Утрожестан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

УтрожестанУтрожестанУтрожестан
Виробник:
Безен Хелскеа, Бельгия
Діюча речовина:
Прогестерон (Progesteronum)
ATX-класифікація:

G03DA04 - Прогестерон

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Лікарська форма – капсули. Основний компонент – , що діє, натуральний мікронізований прогестерон.

Показання

Утрожестан призначають прийому внутрішньо при лікуванні прогестерондефіцитних станів, якщо в пацієнтки спостерігається передменструальний синдром чи фіброзно-кистозна мастопатія.

Він показаний спільно з естрогеном як гістогенний компонент при замісній гормонональній терапії під час менопаузи або передменопаузи.

Інтравагінальне призначення Утрожестану показано при

  • замісне гормональне лікування, якщо власні яєчники жінки не функціонують або повністю відсутні;

  • підготовку для проведення ЕКЗ;

  • нерегулярних місячних;

  • ранній менопаузі та постменопаузі;

  • аменореї;

  • для попередження викидня, при гестогенній недостатності;

  • безпліддя, спричинена ендокринними порушеннями;

  • профілактики розвитку міоми матки;

  • ендометріозі.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування Утрожестану є:

- Підвищена чутливість до компонентів препарату;

- схильність до тромбозів, гостра фаза тромбоемболічних захворювань та флебіту; не з'ясованого генезу кровотечі із статевих шляхів;

- порфірія та неповний аборт.

Дуже обережно слід призначати Утрожестан жінкам із захворюваннями ССС, цукровим діабетом, бронхіальною астмою, хронічною нирковою недостатністю, мігренню, епілепсією, гіперліпопротеїнемією, депресією, артеріальною гіпертензією, а також тим, хто перебуває на II – III триместрі вагітності та стадії лактації.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Призначається при вагітності, але III триместрі вводиться під наглядом лікаря, оскільки висока ймовірність виникнення порушення у роботі нирок.

Також акуратно слід його призначати під час годування.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають перед сном, окремо від їди. При лікуванні фіброзно-кістозної мастопатії, передменструального синдрому, дисменореї, пременопаузи препарат призначають по 200-300 мг протягом десяти днів у період з 17 по 26 день циклу. При використанні Утрожестану при замісній гормональній терапії при менопаузі його прийом поєднують із застосуванням естрогенів по 200 мг на добу 10-12 днів.

Внутрішньогінально Утрожестан призначають спільно з препаратами естрогену при донорстві яйцеклітин протягом 13 – 14 днів по 100 мг на добу, а починаючи з 15 і по 25 день циклу по 100 мг двічі на добу. При визначенні вагітності дозу щотижня збільшують на 100 мг на добу. Максимально жінка може отримувати Утрожестан 60 днів по 600 мг тричі на добу.

Для продовження лютеїнової фази при ЕКЗ жінка повинна отримувати від 400 до 600 мг препарату на добу з дня ін'єкції ХГ та аж до закінчення третього триместру вагітності. При спонтанному менструальному циклі, аменореї, безплідді, викликаному порушенням функції жовтого тіла, вживають з 17 по 27 день циклу по 200 або 300 мг Утрожестану на добу.

При діагностуванні вагітності лікування продовжують. У разі небезпеки мимовільного аборту прийом препарату здійснюють по 100 або 200 мг двічі на день до закінчення третього триместру.

Передозування

Передозування супроводжується розвитком запаморочення та підвищеної сонливості. У поодиноких випадках можливе виникнення міжменструальних кровотеч чи кровомазання. Зникнення симптомів спостерігається при зниженні дозування препарату.

Побічні ефекти

Побічні ефекти включають запаморочення, маткові кровотечі.

Ті самі, що і при передозуванні.

Умови та термін зберігання

Три роки у темному місці при температурі не вище 25 °С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії