Цистон є комбінованим лікарським засобом, терапевтичний ефект якого зумовлений властивостями речовин, які присутні в його складі.
Дидимокарпус стебловий має виражену сечогінну дію і містить педицин, ізопедицин, ефірну олію, педицилін.
Ломикамінь язичковий чинить діуретичну, протимікробну і в'яжучу дію, усуває подразнення, сприяє розчиненню і руйнуванню конкрементів у нирках і сечовому міхурі.
Марена серцелиста має в'яжучу та діуретичну дію, містить антрахінонові глікозиди, руберитринову кислоту, що спричиняє розчинення та виведення оксалатних каменів, які утворилися в сечовивідних шляхах.
Циперус плівковий демонструє виражену протибактерицидну дію.
Соломоцвіт шорсткий чинить спазмолітичну та сечогінну дію.
Оносма приквіткова має виражену антисептичну, протизапальну, сечогінну, антибактеріальну дію, усуває в сечовому міхурі подразнення, що дає змогу її ефективно використовувати в терапії інфекційно-запальних уражень органів сечовивідної системи.
Верноніа попеляста володіє спазмолітичним ефектом і використовується для усунення спазмів із сечового міхура та уретри в разі утрудненого сечовиділення.
Кремнієве вапно чинить діуретичну дію і сприяє розчиненню каменів у сечостатевій системі.
Очищена мінеральна смола є збалансованою загальнотонізуючою композицією корисних мінеральних і органічних компонентів, яку застосовують для корекції сечовипускання, яка покращує засвоєння корисних речовин у кишечнику, нормалізує метаболізм і стимулює процеси травлення.
Завдяки компонентам, що входять до складу Цистону, його прийом сприяє поліпшенню припливу крові до органів сечостатевої системи. Препарат має сечогінну і протизапальну дію, запобігає формуванню в нирках і сечовивідних шляхах каменів. Попередження утворення каменів реалізується за допомогою зниження в сечі кількості каменеутворювальних субстанцій. Цистон сприяє видаленню каменів за допомогою мікродроблення: приймання препарату спричиняє дезінтеграцію каменів і кристалів завдяки впливу на муцин, що з'єднує окремі їхні часточки разом.
Лікарський засіб має виражену протимікробну та антиспастичну дію і сприяє полегшенню стану в разі болісного сечовипускання.
Склад і форма випуску
До складу препарату входять екстракт квіток двоплідника стеблового 65 мг, екстракт стебел ломикаменю язичкового 49 мг, екстракт стебел марени серцелистої 16 мг, екстракт кореневищ ситі плівочковидної 16 мг, екстракт насіння соломоцвіту шорсткого 16 мг, екстракт надземної частини оносми приквіткової 16 мг, екстракт цілої рослини вернонії попелястої 16 мг, порошок муміє очищеного 13 мг, порошок вапна силікату 16 мг.
Препарат виготовляється у формі круглих двоопуклих таблеток світло-коричневого кольору з вкрапленнями темнішого або світлішого кольору.
Показання
Цистон – препарат, який за коректного прийому спричиняє розпад конкрементів, що утворюються з уратів, сечової кислоти, фосфатів і оксалатів.
Його використовують у складі комплексного лікування захворювань сечовидільної системи інфекційного ґенезу, таких як неспецифічні уретрити, пієліти та цистити.
Лікарський засіб використовують у складі превентивної післяопераційної терапії для попередження утворення конкрементів в органах сечовидільної системи.
Протипоказання
Цистон не призначається пацієнтам, у яких раніше була встановлена індивідуальна чутливість хоча б до одного з його компонентів. Протипоказанням до використання цього лікарського засобу є біль у сечовивідних шляхах, нефроз, нефрит, нефрозонефрит.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Цистон – препарат, який не використовується в терапії вагітних і жінок, які годують груддю.
Спосіб застосування та дози
Цистон призначений для перорального застосування. Для розчинення конкрементів у нирках дорослі хворі та діти, яким виповнилося чотирнадцять років, отримують препарат по 2 таблетки тричі на день від трьох до чотирьох місяців, а діти від дванадцяти до чотирнадцяти років – по 1 таблетці тричі на день упродовж трьох або чотирьох місяців.
Надалі діти старше чотирнадцяти років і дорослі отримують по 1 таблетці тричі на день від чотирьох до п'яти місяців, а діти від дванадцяти до чотирнадцяти років по 0,5 таблетки тричі на день протягом чотирьох або п'яти місяців.
У разі використання Цистону в терапії інфекційно-запальних уражень сечовивідних органів діти віком від чотирнадцяти років і дорослі хворі отримують препарат по 2 таблетки тричі на день від чотирьох до шести тижнів, а діти від дванадцяти до чотирнадцяти років по одній таблетці тричі на день від чотирьох до шести тижнів.
При лікуванні препаратом Цистон рецидивуючих інфекцій сечовивідних органів діти, яким виповнилося чотирнадцять років, і дорослі хворі отримують препарат по 1 таблетці двічі на день від шести до дванадцяти тижнів, а діти від дванадцяти до чотирнадцяти років приймають по 0,5 таблетки від шести до дванадцяти тижнів.
Передозування
На даний момент випадки передозування препаратом Цистон офіційно не зареєстровані.
Побічні ефекти
При прийомі препарату Цистон протягом тривалого часу, у хворих може відзначатися порушення роботи печінки та органів травного тракту, що проявляється діареєю, абдомінальними болями, нудотою і блювотою. У деяких хворих при тривалому прийомі Цистону можуть виникати болі в поперековому відділі та під час завершення сечовипускання, також можливий розвиток реакцій індивідуальної гіперчутливості, що проявляються шкірними висипами, свербінням шкіри, кропив'янкою, алергічними дерматитами, ангіоневротичним набряком та анафілактичним шоком.
Умови та терміни зберігання
Препарат Цистон слід зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному місці, за температури навколишнього середовища від 10 до 30 °C. Тривалість зберігання з моменту виготовлення становить три роки.