Ципрофлоксацин-СОЛОфарм : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ципрофлоксацин-СОЛОфарм
Діюча речовина:
Ципрофлоксацин (Ciprofloxacinum)
ATX-класифікація:

S03AA07 - Ципрофлоксацин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Розглянутий препарат відноситься до бактерицидних засобів фторхінолонової групи. Має протимікробний ефект, впливаючи на широкий спектр мікроорганізмів, що мають патологічний вплив на людський організм. Механізм дії характеризується здатністю інгібувати (гальмувати) ферменти бактеріальної ДНК-гірази. Як наслідок, відтворення бактерій порушується, як і синтез бактеріальних білкових сполук.

До позитивних особливостей препаратів фторхінолонової групи відносять здатність впливати як на мікроби, що знаходяться в стадії спокою, так і на мікроорганізми, що знаходяться на стадії розмноження. Впливає як на грамнегативні, так і на грампозитивні аероби, включаючи есхерію колі, сальмонеллу, шигелу, цитобактерії, цитробактерії, клебсієлу, ентеробактерії, протеус мірабіліс і протеус вульгаріс, гемофільну інфекцію, неіссерія, кампілобактерії, проміжок. Впливає також на внутрішньоклітинні збудники, у тому числі на легіонели, мікобактерії, листерії, хламідії, а також грампозитивні аероби – стафілококи (різних типів), стрептококи (різних типів). Слід врахувати, що резистентні до метициліну стафілококи також стійкі до ципрофлоксацинів.

Не впливає на уреплазму, клостридії, та деякі інші мікроорганізми.

Склад та форма випуску

Основна речовина препарату – ципрофлоксацин.

Виготовляється у формі офтальмологічного розчину для закапування очей. Фасується у флакони-крапельниці по 5 та 10 мл, де в 1 мл препарату міститься 3 мг ципрофлоксацину.

Показання

Даний лікарський засіб застосовують для лікування інфекційних та запальних захворювань, спричинених чутливими до ципрофлоксацину бактеріями.

Зокрема, застосовують у лікуванні офтальмологічних інфекцій:

-гострий та підгострий кон'юнктивіт, блефарит, блефарокон'юнктивіт, кератит, кератокон'юнктивіт;

- бактеріальна виразка рогівки, хронічний дакріоцистит, мейбоміт (ячмінь), інфекційні ураження очей після травм або попадання сторонніх тіл;

- перед- та післяопераційна профілактика інфекційних ускладнень в офтальмохірургії.

В оториноларингології:

- Зовнішній отит;

- Лікування післяопераційних інфекційних ускладнень.

Протипоказання

Лікарський засіб, що розглядається, протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до одного з допоміжних компонентів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосовувати при вагітності протипоказано.

На час лікування лактацію слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Призначений для місцевого застосування, а саме - закапування у вічі або вуха двічі на день, з інтервалом о 12 годині.

Дозування даного препарату та тривалість лікувального курсу залежать від типу інфекції, а також стану організму. Точне дозування, тривалість лікування та лікарська форма встановлюються лікарем.

При легкій і помірно тяжкій інфекції зазвичай закопують по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок ураженого ока кожні 4 години, при тяжкій інфекції - по 2 краплі через кожну годину. Після поліпшення стану дозу та частоту інсталяцій зменшують.

При бактеріальній виразці рогівки:

- перший день лікування – по 1 краплі кожні 15 хв протягом 6 годин, потім по 1 краплі кожні 30 хвилин у години неспання;

- на 2 день - по 1 краплі щогодини у години неспання;

- з 3 по 14 день - по 1 крапель кожні 4 години на годину неспання.

Якщо протягом 14 днів терапії епітелізація не відбулася, лікування можна продовжити.

В оториноларингології: перед застосуванням вушних крапель слід провести санацію зовнішнього слухового проходу (промити і осушити зовнішній слуховий прохід).

Дорослим препарат закопують по 5 крапель у вухо 3 три рази у день. Краплі мають бути теплими (мати температуру тіла). Можна помістити у зовнішній слуховий прохід ватну турунду. Після зникнення симптомів захворювання застосування препарату слід продовжити протягом наступних 48 годин.

Передозування

Передозування ципрофлоксацином може спричинити:

- головний біль, втому, сплутаність свідомості;

- запаморочення, судоми, галюцинації;

- порушення роботи нирок або печінки.

У разі надмірного перорального прийому слід відмінити препарат, застосувати симптоматичне лікування, прийняти ентеросорбенти. Специфічного антидоту не виявлено.

Побічні ефекти

При застосуванні даного препарату можуть виникнути такі побічні ефекти, як:

- діарея, нудота, блювання, метеоризм, відсутність апетиту;

- збудження, гіперактивність, головний біль, порушення смаку, запаморочення, безсоння;

- міалгія, артралгія;

- підвищення температури, стомлюваність;

- гіперглікемія, анемія, гепатит;

- алергічні реакції.

Умови та термін зберігання

Термін придатності – 3 роки.

Температура зберігання – не вище 25 °С.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії