Валокордин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Валокордин
Виробник:
Кревель Мойзельбах ГмбХ, Германия
Діюча речовина:
Этиловый эфир aльфа-бромизовалериановой кислоты (Ethyl ester of α-bromoisovaleric acid)
Фенобарбитал (Phenobarbitalum)
ATX-класифікація:

N05CB02 - Барбитураты в комбинации с препаратами других групп

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Валокордин виготовляється у формі крапель для прийому всередину. До складу крапель входять – етилбромізовалеріанат і фенобарбітал.

Показання

Валокордин застосовується як судинорозширювальний і седативний засіб для лікування безсоння, кардіалгії, синусової тахікардії, невротичних станів, вегетативної лабільності, підвищеної дратівливості, іпохондричного синдрому, початкової стадії артеріальної гіпертензії.

Як спазмолітичний засіб Валокордин використовується для зняття спазмів з мускулатури органів шлунково-кишкового тракту.

Протипоказання

Валокордин не призначають хворим із вираженим порушенням функції печінки або нирок; підвищеною чутливістю до компонентів препарату. З обережністю необхідно поставитися до призначення крапель пацієнтам із черепно-мозковими травмами, захворюваннями печінки, хронічною алкогольною залежністю, захворюваннями головного мозку.

Препарат протипоказаний вагітним, жінкам, які годують груддю, і дітям до 18 років.

У зв'язку з тим, що в складі крапель міститься етанол і фенобарбітал, прийом Валокордину значно знижує швидкість психомоторних реакцій, тому його не рекомендується вживати тим, хто керує небезпечними механізмами або транспортними засобами. Особливо сильно проявляється негативний вплив Валокордину при одночасному його прийомі з алкоголем.

Валокордин не призначається пацієнтам, схильним до розвитку медикаментозної залежності, оскільки при тривалому прийомі до нього розвивається звикання.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Валокордин протипоказаний вагітним і жінкам на стадії лактації.

Спосіб застосування та дози

Валокордин слід приймати внутрішньо до їжі з невеликою кількістю рідини. Доза препарату встановлюється індивідуально і залежить від тяжкості захворювання та загального стану здоров'я пацієнта.

Дорослі приймають препарат по 15 або 20 крапель тричі на день. При лікуванні безсоння і порушення засинання доза може бути збільшена до 30 крапель на один прийом.

Тривалість використання крапель підбирається індивідуально лікарем для кожного пацієнта.

Передозування

При передозуванні Валокордином легкого та середнього ступеня тяжкості у хворих спостерігаються підвищена сонливість, незначні запаморочення та психомоторні порушення.

У тяжких випадках можливий розвиток коми, вираженого зниження артеріального тиску, порушення дихання, прискорення серцебиття, зниження периферичних рефлексів і судинного колапсу.

Лікування передозування Валокордином полягає у своєчасному промиванні шлунку, призначенні пацієнту активованого вугілля та симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Прийом Валокордину може супроводжуватися підвищеною сонливістю і легкими запамороченнями. Тривалий прийом великих доз препарату може стати причиною хронічної інтоксикації бромом, що проявляється виникненням депресії, кон'юнктивітів, геморагічних діатезів, апатії, порушення координації рухів і ринітів.

Умови та терміни зберігання

Валокордин повинен зберігатися в захищених від світла і недоступних для дітей місцях. Термін придатності крапель – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії