Трекрезан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Трекрезан
ATX-класифікація:

L03AX - Прочие иммуностимуляторы

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Трекрезан інструкція із застосування говорить, що це препарат на основі речовини, відкритої ще за радянських часів відомими вченими-дослідниками.

Основний компонент Трекрезану – оксиетиламонію метилфеноксиацетат. Його молекули схожі за своєю структурою з молекулами, які є в організмі людини і в рослинах. Зокрема, молекули цього препарату мають схожість з молекулами холіну, лецитину, лецитину, гетероауксину, мають гідрофільні та ліпофільні характеристики.

Трекрезан належить до четвертої групи за ступенем безпеки, тобто малонебезпечним препаратом.

Трекрезан застосовують для зміцнення імунітету, оскільки він, як і поліоксидоній та метапрот – входить до групи синтетичних імуномодуляторів, що мають просту будову.

Збільшує адаптогенність організму та стимулює роботу його імунної системи.

Як йдеться в інструкції Трекрезана, його основна активна речовина здатна стимулювати виробництво організмом альфа та ігрик-інтерферонів, що підвищує та коригує імунний статус організму завдяки тому, що ці процеси активізують клітинний та гуморальний імунітет.

Також препарат спричиняє стимулювання фагоцитарної активності макрофагів.

Склад та форма випуску

Склад таблеток Трекрезан: активний компонент оксиетиламонію метилфеноксиацетат та допоміжні речовини – лактоза, стеарат кальцію, крохмаль.

Виготовляється у таблетованій формі, по 200 мг діючої речовини у кожній таблетці білого кольору.

Показання

Трекрезан застосовують для зміцнення імунітету, зокрема під час сезонних епідемій грипу. Трекрезан призначають швидше для профілактики ГРВІ, грипу, застуд, ніж лікування, бо препарат Трекрезан є біологічно активною добавкою і не зареєстрований в жодній країні світу як лікарський засіб.

В інструкції Трекрезана говориться, що оксиетиламонію метилфеноксиацетат має здатність зміцнювати внутрішні сили організму для боротьби з застудами, запальними патологіями, які спричинені бактеріальними та вірусними інфекціями.

Трекрезан підвищує захисні сили людського організму, тому його приймають у разі, якщо у людини спостерігаються підвищені фізичні та розумові навантаження, а також при стресі, нестачі кисню (у полярників, альпіністів, у гірській місцевості, при кисневому голодуванні, спричиненому захворюваннями серцево-судинної системи) ). Також корисний як зміцнюючий засіб при переохолодженнях, перегріві або небезпеці перегріву, вплив інших агресивних факторів навколишнього середовища – різких кліматичних змін, у разі перепадів тиску в атмосфері.

Трекрезан ефективний і у випадку, якщо у пацієнта розвинулися вторинні імунодефіцитні стани, які спричинені тривалим застосуванням препаратів з антибактеріальною дією.

Також Трекрезан ефективний у комплексній терапії при лікуванні абстинентного синдрому при алкогольній залежності. Також допомагає при отруєнні, спричиненому застосуванням солей важких металів.

Активний компонент Трекрезану - оксиетиламонію метилфеноксиацетат – нетоксична речовина, напівлетальна доза становить 6 г на 1 кг ваги людини. При дослідженні на дрібних гризунах було встановлено, що препарат має адаптогенний, імуностимулюючий, протизапальний, антитоксичний, енергостабілізуючий та антиоксидантний ефект. Однак немає даних, які свідчать, що вони проводились за стандартами доказової медицини.

Оксіетиламонію метилфеноксиацетат було відкрито в 70-ті роки вченими Іркутського інституту органічної хімії. Їм намагалися лікувати рак, а в 90-ті рр. препарат зареєстрували як адаптоген та імуностимулятор.

Метаболізація оксиетиламонію метилфеноксиацетату відбувається у печінці, виводиться він за допомогою нирок. Чи не накопичується в організмі.

Протипоказання

Трекрезан не має протипоказань, крім випадків алергічної реакції щодо одного з компонентів препарату, у тому числі при непереносимості лактози, оскільки препарат містить лактозу як допоміжний компонент.

Забороняється приймати дітям віком до 12 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Трекрезану не перевіряли на вагітних жінках. Як наслідок, немає даних, які говорять про те, яку шкоду може принести Трекрезан, якщо його застосовуватиме вагітна жінка, яка потенційна шкода може бути завдана плоду. Таким чином, застосовувати його при вагітності не слід.

У той же час краще перервати грудне вигодовування на час застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Дозування Трекрезану залежить від захворювання та віку пацієнта.

Зокрема, дозування Трекрезану для:

- зміцнення імунітету та профілактики ГРЗ та ГРВІ – 1 таблетка 200 мг на день;

- для підвищення витривалості, опірності організму до стресів та активної розумової роботи – перший день по 3 таблетки на день (1 таблетка вранці, вдень і ввечері), потім по 1 таблетці курс профілактики – 7 днів;

- при комплексному лікуванні ГРВІ або ГРЗ – перший день – по 1 таблетці 3 рази на день (загалом 3 таблетки за першу добу), у наступні дні – по 1 таблетці 1 раз на день, курс лікування – 7 діб;

- при отруєнні солями важких металів – по 2 або 3 таблетки на день, курс лікування 5 днів;

- при абстинентному синдромі – по 2-3 таблетки на день, 5 днів.

Курси профілактики можна повторювати через 1-2 місяці.

Передозування

Інформації про випадки передозування трекрезаном у медицині не представлені. Теоретично надмірний прийом може спричинити диспепсичні явища – нудоту, блювання, біль в епігастрії, пронос.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься, не викликаючи побічних дій.

У деяких випадках при алергії можливі реакції гіперчутливості.

Умови та термін зберігання

Препарат Трекрезан не потребує особливих умов для зберігання. Бажано не тримати його на сонці у недоступному для дітей місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії