий час потримати у роті. Драже Тонзилгону приймають, не розжовуючи, незалежно від їди, запиваючи водою.

Передозування

Немає даних про випадки передозування. Імовірно, при передозуванні можливий розвиток симптомів алкогольного сп'яніння, оскільки у складі препарату міститься етиловий спирт. У цьому випадку хворим призначають промивання шлунка, рясне питво та прийом адсорбентів.

Побічні ефекти

При прийомі Тонзілгону можливий розвиток алергічних реакцій, таких як свербіж шкіри, висипання, кропив'янка. Дуже рідко спостерігається виникнення побічних ефектів, що виявляються нудотою, блюванням та болями в ділянці шлунка.

Препарат не впливає на точність реакції та не знижує увагу, тому його прийом не є перешкодою для керування транспортним засобом або небезпечними приладами.

Умови та термін зберігання

Слід зберігати в темному сухому місці при температурі трохи більше 25 градусів.

Термін зберігання драже Тонзілгон – 3 роки, крапель – 2 роки після відкриття флакона – 6 місяців.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії