Урсофальк : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Урсофальк
Виробник:
Др. Фальк Фарма ГмбХ., Германия
Діюча речовина:
Урсодезоксихолевая кислота (Ursodesoxycholic acid)
ATX-класифікація:

A05AA02 - Кислота урсодезоксихолевая

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Урсофальк виробляється в капсулах та суспензії для перорального прийому. Активна речовина – урсодезоксіхолева кислота.

Показання

Урсофальк призначають для розчинення холестеринових жовчних каменів у жовчному міхурі. Також його застосовують у терапії біліарного рефлюкс-гастриту і первичного біліарного цирозу печінки (якщо не спостерігається ознак декомпенсації в роботі цього органу). Препарат призначають у складі комплексної терапії хронічних гастритів різної етіології, первинного склерозуючого холангіту, кістозного фіброзу, неалкогольного стеатогепатиту, дискінезії жовчовивідних шляхів і токсичного алкогольного ураження печі.

Протипоказання

Урсофальк не призначається, якщо в процесі рентгенологічного дослідження у хворого були виявлені конкременти в жовчному міхурі з високим вмістом кальцію, нефункціонуючий жовчний міхур, гостре запальне ураження жовчного міхура, а також його проток і кишечника. Він протипоказаний при декомпенсованому цирозі печінки, тяжких порушеннях у роботі нирок, печінки та підшлункової залози. Урсофальк не призначається при непереносимості урсодезоксихолевої кислоти, а також жінкам на стадії вагітності та лактації.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Урсофальк протипоказаний вагітним і тим, хто годує.

Спосіб застосування та дози

Урсофальк у капсулах та суспензії призначений для перорального прийому. Якщо хворому було призначено одноразовий прийом препарату, його здійснюють у вечірній час. Капсули проковтують цілком, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю рідкості. Якщо пацієнт відчуває складності при ковтанні капсул, то препарат призначають у формі суспензії.

Тривалість терапії та дозу Урсофалька лікар підбирає індивідуально з урахуванням тяжкості захворювання та вираженості симптомів. При лікуванні гострих і хронічних захворювань печінки та жовчнокам'яної хвороби препарат призначають по 10 або 15 мг на кг маси тіла пацієнта. Тривалість лікування від 6 місяців і до 2 років. Під час терапії препаратом неприпустимо робити перерви у лікуванні. Якщо після 12 місяців лікування жовчнокам'яної хвороби не спостерігається зменшення конкрементів, прийом препарату припиняють.

При лікуванні біліарного рефлюкс-гастриту або рефлюкс-езофагіту препарат приймають по 250 мг 1 раз на добу, переважно у вечірній час. Тривалість терапії від 10 до 14 днів.

При терапії біліарного цирозу або склерозуючого холангіту препарат по 10 або 15 мг на кг маси тіла на добу. При необхідності добова доза може бути збільшена до 20 мг на кг маси тіла. Тривалість лікування від 6 місяців до 2 років.

При лікуванні токсичного ураження печінки або гострого алкогольного отруєння препарат приймають по 10 або 15 мг на кг маси тіла. Тривалість лікування від 6 до 12 місяців.

Передозування

Наразі випадків передозування Урсофалька офіційно не зафіксовано.

Побічні ефекти

При прийомі Урсофалька дуже рідко з'являються побічні ефекти. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до препарату спостерігається розвиток болю в епігастральній ділянці, кальцинування каменів у жовчному міхурі. Крім цього, у деяких хворих виникає кашкоподібний стілець та алергічні реакції.

Умови та термін зберігання

Урсофальк необхідно зберігати у недоступному для дітей та захищеному від світла прохолодному місці. Термін зберігання препарату в капсулах – 5 років, суспензії – 4 роки, якщо флакон не відкривався, та 4 місяці після відкриття флакона.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії