Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Триттіко – це антидепресант, що належить до групи триазолопіридинів. Препарат не чинить жодного впливу на моноамінооксидазу. Активний компонент препарату Триттіко – тразодон, ця речовина має виражену спорідненість із певними підтипами серотонінових рецепторів. Тразодон інгібує зворотне захоплення серотоніну за допомогою агонітичної та антагоністичної взаємодії з рецепторами серотоніну.

Лікарський засіб має анксіолітичну активність і чинить седативний вплив. Прийом тразодону сприяє усуненню патогенетичної причини депресії, за допомогою усунення дефіциту серотоніну, завдяки чому досягається антидепресивний ефект. Прийом препарату усуває афективну напруженість, знижує вираженість почуття страху і полегшує засинання.

Триттіко усуває тахікардію, головний біль, міалгію, а також інші соматичні прояви підвищеної тривожності. Прийом лікарського засобу допомагає відновити структуру сну, стабілізує психоемоційний стан, знижує потяг до алкоголю в разі абстинентного синдрому, полегшує відмови від бензодіазепінів у період ремісії. Навіть при тривалому прийомі у пацієнтів не відзначається розвитку медикаментозної залежності від тразодону, а також набору ваги.

Склад і форма випуску

Основною діючою речовиною препарату Триттіко є тразодону гідрохлорид.

Кожна таблетка містить 150 мг або 75 мг тразодону гідрохлориду.

Показання

Застосування препарату Триттіко показане у терапії

  • депресій ендогенної етіології;

  • інволюційних депресій;

  • алкогольних депресій;

  • імпотенції;

  • тривожного синдрому;

  • бензодіазепінової залежності;

  • депресій психогенної етіології;

  • розладів лібідо;

  • тривожно-депресивних станів, що виникають на тлі хвороби Альцгеймера, старечої деменції, церебрального атеросклерозу;

  • депресій, що виникають на тлі тривалих болів.

Протипоказання

Застосування препарату Тріттіко протипоказано у разі виникнення у пацієнта в минулому епізодів індивідуальної підвищеної чутливості до тразодону та його аналогів, а також інших компонентів препарату.

Цей лікарський засіб не призначають вагітним, жінкам на стадії лактації та дітям молодше шести років, які страждають на депресію.

Потрібна обережність при призначенні препарату Тріттіко, якщо у хворого в анамнезі зафіксовані епізоди пріапізму, а також якщо він страждає на атріовентрикулярну блокаду, переніс інфаркт міокарда, у нього раніше було виявлено ниркову недостатність, артеріальну гіпертензію (висока ймовірність того, що тразодон може вступити в реакцію з гіпотензивними препаратами), шлуночкову аритмію, печінкову недостатність. Препарат не призначений для використання в терапії дітей та підлітків.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Лікарський засіб Триттіко не припустимо використовувати в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних жінок.

Спосіб застосування та дози

Препарат Триттіко рекомендується приймати через дві або три години після прийому їжі. Зазвичай таблетки приймають перед відходженням до сну. Якщо хворому було призначено прийом препарату двічі на добу, то 1/3 частину добової дози слід приймати після обіду, а 2/3 частини дози перед відходженням до сну. Перед проковтуванням таблетки заборонено розжовувати або подрібнювати будь-яким іншим способом. Запивати лікарський засіб слід достатньою кількістю води.

Класична схема підвищення доз і початку лікування депресії у дорослих пацієнтів: з першого до третього дня пацієнти отримують по 100 мг тразодону один раз на добу, з четвертого до восьмого дня – по 150 мг один раз на день або по 75 мг двічі на день, з дев'ятого до дванадцятого дня – по 75 мг після обіду та по 150 мг перед відходженням до сну.

Доза може бути збільшуватися один раз на три-чотири дні на 50 мг. Максимальна добова доза становить 450 мг. Для пацієнтів, які проходять лікування у стаціонарі, добова доза може бути збільшена за рішенням лікаря до 600 мг.

При лікуванні розладів лібідо, а також у складі комбінованого лікування імпотенції добова доза може становити 50 мг на добу. При використанні Триттіко як монопрепарату в терапії імпотенції добова доза може бути збільшена до 200 мг.

Препарат у початковому дозуванні в терапії ослаблених і літніх пацієнтів приймають по 50 або 100 мг на день. Підвищення дозування можливе під медичним наглядом, максимальна добова доза для таких хворих не повинна перевищувати 300 мг.

За необхідності використання препарату в педіатричній практиці для дітей віком від шести до вісімнадцяти років розрахунок дози проводиться за формулою: 1,5-2 мг × маса тіла = добове дозування.

Передозування

При прийомі тразодону в дозуванні, що значно перевищує максимально допустиме, у пацієнта може виникнути нудота, зниження артеріального тиску, підвищена сонливість у денний час, посилення побічних ефектів.

Наразі специфічний антидот тразодону не виявлено. Для зниження негативної симптоматики інтоксикації хворому призначають проведення форсованого діурезу, промивання шлунку, прийом ентеросорбентів і симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом препарату Тріттіко супроводжується появою сонливості, гіркоти у роті, артеріальної гіпотензії, підвищеної стомлюваності, підвищеного збудження, анорексії, порушення серцевого ритму, запаморочень, порушення міокардіальної провідності, головного болю, брадикардії, астенії, підвищеної сухості слизової оболонки рота, ортостатичної гіпотензії, уражень серцевого ритму, запаморочень, лейкопенії, пріапізму, міалгії, порушення координації рухів, алергічних реакцій, нейтропенії, парестезій, нудоти, дезорієнтації у просторі, діареї, подразнення і гіперемії слизової оболонки очей, тремору кінцівок, блювоти.

Умови та терміни зберігання

Препарат Тріттіко слід зберігати в місцях, недоступних для дітей і захищених від проникнення вологи, при температурі навколишнього середовища не більше 25 градусів Цельсія. Тривалість зберігання препарату Триттіко з моменту виготовлення становить три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії