Вальсакор : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- КРКА, д.д., Ново место, Словения
- Діюча речовина:
- Валсартан (Valsartanum)
- ATX-класифікація:
C09CA03 - Валсартан
C09CA03 - Валсартан
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Вальсакор виготовляється у таблетках, покритих водорозчинною оболонкою. Діюча речовина препарату – валсартан.
Показання
Вальсакор застосовується для лікування серцевої недостатності та артеріальної гіпертонії. Препарат у складі комплексного лікування сприяє виживаності після інфаркту міокарда або систолічної дисфункції лівого шлуночка, що супроводжується стабільною гемодинамікою.
Протипоказання
Вальсакор не використовується для лікування пацієнтів, які мали непереносимість валсартану.
Важливі протипоказання до призначення препарату – вагітність, період грудного вигодовування та вік менше 18 років. Крім цього, його не використовують для лікування пацієнтів, які мають стеноз ниркової артерії. Також Вальсакор не призначається якщо є тяжкі ураження печінки, що супроводжуються холестазом або порушення функції нирок, що характеризуються станами, при яких необхідне проведення гемодіалізу.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
На жаль, немає даних про застосування Вальсакора під час вагітності. Однак вдалося встановити, що прийом препарату може викликати у плода фетотоксичні ефекти, що супроводжуються погіршенням функції нирок, маловоддям, уповільненим затвердінням кісток черепа плода. Крім цього, прийом препарату може викликати тяжкі неонатальні токсичні ефекти, які проявляються нирковою недостатністю, артеріальною гіпотензією та гіперкаліємією. При необхідності лікування Вальсакором у період лактації, годування груддю слід припинити.
Спосіб застосування та дози
Вальсакор приймається перорально незалежно від прийомів їжі. При лікуванні препаратом гіпертензії у пацієнтів віком від 18 років його стартова доза дорівнює 80 мг р/с. З моменту початку лікування та до розвитку у пацієнта стійкого гіпотензивного ефекту потрібно 2 тижні, а через 4 тижні лікування буде досягнуто максимального лікувального ефекту препарату. У хворих, які не можуть досягти зниження тиску, добова доза препарату може бути збільшена до максимальної дози 320 мг.
Для більш якісного та швидкого зниження тиску можливе спільне застосування Вальсакору з діуретичними або іншими гіпотензивними засобами.
Передозування
Основними симптомами передозування Вальсакор є зниження артеріального тиску до критичних цифр, що може стати причиною розвитку коми.
Для усунення симптомів передозування необхідно промити шлунок та призначити коректне симптоматичне лікування. Для попередження розвитку коми необхідно підняти ноги хворого та опустити голову, що покращить кровообіг у головному мозку.
Побічні ефекти
При прийомі Вальсакору можливий розвиток головного болю, безсоння, непритомності, кашлю, ураження верхніх дихальних шляхів інфекційними захворюваннями, гіпотензії, серцевої недостатності, нудоти, діареї, висипу на шкірі, ангіоневротичних набряків, міалгії, болю в спині, зниження лібідо.
Умови та термін зберігання
Вальсакор зберігають у сухому темному та недоступному для дітей місці при температурі 30 °С. Термін придатності 2 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію