Ципролет : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Др. Редди'с Лабораторис Лтд, Индия
- Діюча речовина:
- Ципрофлоксацин (Ciprofloxacinum)
- ATX-класифікація:
J01MA02 - Ципрофлоксацин
S03AA07 - Ципрофлоксацин
J01MA02 - Ципрофлоксацин
S03AA07 - Ципрофлоксацин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Інструкція на препарат Ципролет повідомляє, що ці ліки відносяться до антибіотиків фторхінолонової групи, що застосовуються системно, внутрішньо. Ципролет приймають у вигляді таблеток, запиваючи водою, тому він може застосовуватися в домашніх умовах поза стаціонаром.
Ципролет містить активний компонент – ципрофоксацин. Це антибіотик, який здатний боротися з широким спектром патологічних для здоров'я мікроорганізмів завдяки здатності впливати на бактеріальну ДНК. Причому вплив справляє досить швидко та ефективне, припиняючи репродукцію бактеріальних клітин. При цьому діє як на бактерії, що знаходяться як у стані спокою, так і в стані розмноження.
Ципрофлоксацин активно бореться як з грамнегативними, так і з грампозитивними мікроорганізмами. Зокрема, їм лікують сальмонельоз, шигельоз, цитробактеріоз, ехерія колі, клебсієлу, магнарелу, ентеробактерії, протеуси, бруцельоз, гемофільну інфекцію, стрептококи, стафілококи, корінебактеріоз, хламідіоз, а також бактеріоз.
Менш ефективний ципрофлоксацин щодо гарднерелли, флавобактерій, деяких видів стрептококів, мікоплазмозу, туберкулінових мікобактерій. Анаеробні бактерії до нього сприйнятливі різноспрямовано.
Однозначно ефективно бореться ципрофлоксацин з бета-лактамним бактеріям, а також до багатьох інших бактерій, які є резистентними до інших антибактеріальних засобів.
Склад та форма випуску
Ципроліт виробляється в таблетках, і складається з основного активного компонента - ципрофлоксацину гідрохлориду – та допоміжних (кукурудзяного крохмалю, тальку, магнію стеарату, деяких інших мікрокомпонентів).
Ципролет випускається по 500 мг ципрофлоксацину гідрохлориду в 1 таблетці.
Показання
Ципролет – це антибіотик другого покоління, один з найефективніших у своїй фторхінолоновій групі. Має яскраво виражену протимікробну дію, застосовується системно.
Ципролет застосовують при терапії різних захворювань, спричинених шкідливими для організму людини бактеріями. Зокрема, застосовують для лікування інфекцій:
- нижніх дихальних шляхів – бронхіту, пневмонії, трахеїту, ХОЗЛ, муковісцидозі, бронхоектазі;
- вух, включно з отитом, синуситом, гайморитом, фронтитом, отитом, сфеноїдитом;
- нирок, у тому числі пієліту, пієлонефриту, сечовивідних шляхів – уретриту, циститу;
- м'яких тканин, шкіри;
- кісток, суглобів;
- органів ШКТ, у тому числі кишкових інфекцій;
- органів малого тазу – аднекситу, простатиту, гонореї, мікоплазмозу;
- внутрішньочеревних (інтраабдомінальних) інфекцій;
- хвороб у пацієнтів, які страждають на знижений імунітет, зокрема при діагностуванні нейтропенії. Також ефективний при муковісцидозі.
Слід враховувати у виборі антибіотика при лікуванні, що до ципрофлоксацину резистентні деякі бактерії, зокрема, він не є ефективним у лікуванні уреаплазми, трепонеми, стрептокока фаеціум та нокардія астероїдів.
Ципрофлоксацин швидко та ефективно всмоктується із ШКТ, приблизно від 50 до 85% препарат швидко надходять у кров протягом 1-1,5 годин після прийому. Завдяки цьому добре проникає у всі органи та тканини організму, у тому числі в кістки та шкірні покриви.
Виводиться з організму в незмінному вигляді із сечею. Порушення роботи нирок можуть сповільнити виведення з організму. Період напіввиведення – 3-5 годин.
Протипоказання
Ципролет протипоказаний при гіперчутливості до антибіотиків хінолонового ряду, включаючи сам ципрофлоксацин, а також допоміжні компоненти.
Протипоказано приймати одночасно з тизанідином.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Ципролет при вагітності приймати протипоказано, оскільки безпека у цьому стані недостатньо вивчена. Деякі дослідження дозволяють припустити, що його прийом негативно вплине на розвиток хрящів у плода.
При необхідності приймати Ципролет при лактації – її краще призупинити, оскільки він проникає у грудне молоко.
Спосіб застосування та дози
Ципролет, незалежно від інфекції, приймається двічі на день, запиваючи водою незалежно від їжі.
Як приймають Ципролет при інфекції:
- органів дихання, синуситі, гнійному або ускладненому отіті, пієлонефриті – від 500 до 750 міліграм ципрофлоксацину, двічі на добу, протягом 1-2 тижнів;
- нирок, тобто при пієлонефриті – від 500 до 750 міліграм ципрофлоксацину, двічі на добу протягом 1-2 тижнів, при абсцесах – до 3 тижнів;
- сечовивідних шляхів: циститі – 250 – 500 міліграм, двічі на добу – 3 дні (під час клімаксу – достатньо прийняти 500 міліграм ципрофлоксацину одноразово); ускладнений цистит, неускладнений пієлонефрит – 500 міліграм ципрофлоксацину двічі на добу протягом 7 днів;
- простатати – 500 – 750 міліграм 2 рази на день – 2 – 4 тижні у гострі періоди та протягом 1-1,5 місяця при хронічному перебігу хвороби;
- статевих органів: грибковий уретрит, цервіцит – 500 міліграм одноразово;
- при орхоепідідиміті, запальних процесах органів малого тазу – 500 – 750 міліграм двічі на добу, 2 тижні;
- органів ШКТ при кишкових інфекціях, бактеріальній діареї, тяжкій діареї мандрівника – 500 міліграм двічі на добу, 1 день; при шигельні - 500 міліграм двічі на добу, 5 днів; при черевному тифі – те ж саме дозування 7 днів;
- при внутрішньочеревній інфекції, спричиненій грампозитивними або грамнегативними бактеріями, інфекціях м'яких тканин – від 500 до 750 мг двічі на добу, від 5 до 14 днів;
- кісток, суглобів - від 500 до 750 мг двічі на добу, до 3 місяців;
- при лікуванні чи профілактиці нейтропенії – у комплексній терапії, від 500 до 750 мг двічі на добу, до закінчення хвороби.
Може прийматися як профілактичний засіб після контакту з хворим на сибірку – по 500 міліграм двічі на добу, протягом 2 місяців.
Корекція дозування у разі порушення роботи печінки не потрібна. При порушеннях роботи нирок дозування може бути знижене.
Передозування
Передозування Ципролетом може спричинити:
- головний біль, втома, сплутаність свідомості, запаморочення;
- спазми та судоми, галюцинації;
- болі в животі;
- поява кристалів або крові в сечі, порушення роботи нирок.
Слід промити шлунок, прийняти ентеросорбенти.
Побічні ефекти
Ципролет зазвичай добре переноситься, проте може викликати і деякі побічні ефекти, найчастіше пов'язані з органами шлунково-кишкового тракту.
Зокрема, може викликати:
- діарею, нудоту, відсутність апетиту, блювання, метеоризм, біль у епігастрії;
- еозинофілію, грибкові інфекції;
- збудження, безсоння, гіперактивність, головний біль, порушення смаку;
- запаморочення, підвищену активність ферментів печінки;
- болі в кістках і м'язах (міалгію), кропив'янку;
- порушення роботи нирок, підвищення температури, втома.
Також зрідка спостерігалися випадки зміни кількості лейкоцитів, тромбоцитів, підвищення рівня цукру в крові.
Можлива депресія до суїцидальних думок, кошмарні сновидіння, судоми, порушення зору, зниження артеріального тиску, тахікардія, непритомність.
Можливі порушення роботи печінки (поодинокі випадки). Також може розвинутись збільшення протромбінового часу, периферична нейропатія, аритмія, шлуночкова тахікардія.
Умови та термін зберігання
Ципролет зберігається при помірній температурі від 15 до 25°С.
Тривалість зберігання таблеток Ципролету – протягом 3 років з дати виробництва.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію