Валідол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Валідол
Виробник:
Минскинтеркапс, УП, для "Фармак, ОАО", Республика Беларусь/УкраинаФармак, ОАО, г.Киев, УкраинаФармак, ПАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Ментол в ментиловом эфире изовалериановой кислоты (Menthol in isovaleric acid methyl ester)
ATX-класифікація:

C01EX - Различные комбинированные кардиологические препараты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Валідол виготовляється в таблетках, розчині та капсулах. Активна речовина – ментол у ментиловому ефірі ізовалеріанової кислоти.

Показання

Валідол використовують для лікування функціональних кардіалгій, нападів стенокардії, що мають ангіоневротичний характер. Також його застосовують для усунення легких нападів стенокардії при ішемічній хворобі серця, у складі комплексного лікування неврозів, нападів істерії та кінетозу.

Протипоказання

Валідол не використовується, якщо у хворого раніше було виявлено непереносимість компонентів препарату.

При сумісному прийомі Валідолу і препаратів, що чинять пригнічувальний вплив на центральну нервову систему, він посилює їхню дію.

Препарат у таблетках з особливою обережністю призначається хворим на декомпенсований цукровий діабет.

Прийом Валідолу в терапевтичних дозах не знижує концентрації уваги, що дає змогу його використовувати під час керування транспортними засобами та потенційно небезпечними механізмами.

Валідол не застосовується в педіатричній практиці, оскільки недостатньо даних про його вплив на організм дитини.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Валідол може використовуватися в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних тільки в тому разі, якщо очікувана користь від його застосування значно переважає шкоду для дитини або плода.

Спосіб застосування та дози

Валідол не приймають перорально. Препарат призначений тільки для сублінгвального застосування або розсмоктування в ротовій порожнині. Дорослі хворі Валідол у вигляді розчину можуть приймати по 4 або 5 крапель під язик або на шматочок цукру, який слід тримати в ротовій порожнині до повного розчинення.

При прийомі таблетки Валідолу її розміщують під язиком і тримають там до повного розсмоктування препарату. Хворі приймають по 1 таблетці від 2 до 3 разів на добу. Кратність прийому препарату залежить від ступеня вираженості лікувального ефекту. Якщо після прийому однієї таблетки Валідолу спостерігається недостатньо виражений лікувальний ефект, то через 5 або 10 хвилин необхідне використання іншого медичного препарату.

Передозування

Під час прийому Валідолу в підвищених дозах у хворих спостерігається розвиток задишки, незначної нудоти, сльозотечі та запаморочень. Симптоми передозування препарату не виражені і дуже швидко минають самостійно, а тому не потребують призначення специфічного лікування.

Побічні ефекти

Прийом Валідолу добре переноситься хворими, однак у пацієнтів з підвищеною чутливістю під час вживання препарату може спостерігатися сльозотеча, нудота і легке запаморочення, що дуже швидко минає самостійно і не потребує відміни препарату.

Якщо при застосуванні Валідолу виникли незвичні симптоми, не описані в інструкції, про них рекомендується повідомити лікаря, який ухвалить рішення про доцільність подальшого використання препарату.

Умови та терміни зберігання

Валідол слід зберігати в недоступному для дітей і захищеному від вологи місці. Термін зберігання лікарського засобу – 4 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії